trendy
Obóz koncentracyjny z Lego znów tworzy historię sztuki - tym razem jako NFT
game over instagram filters

To koniec „ulepszania” zdjęć przez INFLUENCERÓW? Nowe prawo w Norwegii

Oliwier NytkoOliwier Nytko,02.07.2021 10:55

„Halo, Policja? Proszę przyjechać na Instagram” Nowe prawo w Norwegii uderzy w influencerów beauty?

bEUnrfFf

Czy właśnie jesteśmy świadkami rewolucji w social media? Taka pierdółka, a może dużo zmienić w internecie. Nowe prawo w Norwegii wprowadza ciekawe zasady!

Czy kiedykolwiek spotkaliście się z wręcz niemożliwymi zdjęciami influencerów? Wiecie, idealna poza, sylwetka boga/bogini — a na innych zdjęciach ta sama osoba codziennie zajada burgery i nie przypomina samej siebie.

Influencerzy tworzą nierealny obraz siebie samych, który potem oglądają ich followersi. A potem chcą się upodabniać do swoich idoli. Nie brzmi to cudownie, ale tak wygląda rzeczywistość. No i takie niesamowite zdjęcia celebrytów świetnie się klikają na takim Instagramie. Nie jest sytuacja win-win, bo traci szary człowiek, ale też czy to jest… moralne?

bEUnrfFh

Odpowiedź na ostatnie pytanie pozostawiam Wam. Ale Norwegia poszłą okrok dalej i postanowiła coś zrobić z taką modą na oszukiwanie i poprawianie swojego wizerunku.

Nowe prawo w Norwegii

I jak tutaj nie kochać krajów nordyckich?

Od teraz posty ze zdjęciami, które zostały zmienione, tj. najczęściej przerobione w programach typu Photoshop, mają mieć specjalne oznaczenie.

bEUnrfFj

Norwerskie Ministerstwo Dzieci i Rodziny powiedziało, że takie edytowanie zdjęć może wywołać „niepewność społeczną, złe sumienie, niską samoocenę" i „przyczynia się do presji idealnego ciała".

Zdjęcie, gdzie:

Kształt, rozmiar lub skóra ciała zostały zmienione w wyniku retuszu lub innej manipulacji

Mają zostać oznaczone jako takie, które zostały przerobione. To jest oficjalne prawo — coś jak widoczne oznaczanie materiałów sponsorowanych.

Na koniec kilka słów od ministerstwa:

bEUnrfFp

Należy mieć nadzieję, że środek ten przyczyni się w użyteczny i znaczący sposób do ograniczenia negatywnego wpływu tego rodzaju treści reklamowych, zwłaszcza na dzieci i młodzież.

Brawo! Pomimo tego, że coś takiego będzie ultra ciężkie w egzekwowaniu, jest to krok ku lepszej przyszłości.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Świąteczna reklama Allegro jest słaba. Jeśli ktoś jest uprzedzony... przekup go?