popkultura
Netflix w grudniu pełen premier. Co warto zobaczyć?
Selena Gomez

Selena Gomez była offline ponad cztery lata. Teraz opowiada o tym, co to dla niej zmieniło

Źródło zdjęć: © Good Morning America, TikTok, Wondermind, Youtube
Anna RusakAnna Rusak,05.04.2022 12:30

U Seleny Gomez działo się naprawdę sporo, choć piosenkarka nie była aktywna w social mediach od ponad czterech lat. W najnowszym wywiadzie ujawnia, jak wpłynęło to na jej życie i opowiada o swoim najnowszym projekcie dotyczącym zdrowia psychicznego.

bGxPVshv

Jeśli wcześniej śledziliście Selene Gomez, to z pewnością zauważyliście, że aktorka parę lat temu zniknęła z mediów społecznościowych. Do sprawy odnosiła się już jakiś czas temu, gdy znalazła się na okładce "Elle".

Teraz Selena udzieliła dużego wywiadu dla "Good Morning America", w którym nie tylko opowiedziała o swojej czteroletniej przerwie od social mediów, ale i poruszyła temat swojego zdrowia psychicznego.

Selena Gomez i przerwa od social mediów

Selena podczas rozmowy przyznała, że jest offline już od ponad czterech lat. Uważa, że to doświadczenie całkowicie zmieniło jej życie i pozytywnie wpłynęło na jej relacje z samą sobą i innymi ludźmi.

bGxPVshx


Nie pojawiłam się w sieci od czterech i pół roku. To całkowicie zmieniło moje życie. Jestem szczęśliwsza, bardziej obecna, jestem też bardziej związana z ludźmi. To sprawia, że ​​czuję się normalnie.

- Selena Gomez
trwa ładowanie posta...

W trakcie tej przerwy Selena Gomez oczywiście nie próżnowała. Była gwiazda Disneya rozwijała swoją markę kosmetyków Rare Beauty i wypuściła własną linię kostiumów kąpielowych. Wszystkie te inicjatywy powstały w duchu ciałopozytywności i miały odrzucać nierealistyczne standardy piękna.

Selena Gomez i zdrowie psychiczne

Selena Gomez oczywiście nie pojawiła się w "Good Morning America" bez powodu. Niedawno premierę miała jej platforma "Wondermind". Strona ma podnosić świadomość dotyczącą zdrowia psychicznego i sprawiać, by nikt z nas nie czuł się samotny.

trwa ładowanie posta...

Aktorka podkreśla, że platforma nie zastąpi nikomu kontaktu z terapeutą, ale znajdziecie na niej treści i ćwiczenia, które pomogą wam zatroszczyć się o zdrowie psychiczne. Istotne jest też to, że treści pojawiające się na "Wondermind" mają być sprawdzane przez ekspertów.

bGxPVshz


"Wondermind" jest nie tylko dla osób, u których zdiagnozowano jakąś chorobę psychiczną - to jest miejsce dla każdego, kto ma uczucia. Każdego, kto kiedykolwiek czuł się smutny, samotny, przestraszony, odczuwał niepokój. My naprawdę nie chcemy przykładać nikomu jakichś etykietek.

- Selena Gomez

Ta kwestia jest bardzo ważna dla Gomez, bo sama ma zdiagnozowaną chorobę afektywną dwubiegunową. W wywiadzie przyznaje, że rozpoznanie dwubiegunówki było bardzo uwalniającym doświadczeniem i sprawiło, że stała się bardziej świadoma siebie, a przez to też szczęśliwsza. Teraz chce, żeby inni też mogli tego doświadczyć.

trwa ładowanie posta...


Zdiagnozowanie choroby afektywnej dwubiegunowej również bardzo mi pomogło. Dowiedzenie się o tym było naprawdę bardzo uwalniające. […] Naprawdę chcę, aby inni ludzie byli rozumiani, widziani i słyszani.

- Selena Gomez
bGxPVshF

Selena w lipcu skończy trzydzieści lat i w wywiadzie przyznaje, że jest zadowolona z tego, w jakim miejscu aktualnie się znajduje. Cieszy się swoim życiem, a przede wszystkim tym nowym, silnym i pełnym niezależności rozdziałem. Pozostaje nam jej tylko kibicować w tym dalszym rozwoju i zachęcić was do odwiedzenia jej nowej strony.

How Selena Gomez uses her mental health journey to help others l GMA

Źródło: Good Morning America, Elle, Wondermind

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Czy będzie drugi sezon "Wednesday"? Jennna Ortega komentuje