lGBT+
Nowy hit Netflixa: "Q-Force" to gejowska "Blok Ekipa", tylko GORSZA
Tommy Dorfman

Tommy Dorfman wyautowała się jako transpłciowa kobieta: "Tranzycja jest piękna"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Tommy Dorfman, Time
Anna RusakAnna Rusak,23.07.2021 10:50

Aktorka Tommy Dorfman właśnie oficjalnie powiedziała, że jest transpłciową kobietą, a jej zaimki to ona/jej. Proces tranzycji udokumentowała na Instagramie w formie pięknego pamiętnika

bECVAwlL

Możecie ją kojarzyć z serialu "13 powodów", w którym wcielała się w rolę Ryana Shavera. Teraz Tommy Dorfman publicznie, w czwartkowym wywiadzie dla "Time", ujawniła się jako osoba transpłciowa.

Tommy powiedziała, że prywatnie identyfikuje się i żyje jako kobieta, a mówienie o tym, że dokonała coming outu jest dla niej właściwie zabawne, bo wcale nie czuje, że "gdziekolwiek wyszła". Pewnie dlatego, że przez ostatni rok dokumentowała swoją przemianę na Instagramie.

bECVAwlN

"Myślę o tym dzisiaj, jako o ponownym odnajdywaniu w sobie kobiety, która dokonała medycznej tranzycji. Coming out jest zawsze postrzegany jako wielkie odkrycie, ale ja nigdy nie byłam nigdzie schowana. Dzisiaj chodzi tylko o jasność: jestem transpłciową kobietą".

Czemu nie mówiła o tym wcześniej wprost?

Najzwyczajniej w świecie nie czuła się na tyle bezpiecznie, nie czuła, że ma na to przestrzeń. Postanowiła więc po prostu działać i uwieczniać dochodzenie do tej wersji siebie, z którą identyfikowałaby się w stu procentach. W ten sposób stworzyła swoistą kapsułę czasu, pamiętnik z czasów przejścia.

bECVAwlP

"Ale zdaję sobie sprawę, że tranzycja jest piękna. Dlaczego nie pokazać światu, jak to wygląda? Dlatego zachowałam na Instagramie taki pamiętnik, kapsułę czasu, która pokazuje ciało, żyjące w bardziej płynnej przestrzeni".

Piękno tranzycji

Dorfman postanowiła używać zaimków ona/jej i nie zmieniać swojego imienia. Czuje się z nim bardzo związana - dostała je po swoim wujku i jak sama mówi: "Teraz staje się coraz bardziej Tommym". To tylko potwierdza to, o czym mówił Kacper Potępskiproces tranzycji u każdego wygląda zupełnie inaczej.

bECVAwlV

Oczywiście wciąż zmiany nie są dla niej łatwe. Obawia się np. ich skutków na polu zawodowym, bo jak sama powiedziała - nie jest zainteresowana graniem męskich ról. Na szczęście ma bardzo wspierającą społeczność, która na jej Instagramie podzieliła się z nią dobrym słowem i zachwytem. Sama też podziękowała wszystkim osobom transpłciowym, dzięki którym mogła znaleźć się w tym miejscu:

"Jestem szczególnie wdzięczna każdej osobie transpłciowej, która przede mną kroczyła tą ścieżką, przełamywała bariery i ryzykowała swoje życie, by żyć autentycznie i nieugięcie pozostać sobą […] Dziękuję wszystkim trans kobietom [sic], które pokazały mi, kim jestem i które nauczyły mnie, jak żyć, celebrować siebie i zajmować swoje miejsce na tym świecie".

Także nam pozostaje się tylko cieszyć i uwzględniać zaimki, z którymi identyfikuje się Tommy - żeby przypadkiem nie dochodziło do takich nieprzyjemnych sytuacji jak z Halsey. Uważam, że droga Dorfam, to jak dokumentowała ją na Instagramie, jest naprawdę piękne i uczy nas, że poszukiwanie siebie jest procesem, który ma być zgodny tylko z nami. To my rozdajemy w nim karty. I to jest w tym wszystkim z jednej strony najcudowniejsze, z drugiej najtrudniejsze.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Czarnek: "W przyrodzie nie istnieje coś takiego jak małżeństwa jednopłciowe". Nie wie, że małżeństwo też