MJ Rodriguez

Pierwsza transpłciowa aktorka z nominacją do Emmy! MJ Rodriguez w końcu doceniona

Źródło zdjęć: © "Pose", YouTube.com
Anna RusakAnna Rusak,14.07.2021 13:50

Jeśli widzieliście "Pose", to nominacja MJ Rodriguez do nagrody Emmy nie jest dla Was jakimś zaskoczeniem. Jednak wszyscy, którzy seans tego serialu mają przed sobą, może zainteresuje fakt, że Rodriguez jest pierwszą transpłciową aktorką nominowaną w tej kategorii

Jest się z czego cieszyć! Wczorajsze nominacje do Emmy pokazują, że kino idzie w coraz lepszym, a może przede wszystkim bardziej otwartym kierunku. Akademia po raz pierwszy w głównej kategorii nominowała transpłciową osobę.

Ten zaszczyt przypadł MJ Rodriguez, która wciela się w rolę Blanki w serialu "Pose" – jest dostępny na Netflixie, pisałam już o nim parę razy, także jeśli jeszcze go nie widzieliście, to absolutnie musicie to nadrobić! To, moim skromnym zdaniem, jedna z ważniejszych i bardziej otwierających produkcji.

Pose (FX) Trailer HD - Evan Peters, Kate Mara series

Zmiany, zmiany, zmiany

Umówmy się, że różnorodność i Hollywood długo nie szły ze sobą w parze i z tego też względu ta nominacja jest tak istotna. Jednak tegoroczne nominacje do Emmy naprawdę zwiastują nową, lepszą epokę, bo różnorodność możemy dostrzec w naprawdę wielu kategoriach. To samo widać też w nominacjach - pojawiło się chociażby więcej miejsca dla kolorowych kobiet i mężczyzn.

Nominacja Rodriguez cieszy mnie tym bardziej, bo uważam, że już dawno ktoś powinien ją wyróżnić. W trzech sezonach "Pose” pokazała naprawdę świetną i bardzo poruszającą grę aktorską i trudno nie oderwać od niej wzroku na ekranie - jest szalenie wiarygodna. Jak mówi Sarah Kate Ellis, prezes i dyrektor generalna GLAAD:

"Nominacja Rodriguez do nagrody Emmy dla głównej aktorki w serialu dramatycznym jest przełomem dla transpłciowych kobiet w Hollywood i od dawna spóźnionym wyrazem uznania za jej przełomową rolę w trzech sezonach „Pose".

Emmy bardziej neutralne pod względem płci

Poza tym warto przypomnieć, że Emmy stało się też bardziej otwarte i neutralne. Nagrodzone gwiazdy mogą zrezygnować z tytułu "aktora" czy "aktorki" i poprosić o własny certyfikat nominacji. Poza tym statuetki będą podpisane neutralnym pod względem płci w języku angielskim terminem "performer".

No, także proszę odpalać "Vogue" Madonny i tańczyć z radości, bo w końcu najważniejsze hasło brzmi: "Żyj. Pracuj. Pozuj!".

Madonna - Vogue [Official Music Video]

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0