Sztuczna inteligencja "ubiera" kobiety

Sztuczna inteligencja ubiera kobiety. Przy okazji "poprawia" to i owo

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
05.02.2024 12:00

Na serwisie 4chan w viral wpadły zdjęcia kobiet wygenerowane przez AI. Sztuczna inteligencja nałożyła na modelki dodatkowe warstwy ubrań.

Zwiększające się możliwości sztucznej inteligencji budzą zarazem podziw i przerażenie. Zdjęcia generowane przez AI są tak realistyczne, że nietrudno uwierzyć w ich prawdziwość. Google co prawda wprowadziło wymóg, by takie fotografie były odpowiednio oznaczane, lecz ryzyko wprowadzenia w błąd wciąż jest wysokie. Wraz z nim rośnie szansa na rozprzestrzenianie się fake newsów. Argument "pic or didn't happend" w dzisiejszych czasach nie ma już najmniejszego sensu.

AI oczywiście nie należy demonizować. W wielu branżach jest niezwykle przydatnym narzędziem, które potrafi usprawnić różnego rodzaju procesy, przedstawiając propozycje rozwiązań również w procesach kreatywnych.

Sztuczna inteligencja "ubiera" kobiety
Sztuczna inteligencja "ubiera" kobiety (canva)

Nietypowe zastosowanie AI. Sztuczna inteligencja "ubiera" kobiety

Użytkownicy serwisu 4chan przetestowali sztuczną inteligencję, zlecając jej do wykonania niecodzienne zadanie. AI tym razem podjęło się "poprawienia" zdjęć kobiet. Konserwatywni użytkownicy 4chana wykorzystali narzędzie do przerobienia fotografii przedstawicielek płci pięknej, które najwyraźniej godziły w ich wartości.

I tak zniknęła dziewczyna pozująca w sukience z wycięciami. Dzięki ingerencji AI jej ubranie na zdjęciu stało się całkowicie zabudowane. Modelka prezentująca się przed lustrem w topie i majtkach zyskała zupełnie nowy outfit - brudnoróżową sukienkę zapiętą pod szyję z paskiem podkreślającym talię. Podobny los spotkał zdjęcie kobiety w bieliźnie stojącej na nadmorskim klifie. Koronkowy komplet zastąpiła grzeczna sukienka. Wszystkie te stroje mają ze sobą coś wspólnego, mianowicie stereotypowo schludny, porządny wygląd. Półokrągłe kołnierzyki, zapięte guziki w klimacie "grzecznych dziewczynek".

Jednak to nie wszystko. Użytkownicy 4chana zdecydowali się "poprawić" także zdjęcie kobiety z tatuażami i kolczykami. Usunęli dziary oraz piercing, natomiast zdecydowali się podarować jej też coś w zamian. Pomimo rzekomego przywiązania do naturalności i tradycyjnych wartości, zafundowali jej "operację powiększenia biustu".

trwa ładowanie posta...

Warto podkreślić, że używanie AI zarówno do "ubierania", jak i "rozbierania" kobiet jest niedopuszczalnym zachowaniem. Obie te akcje służą jednemu - by kobiety wyglądały tak, jak oczekują tego mężczyźni.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
bdbfnffn,zgłoś
Hehehehehe, jak będą chęci to będą rozbierać. Takie programy jak ktoś wie jak i ma odpowiedni hardware do tego można wytrenować. To już nigdzie zniknie bo kopulacja i chuć to jeden z najsilnieszych instynktow. Gole baby zawsze będą w myślach mężczyzn. Bez tego gatunek ludzki nie przetrwał by na ziemi. Jak ktoś chce ujarzmić takie instynkty, to życzę powodzenia.
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
adam,zgłoś
DO CZEGO TO DOSZŁO !!!! żeby ubierać a nie rozbierać….świat zszedł na psy
Odpowiedz
4Zgadzam się2Nie zgadzam się
Do Molly,zgłoś
juz się przecież bzykają z lalkami i robotami ale spoko prawdziwi faceci zawsze będą obiecuję ;)
Odpowiedz
3Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6