Koźla Pełnia

Koźli Księżyc, czyli pełnia w lipcu. Jak przeżyć superksiężyc i co pełnia ma wspólnego z burzami?

Źródło zdjęć: © Greta Grygorowicz, TikTok, crystal_reality, im_.vii Weronika
Anna RusakAnna Rusak,13.07.2022 15:30

13 lipca na niebie będziemy mogli podziwiać Koźli Księżyc. Skąd wzięła się ta nazwa i dlaczego można ją powiązać z burzami? O tym, jak najlepiej przejść przez lipcowy superksiężyc, opowiedzą niezastąpione zodiakary.

Jeśli przegapiliście czerwcową Truskawkową Pełnię Księżyca, to w lipcu nie możecie sobie odpuścić Koźlego Księżyca! W środę 13 lipca po raz kolejny w tym roku będziemy mogli zobaczyć superpełnię.

Oczywiście to idealny moment na rytuały! O tym, jak najlepiej przeżyć Koźli Księżyc, opowiedzą nasi niezastąpieni zodiakarze i zodiakary.

Koźli Księżyc, czyli superksiężyc w lipcu

Koźli Księżyc na niebie w lipcu będziecie mogli obserwować już o 20:38, ale by w pełni jej doświadczyć, musicie poczekać na zmrok. Tym razem naprawdę warto! Burzowa Pełnia to też kolejna szansa na dostrzeżenie superksiężyca.

trwa ładowanie posta...

Przypominam, że superksiężyc to inaczej superpełnia lub perygeum. To zjawisko oznacza moment, w którym Księżyc jest najbliżej Ziemi, a do tego jednocześnie znajduje się blisko punktu swojej orbity, dzięki czemu jest lepiej widoczny.

Koźli Księżyc czy Burzowa Pełnia, czyli skąd nazwa tej pełni?

Jak to w przypadku pełni bywa, nazwa lipcowego Koźlego Księżyca jest związana z przyrodą. Kozioł pojawia się w tej nazwie, ponieważ po prostu w tamtym czasie samice sarny zrzucają swoje poroże.

Są jednak inne określenia na lipcową pełnię. Bywa ona również nazywana Burzową Pełnią (od burz, które często pojawiają się w tym okresie) oraz Sienną Pełnią (przez częste w tym okresie zbiory plonów). Jeśli już wszystko wiecie, to teraz czas na najlepsze rady od zodiakar!

trwa ładowanie posta...

Koźla Pełnia - jak przeżyć?

Greta w swoim TikToku mówi o tym, że ten moment Koźlej Pełni będzie dla nas bardzo intensywnym przeżyciem. Nasze emocje będą spotęgowane, a my sami będziemy bardziej wrażliwi. W tym czasie najlepiej przekierować naszą energię na praktyczne działania.

trwa ładowanie posta...

Weronika z kolei sięga po karty tarota i chce wam pomóc w podjęciu różnych decyzji podczas Koźlej Pełni. Radzi, by skupić się na niezależności. W tym czasie mamy zatroszczyć się o swój spokój i skupić się na tym, co dla nas ważne.

trwa ładowanie posta...

Jeśli chcielibyście postawić na rytuały i ochronę, z pomocą przychodzi Crystal Reality. TikToker prezentuje kamienie, które w tym czasie mogą nas uchronić przed różnymi, nieprzewidzianymi energiami Koźlej Pełni.

Myślę, że uzbrojeni w te informacje i kamienie możecie spokojnie o 20:38 podziwiać Koźlą Pełnię. Nawet jeśli nie zdecydujecie się na rytuał, samo oglądanie superksiężyca na pewno będzie przyjemne. Miejmy tylko nadzieję, że nie zakłóci go jakaś burza…

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0