lifestyle
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]
modelki

Sports Ilustrated stawia na różnorodność i przedstawia modelki o jakich wam się nie śniło

Źródło zdjęć: © Ashley Callingbull, Kelly Crump, Michelle F. Steffan., instagram
Anna RusakAnna Rusak,12.03.2022 12:30

Sports Ilustrated zorganizowało konkurs. Poznaliśmy już 14 finalistek i jedno jest pewne - magazyn wie, czym jest inkluzywność. Takich modelek nie zobaczycie nigdzie indziej!

bGxVlSRL

Sports Ilustrated już raz pokazało, że zna się na różnorodności i inkluzywności. Jakiś czas temu pisaliśmy o pierwszej transpłciowej modelce - Leynie Bloom, która została gwiazdą okładki kultowego magazynu.

Niedawno gazeta zorganizowała konkurs Swim Search 2022. Właśnie wyłoniono 14 finalistek, które będą rywalizowały o miejsce w kolejnym numerze Sports Illustrated. Trzeba przyznać, że magazyn wie, co to różnorodność.

Sports Ilustrated stawia na różnorodność

Nie, nie zobaczycie tam tylko szczupłych blondynek wpisujących się w ten dobrze nam znany, szkodliwy kanon. Wystarczy jedno spojrzenie na finalistki, by zrozumieć, że tym razem Sports Illustrated postanowił zaproponować swoim odbiorcom bardzo szeroki i niesztampowy wybór modelek.

trwa ładowanie posta...

Według nich dziewczyny nie tylko pokazują różnorodność, ale i mogą być ogromną inspiracją dla czytelników i czytelniczek do działania, bo już teraz aktywnie działają na swoich social mediach. Jedna z nich wkrótce pojawi się na okładce magazynu.

bGxVlSRN

Kim są te różnorodne dziewczyny?

Uwagę może przyciągać Ashley Callingbull, która w tej czternastce reprezentuje rdzennych mieszkańców. Niektóre z dziewczyn mają za sobą naprawdę wzruszające i poważne historie. Chociażby Kelly Crump, która jest najstarszą finalistek (ma 42 lata), pokonała raka piersi.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Bardzo silną reprezentację mają też modelki plus-size. Michelle F. Steffan porzuciła prawo, by zająć się modelingiem. Gigi Robinson z kolei ma zespół Ehlersa-Danlosa (EDS), czyli bardzo rzadką chorobę, która atakuje tkankę łączną. Na TikToku edukuje swoich odbiorców i opowiada o tym, jak żyje się z tą chorobą.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wśród nich są też czarnoskóre reprezentantki. Hillory Fields jest nie tylko modelką, ale i pielęgniarką, a Drew Dorsey na co dzień zajmuje się dziennikarstwem. Jeśli mówimy o inspirowaniu, to nie możemy pominąć Manju Bangalore, która w 2015 roku założyła organizację zajmującą się ubóstwem menstruacyjnym.

trwa ładowanie posta...

Jak widać naprawdę jest w czym wybierać! To oczywiście tylko część dziewczyn zaangażowanych w konkurs, ale naprawdę warto poznać je wszystkie. Sports Ilustrated - robisz to dobrze!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Ksiądz ma listę wymagań dla przyjmujących po kolędzie. Stał się viralem