popkultura
Oxford wybrał słowo roku. "Tryb goblina" może dotyczyć ciebie
Kim jest Rodger Cleye? 56-latek, który podbił TikToka coverami.

Rodger Cleye: 56-latek, który podbił TikToka coverami

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,03.10.2022 09:00

Rodger Cleye stał się ulubieńcem TikToka. Wszystko przez covery najróżniejszych piosenek. W jego twórczości znajdzie się miejsce dla Drake’a, Eminema, Seleny Gomez, Blackpinka, Taylor Swift, Queen, Paramoure, Rolling Stones i Depeche Mode.

Ile było historii, gdy YouTube, Instagram czy TikTok zapewnił status gwiazdy zupełnie nieznanej osobie, która tworzyła w internecie dla zabawy? Setki, a nawet tysiące.

Dzisiaj o takim bohaterze. Pewnie ma wiele przezwisk w stylu "ten facet od coverów ze śmiesznymi tłami". Zaskakujące jest to, że nikt prawie nie zna jego imienia i nazwiska. Więc oto 56-latek, który zawładnął TikTokiem.

Kim jest Rodger Cleye?

Oto jedna z przeróbek, która została stworzona przez… firmę Rossman. Tak, to ten poziom viralowości, że nawet konto sieci drogerii robi przeróbki z Rodgerem:

trwa ładowanie posta...

To zacznijmy od końca. Rodger wrzuca covery popularnych piosenek na swojego tiktoka (@rodgercleye). Zebrał tam już ponad 2,2 mln obserwujących. Większość z jego filmów przebija co najmniej barierę 50 tys. odtworzeń.

Sęk w tym, że Cleye wrzuca codziennie po kilka, a nawet kilkanaście coverów. I nie ma tutaj żadnego wzoru na utwory, które nagrywa. Znajdzie się miejsce dla Drake’a, Eminema, Seleny Gomez, Blackpinka, Taylor Swift, a nawet Queen, Paramoure, Rolling Stones czy Depeche Mode.

Jak można przedstawić postać Rodgera? On sam to zrobił najlepiej na swoim profilu w portalu "Songrradr". Oto jego historia:

"Nazywam się Rodger Cleye. Muzyka wypełnia moją głowę przez cały czas. Pomaga mi ona radzić sobie z życiem. Zawsze miałem ogromną miłość do muzyki. 28 lat temu byłem 28-letnim sfrustrowanym mężczyzną. Próbowałem nadać sens otaczającemu mnie światu. Świat randek był (jak sobie wyobrażam) dość zagmatwany. Musiałem także nauczyć się, jak zastosować mój licencjat, ponieważ to jest to, co opłaca rachunki w mojej życiowej podróży. Uczyłem się z każdego związku. Ale co ważniejsze, zapisałem wszystkie moje uczucia. Przełożyłem je na muzykę i wyprodukowałem na syntezatorze z lat 80. i gitarze, którą dostałem od mamy w wieku 27 lat (nigdy wcześniej nie grałem na żadnym instrumencie). Następnie zacząłem nagrywać ścieżki na ośmiokanałowym magnetofonie wielościeżkowym. To była dla mnie terapia. Było mnóstwo związków, które poszły źle, o których można było pisać. To po prostu pomogło mi się z tym uporać. Nie miałem sposobu, by rozpowszechniać te piosenki. Leżały na moim twardym dysku przez ostatnie 28 lat! W końcu przedstawiam je wam. Mam nadzieję, że pocieszą was tak, jak mnie przez te wszystkie lata!" - przekazuje Rodger.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego dopiero teraz tiktoker się dzieli swoją twórczością? Odpowiedź jest wzruszająca:

"Teraz, w wieku 56 lat, muzyka pochłania mnie bardziej niż kiedykolwiek. Przechodzę przez "emocjonalny renesans" po raz kolejny, gdy wchodzę w wiek seniora. Czuję potrzebę podzielenia się KAŻDĄ piosenką, która kiedykolwiek mnie poruszyła, z nowymi osobami. W tym celu nagrałem ponad 1000 klipów z coverami piosenek" - pisze.

Robi, to co kocha, przekazuje uczucia w swoich coverach. Jak go nie lubić?

Przeróbki z Rodgerem Cleye’em

Zasada filmików z Rodgerem Cleye’em jest banalnie prosta: wklejamy jego covery z TikToka w najróżniejsze sytuacje, wymyślamy śmieszny podpis  i w taki oto sposób zdobywamy tysiące wyświetleń.

Ale tych przeróbek jest multum, nawet w naszych polskich zaułkach TikToka. Sami zobaczcie niektóre z nich:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

56-latek zyskał ogromne pokłady sławy na TikToku przez swoje covery, które zostały podłożone pod memiczne tła przez fanów. Czego tu nie kochać?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
"Troll" Netfliksa to chrystofobia? Odklejka katolickiego portalu