pop-qultura
Lil Nas X URODZIŁ swój debiutancki album i wrzucił nagranie z porodówki na INSTAGRAMA 😲
Allure Halsey

Halsey nie będzie już udzielała wywiadów, bo magazyn źle użył jej/onu zaimków. Przesadza?

Źródło zdjęć: © Allure, Instagram.com, Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,22.07.2021 13:18

Piosenkarka Halsey ostatnio trochę zdenerwowała się na magazyn Allure, który postanowił nie uszanować jej/onu identyfikacji z dwoma zaimkami. Kara? Przestanie udzielać wywiadów

bECUWaDD

Halsey w marcu zmieniła swoje zaimki na Instagramie na "she/they" (ona, oni), bo jak sama twierdzi: "Włączenie oni do ona, wydaje mi się najbardziej autentyczne". Niedawno jeden z magazynów postanowił to zlekceważyć.

O tym, jak ważne jest szanowanie i przestrzeganie takich próśb oraz sposobów identyfikacji, pisaliśmy np. tutaj. Trudno więc dziwić się piosenkarce, że to, co zrobił magazyn, jej/onu się nie spodobało. Choć jej/onu reakcja i oświadczenie może się niektórym wydawać dość drastyczne.

bECUWaDF

„Dla tych, którzy pytają RE o moją zaktualizowaną biografię na Instagramie - jestem zadowolona z obu zaimków. […] Jeśli jakkolwiek mnie znasz, wiesz, co oznacza dla mnie wyrażanie tego światu”.

- Halsey

Przekręcone słowa i brak zaimków

Hasley bowiem dodała, że po tym, co zrobił magazyn, nie będzie już udzielała wywiadów. Piosenkarce w zasadzie nie chodzi tylko o to, że w artykule nie pojawiły się odpowiednie zaimki. Artystkę zdenerwowało także to, że Allure najpierw umieściło je na okładce – jak zakładam, po to, żeby przyciągnąć publikę (w końcu zaimki to wciąż kontrowersyjny temat dla niektórych) – a potem po prostu je zignorowało.

bECUWaDH

Dodatkowo, jak mówi artystka, magazyn wyciągnął cytaty z kontekstu tak, że przeczyły one temu, co chciała powiedzieć. Dotyczyły one przywilejów związanych z byciem „białym” dzieckiem, gdy ma się czarnych rodziców. To o tyle istotne, że piosenkarka tak naprawdę chciała przekazać, że jej/onu problemy nigdy nie będą tożsame z tym, przez co przechodzą osoby, które "w żadnej części nie są białe".

Tak według BuzzFeed brzmiał tweet magazynu odnoszący się do wywiadu. Niestety został już skasowany:

bECUWaDN


Przez całe życie @halsey zmagała się ze swoją tożsamością jako biała osoba, z czarnymi korzeniami (jej matka jest biała, a ojciec jest czarny): "Wiele osób próbuje spisać na straty wiele moich doświadczeń, ponieważ reprezentuję "białych"

- Allure

A to powiedziała i chciała przekazać Halsey:


"Niezależnie od tego, ile wylałam łez przez to, że nie jestem połączona ze swoją rodziną lub kulturą w taki sposób, w jaki bym tego chciała – chociażby w chwilach, gdy wychodzę na miasto z moją rodziną i kelnerka myśli, że jestem opiekunką a nie częścią rodziny - niczego z tych rzeczy nie da się porównać od łez, które wylałabym jako przedstawicielka czarnej społeczności, do łez wylanych przez przemoc, z którą musiałabym się teraz mierzyć"

- Allure

Koniec z wywiadami

Halsey dodała, że z tego względu przestanie udziela wywiadów prasie, bo po prostu źle ją/ono tłumaczą i przekręcają jej/onu słowa. Nie, nie napiszę, że piosenkarka przesadza. Uważam, że jeśli wyraźnie zaznaczyła, że teraz używa takich a nie innych zaimków i się z nimi identyfikuje, to należy to uszanować.

Magazyn oczywiście i na szczęście się zreflektował i pozmieniał potem te zaimki, ale szkoda, że zrobił to tak późno. Z trochę milszych spraw – wiecie, że transpłciowa modelka wylądowała na okładce sportowego, kultowego magazynu?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Właściciele domków letniskowych chcą się wybić na popularności Poczciwego Krzycha?