społeczeństwo
Ghafouri aresztowany. Piłkarze z Iranu zmuszeni do hymnu na mundialu?
Ukraina o drożyźnie

Ukrainka nagrała tiktoka o drożyźnie. Polacy: Narzekasz? Wracaj na front

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.04.2022 15:00

Wysokie ceny doskwierają wszystkim osobom mieszkającym w Polsce. Młoda Ukrainka, która przyjechała do naszego kraju na studia, odważyła się skrytykować galopującą inflację. Kanapowym patriotom niemal pękła żyłka!

bGyrLYKr

@eliza_gap_ jest początkującą twórczynią na TikToku, którą śledzi ponad 4 tys. osób. Pod koniec kwietnia dziewczyna opublikowała film, w którym zwraca uwagę na wysokie ceny w Polsce. - Ukraińska imigrantka w Polsce: 4 zł za autobus. 120 zł za manicure. 2500 zł za wynajem mieszkania. 3500 zł to przeciętna pensja. - Film kończy się cytatem z filmu: - To chyba jakiś żart.

Internautów zapiekła pewna część ciała, bo Ukrainka ośmieliła się skrytykować wysokie koszty życia w Polsce. Sekcja komentarzy to wylew hejterów i rosyjskich trolli. "A co, za darmo byś pewnie wszystko chciała?", "Zawsze można wrócić. Każdy jest potrzebny na froncie", "Ale wiesz, że można żyć bez manicure", "Koszty wynajmu są mniejsze w mniejszych miastach".

trwa ładowanie posta...

Hejterzy atakują imigrantkę z Ukrainy

Dziewczyna w kolejnych tiktokach wyjaśniła, że jej sytuacja nie jest porównywalna do uchodźców. Ona, jako imigrantka z Ukrainy, nie otrzymuje żadnych pieniędzy od Polski. - Nie przyjechałam tu, bo uciekałam przed wojną, tylko dlatego, aby studiować. - mówi Liza. Dziewczyna jest zaskoczona ludźmi, którzy zaglądają do jej portfela i komentują, na co ona wydaje swoje pieniądze.

trwa ładowanie posta...

Internauci do Ukrainki: Chcesz się wybić

Niektórzy internauci wściekli się na Lizę do takiego stopnia, że zaczęli tworzyć teorie spiskowe, jakoby dziewczyna wcale nie była Ukrainką, tylko udawała swoją narodowość, aby się wybić. Czego innego można się spodziewać po kanapowych obrońcach polskości?

bGyrLYKt

Byłam szczerze zaskoczona, kiedy przeczytałam wiele podobnie brzmiących komentarzy (np. "zawsze można wrócić na Ukrainę"), ponieważ ja tylko wypowiadałam się na temat swojego życia i tego, jak wydaje swoje pieniądze. Dziwi mnie, jak ludzie na to zareagowali. Czemu liczycie czyjeś pieniądze? Czemu oskarżacie mnie, że nienawidzę Polski? Gdybym jej nienawidziła, wyjechałabym stąd.

- @eliza_gap_

Liza tłumaczy w kolejnych filmach, że ostatni raz widziała swoją rodzinę w grudniu 2021 roku. Mama dziewczyny pomaga w Kijowie jako wolontariusza, a ojciec służy w wojsku.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Wojciech Olszański z kolejnym wyrokiem. To koniec Jaszczura?