Ariel Nicholson na okładce "Vogue"

Ariel Nicholson to pierwsza transpłciowa modelka na okładce "Vogue" w USA 🏳‍🌈

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,06.08.2021 13:27

Wrześniowe wydanie amerykańskiego "Vogue" przejdzie do historii. Wśród wielu gwiazd występujących na okładce czasopisma znalazła się Ariel Nicholson - transpłciowa modelka i działaczka na rzecz praw społeczności LGBTQ+.

Wrześniowe wydanie "Vogue" jest zawsze najbardziej wyczekiwanym wydaniem w ciągu roku. Ukazuje się na otwarcie sezonu jesienno-zimowego i jest poświęcone nadchodzącym trendom, gorącym nazwiskom, istotnym zagadnieniom, dlatego jest uważane za wyjątkowe. Nie inaczej jest w tym roku - na okładce czasopisma widzimy osiem kobiet, z których jedna jest transpłciową modelką.

Mowa o 20-letniej Ariel Nicholson. Na okładce widzimy ją ubraną w jasnozielony sweter i spódnicę w kropki od projektanta Christophera Johna Rogersa. Wewnątrz czasopisma widzimy efekty solowej sesji z udziałem Nicholson. Jest tam ubrana w białą, sięgającą do podłogi, pokrytą cekinami suknię autorstwa Ricka Owensa. Modelka pozuje na tle okna z widokiem na ulicę w Nowym Jorku.

trwa ładowanie posta...

Ariel Nicholson - kim jest?

Nicholson urodziła się i wychowała w Mahwah w New Jersey (USA). W ósmej klasie wzięła udział w filmie dokumentalnym "Growing Up Trans". W 2018 roku zadebiutowała jako modelka i była pierwszą transpłciową kobietą, która pojawiła się na pokazie mody u Calvina Kleina. Od tego czasu brała udział w pokazach dla Marca Jacobsa, Miu Miu oraz pojawiła się na okładce "Love" i włoskiego wydania "Vogue".

Jestem ogromnie wdzięczna za możliwość zostania częścią historii "Vogue" jako pierwsza osoba trans, która pojawiła się na okładce amerykańskiego wydania tego czasopisma. Jestem wdzięczna, że miałam okazję pracować z legendami. Jestem wdzięczna społecznościom, które mnie ukształtowały i inspirują mnie każdego dnia.

- Ariel Nicholson

Wrześniowe wydanie amerykańskiego czasopisma "Vogue" znajdziecie TUTAJ.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 6