rumpologia co to

Rumpologia, czyli wróżenie z pośladków. To naprawdę się dzieje

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,01.01.2023 14:00

Rumpologia to dziedzina astrologii opierająca się na wróżbach z pośladków. Na czym polega i co ma wspólnego z księżną Diną? Co może powiedzieć nam kształt pupy i dlaczego trzeba uważać na rumpologów?

O tym, że można wróżyć z dłoni, pewnie słyszeliście (prawidłowo ta forma wróżenia nosi nazwę chiromancji). Zapewne zdarzyło wam się nawet sprawdzić, gdzie macie linię serca, gdzie życia, ale czy wiedzieliście, że można też wróżyć z pośladków?

Rumpologia to wciąż niezbyt znana dziedzina astrologii, ale okazuje się, że wcale nie jest taka nowa i zajmują się nią nawet Polacy. Czy wróżenie z pośladków ma sens i co ma wspólnego z księżną Dianą?

Rumpologia. Co to jest?

Rumpologia jest na tyle ciekawym zjawiskiem, że zapis o niej pojawił się nawet w Obserwatorium Językowym Uniwersytetu Warszawskiego. Na stronie uczelni możemy przeczytać, że to: "sztuka odczytywania przyszłości człowieka oraz określania jego charakteru na podstawie kształtu pośladków".

Jeśli zastanawiacie się, gdzie swój początek ma rumpologia, to niestety ciężko to określić. Zjawisko rozpowszechniła amerykańska astrolożka Jackie Stallone, matka aktora Sylvestra Stallone, który wcielał się m.in. w rolę Rambo. Według niej, rumpologia była już znana w czasach starożytnych, ale nie ma na to żadnych dowodów. Jeśli jednak myślicie, że to zjawisko istnieje tylko zagranicą, to się mylicie.

Jak informuje "Wikipedia", pierwszym polskim rumpologiem jest Kazimierz Olszewski. Mężczyzna w 2012 roku przewidywał dla "Super Expressu" koniec świata, który miałyby zwiastować dołeczki w kobiecych pośladkach. Biorąc pod uwagę, że wciąż żyjemy, dołeczki musiały oznaczać zdecydowanie coś innego…

Rumpologia i wróżenie z pośladków księżnej Diany

W zasadzie sprawa jest dość prosta. Wróżenie z pośladków polega na ocenie ich kształtów, wgłębień, dołeczków, pieprzyków. Stallone wróżyła na podstawie zdjęć, które nadsyłali jej klienci i klientki, a taka przyjemność kosztowała mniej więcej 600 dolarów.

Kto w ogóle korzysta z rumpologii? Jackie Stallone była wróżką księżnej Diany, choć oczywiście nie ma żadnych dowodów na to, że członkini brytyjskiej rodziny królewskiej, zdecydowała się wysłać rumpolożce zdjęcie swoich pośladków. Z takich usług korzystają również gazety, czego przykładem są liczne artykuły w "Super Expressie".

Gdybyście chcieli się np. dowiedzieć, czego w ogóle można dowiedzieć się z kształtu pupy, to jest tego naprawdę sporo. W 2014 roku amerykańska rumpolożka Sam Amos pojawiła się w programie "This morning" i powiedziała, że z pośladków może poznać, jaki dana osoba ma charakter. Na stronie Jackie Stallone, cytowanej przez "Daily mail", możemy przeczytać, że dzięki rumpologii da się poznać przeszłość i przyszłość danej osoby.

"Prawe pośladki reprezentują lewą półkulę mózgu, a lewe pośladki reprezentują prawą półkulę mózgu. To podobnie jak w chiromancji, w której lewa dłoń reprezentuje przeszłość, a prawa dłoń przyszłość" – czytamy na stronie Stallone cytowanej przez "Daily mail".

trwa ładowanie posta...

Rumpologia i seksizm

Wystarczy obejrzeć kilka dostępnych na YouTube filmików lub popatrzeć na zdjęcia, które widać w artykułach dotyczących rumpologii, by nabrać drobnych wątpliwości. Pomijając już sam fakt wróżenia sobie czegokolwiek z kształtu pośladków czy dołeczków, niepokojący jest sposób, w jaki niektórzy traktują kobiece ciało.

Na zdjęciach dotyczących przewidywań polskiego rumpologa zazwyczaj możemy zobaczyć zseksualizowane kobiece sylwetki. Z kolei na kanale "Ezo show" na YouTube, prowadzący wróżby rumpoligiczne mężczyzna w dużym stopniu zamiast przewidywania przyszłości, skupia się na wyglądzie nadesłanych fotografii. Oczywiście wszystkie pochodzą od kobiet.

W związku z tym dość ostrożnie podchodziłabym zarówno do samej rumpologii, jak i osób zajmujących się tą dziedziną. Choć nie jest ona bardzo popularna, może bezpieczniej postawić na wróży od Nostradamusa na 2023 rok i przewidywania zodiakar dotyczące pełni księżyca i retrogradacji Merkurego? Wtedy macie chociaż pewność, że wasze pośladki i ich zdjęcia nie zostaną wykorzystane w niewłaściwy sposób.

Wróżby z pupy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5