tiktok
Nauczyciele kręcili filmy na OnlyFans w szkole. Chcieli sobie dorobić
TikTok

Nowy trend na TikToku - mężczyźni pokazują, jak wymyślnie zabić kobietę na randce. SERIO?!

Źródło zdjęć: © TikTok, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,21.03.2022 15:00

Panowie na TikToku w rytm radosnej muzyki pokazują, jak w wymyślny sposób można zabić kobietę. Kobiety odpowiadają im artykułami, które pokazują, że przemoc wobec nich nie jest powodem do żartu.

bGxUvyfD

Trendy na TikToku bywają niebezpieczne. Jednym z bardziej szkodliwych był Blackout Challenge, przez który chociażby zginęła 10-letnia Włoszka. Obecny trend może nie doprowadził jeszcze do śmierci, ale z pewnością jest bardzo szkodliwy.

Mężczyźni na TikToku postanowili dzielić się swoimi wymyślnymi sposobami na zabójstwo dziewczyn. Panowie fantazjują o tym, jak mogłyby "przypadkowo" zginąć z ich rąk.

Wyobraź sobie, że umierasz

Wystarczy wejść w muzykę, która towarzyszy wszystkim filmikom z tej serii, by odkryć filmiki nagrane przez mężczyzn. Panowie w rytm piosenki Franka Oceana "Lost" dzielą się różnymi sposobami na zabójstwo. Wszystko zazwyczaj zaczyna się od stwierdzenia "Imagine that…".

trwa ładowanie posta...

Jednym z bardziej popularnych TikTokerów "specjalizującym się" w tym trendzie jest użytkownik rextylerr. Mężczyzna nagrał już ponad dziesięć TikToków ze swoimi "pomysłami". Jeden z najpopularniejszych ma ponad 2 miliony wyświetleń.

bGxUvyfF


Wyobraź sobie, że po prostu chillujemy i kopię cię w głowę, a ty po prostu umierasz


Wyobraź sobie, że chillujemy w parku i zaczynam rzucać kamieniami w twoją głowę, a ty po prosu umierasz


Wyobraź sobie, że zabieram się na pierwszą randkę do Wielkiego Kanionu Kolorado i zrzucam cię z klifu, a ty umierasz

trwa ładowanie posta...

Trend oczywiście spotkał się z krytyką ze strony kobiet. Jedna z użytkowniczek zwróciła uwagę na szkodliwość tych filmików, a druga postanowiła pokazać, że znajdują one odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po prostu prezentuje filmiki mężczyzn, a następnie w tle dodaje artykuły, odnoszące się do podobnych sytuacji, które spotkały kobiety w prawdziwym życiu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Musimy skończyć z normalizowaniem przemocy wobec kobiet

Tak, tak, ja wiem, że "nie wszyscy mężczyźni" i to tylko takie "nieszkodliwe żarty", ale wystarczy spojrzeć na powyższe tiktoki wrzucane przez kobiety, by zrozumieć, że nie ma w tym niczego zabawnego. Normalizowanie przemocy wobec kobiet nie jest niczym śmiesznym.

bGxUvyfH

To po prostu kolejny, szkodliwy trend, który pokazuje, że w społeczeństwie wciąż jest przyzwolenie na poniżanie i żartowanie z kobiet. Nikt nie myśli o konsekwencjach takich "lekkich" TikToków, a przecież rzeczywistość nieraz już pokazała, że niektóre trendy kończą się tragedią w prawdziwym życiu. W każdym razie promowanie takich zachowań z pewnością nie robi niczego dobrego.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Dziennikarz Trójki nagrywa rady na TikToku. "Hapay KUTTIEGO!"