pop-qultura
Nawet KOŁO NAUKOWE ciśnie bekę z kradzieży SÓWKI przez Wersow
Tommy Dorfman

Tommy Dorfam szczęśliwa po coming oucie: "Gdy zamykam oczy lub śnię, widzę siebie jako kobietę"

Źródło zdjęć: © Instagram, Tommy Dorfman, InStyle
Anna RusakAnna Rusak,25.08.2021 12:20

Tommy Dorfman trafiła na okładkę magazynu "InStyle" i podzieliła się swoimi przemyśleniami dotyczącymi korekty płci i swojego poczucia kobiecości

bEJiZstL

Pewnie pamiętacie, że Tommy Dorfman, gwiazda serialu "13 powodów", niedawno wyautowała się jako osoba transpłciowa. Dla fanów śledzących ją na Instagramie to nie było zbyt duże zaskoczenie, bo Tommy na bieżąco dokumentowała proces swoich zmian.

Teraz aktorka została gwiazdą okładki magazynu "InStyle" i przy okazji udzieliła szerokiego wywiadu. Podzieliła się w nim swoimi przemyśleniami dotyczącymi korekty płci, odniosła się do używania nowych zaimków, a przede wszystkim powiedziała o tym, co zmieniło się w jej życiu od czasu wyautowania się.

Czemu zdecydowała się na coming out?

Dorfman powiedziała, że zdecydowała się na coming out tylko dlatego, że poczuła się bezpiecznie. Dużą rolę w jej drodze i akceptowania siebie odgrywały też inne transpłciowe osoby, które stawały się jej mentorkami

bEJiZstN


"Musiałam poczuć, że jestem w bezpiecznym miejscu w moim życiu - pod względem mojej kariery, finansowo - potrzebowałam czasu wolnego, by to zrobić. […] Rozmowa z tymi [transpłciowymi przyp. red.] kobietami dała mi pewność siebie i wiedzę, bym mogła podjąć kroki, które były dla mnie niezbędne do wkroczenia w kobiecość".

- InStyle

Sporo mówi też o roli makijażu i swoim poczuciu kobiecości, tego jak ją odbiera i jak na nią oddziałuje. Myślami wraca też do dzieciństwa i zdradza, że wtedy przez cały czas nosiła damskie ubrania. Nie wyobraża też sobie, że w przyszłości nie zostałaby babcią czy mamą:

bEJiZstP


"Za każdym razem, gdy zamykam oczy lub śnię, widzę siebie jako kobietę. Tak było zawsze. Starsza trans osoba zapytała mnie, w jaki sposób wyobrażam sobie siebie za kilka lat, w wieku 60, 70, 90 lat. To było dla mnie oczywiste - właśnie zobaczyłam Cate Blanchett. [śmiech] Ale naprawdę nie wyobrażam sobie niezostania matką czy babcią".

Coming out pomógł jej psychicznie

Odniosła się też do swojego aktualnego samopoczucia. Teraz czuje się znacznie szczęśliwsza niż wcześniej. Długo zmagała się z myślami samobójczymi i depresją, a teraz, gdy już pogodziła się z samą sobą, odnajduje w życiu znacznie więcej radości.

bEJiZstV


"Przez 28 lat swojego życia zmagałam się z myślami samobójczymi, depresją, wracałam do zdrowia po epizodach alkoholizmu i narkomanii. Do zeszłego roku chyba nigdy nie byłam naprawdę szczęśliwa. Zaglądam do Internetu i zdjęć z czasów, gdy zaczęłam pracować, i widzę, jak cholernie nieszczęśliwa byłam na każdym zdjęciu".

To, co mówi, pokazuje, jak ważny wpływ na życie osób transpłciowych ma coming out i akceptowanie siebie. Droga osób LGBTQ+ nie jest łatwa i warto o tym pamiętać. Na szczęście, mimo tego wszystkiego, przez co przeszła, Dorfman ma w sobie dużo zrozumienia, chociażby w kwestii zaimków:

bEJiZstW


"Staram się podchodzić do nich ze współczuciem i zrozumieniem - zwłaszcza do ludzi, którzy znają mnie od lat i przyzwyczaili się do pewnych zaimków. […]. Ale najlepiej jest, gdy ludzie poprawiają się sami - to zawsze ma znaczenie. Czasami są zakłopotani, a potem złoszczą się na to, że ich poprawiasz. Jeżą się, mówiąc coś w stylu: "Próbuję!". W porządku, ja wcale nie chcę cię zaatakować. Ale gdybyś mógł się poprawić, to byłoby to bardzo pomocne".

Tak że nam pozostaje się tylko cieszyć ze zmian, które zachodzą w aktorce "13 powodów". Na pewno na ekranie jeszcze nie raz pokaże nam swój talent aktorski (oby w kobieciej roli, tak jak sobie tego życzy!), a tymczasem zachęcam do przeczytania całego wywiadu tutaj. Jest naprawdę inspirujący!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
7 celebrytów, którzy zakumplowali się z UFO zanim zrobiło to Demi Lovato