Pełnia Księżyca w sierpniu

Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 roku będzie naprawdę wyjątkowa

Źródło zdjęć: © Crystal_reality, Instagram.com, TikTok, jogisza, lifecouldbe_fun, memepandapl
Anna RusakAnna Rusak,11.08.2022 06:00

Pełnia Księżyca w sierpniu 2022 zbiegnie się z innym widowiskowym zjawiskiem na niebie. Zodiakarze już zacierają ręce

Nowy miesiąc, czas więc na nową pełnię Księżyca. Spokojnie, wciąż jesteśmy pod opieką Lwa – brama otworzyła się 8 sierpnia – więc nie spodziewajcie się niczego złego! Sierpniowy Księżyc będzie jednak dość wyjątkowym zjawiskiem. I nie tylko dla zodiakarzy, ale i dla tych, którzy do życia podchodzą w bardziej racjonalny sposób.

W tym samym czasie na niebie będziemy mogli obserwować Perseidy, czyli zjawisko nazywane potocznie deszczem spadających gwiazd. W rzeczywistości to deszcz meteorytów, którego oglądanie przez sierpniową pełnię Księżyca będzie utrudnione. Przypomnijmy, że punkt szczytowy roju Perseidów przypada w nocy z 12 na 13 sierpnia.

Pełnia Księżyca w sierpniu. Znamy datę.

Pełnię Księżyca w sierpniu 2022 będziemy mogli podziwiać na niebie już w piątek (12 sierpnia). Kulminacja tego zjawiska nastąpi dokładnie o godzinie 3:36 rano. Wtedy satelita Ziemi będzie najpełniejszy i najjaśniejszy.

Sierpniowa pełnia Księżyca nazywana jest również "Pełnią Zielonej Kukurydzy". Jak to zazwyczaj bywa nazwa wywodzi się od rdzennych Amerykanów i ich obserwacji przyrody. Sierpniu, jak pewnie możecie się domyślić, jest czasem zbioru kukurydzy.

trwa ładowanie posta...

Pełnia Księżyca w sierpniu bywa również nazywana "czerwoną pełnią Księżyca" (od koloru satelity) oraz "zbożową pełnią Księżyca" (w tym czasie trwają zbiory zbóż). Wszystko jak zawsze łączy się więc z rytmem natury.

Zodiakarze i zodiakary: Co robić podczas sierpniowej pełni Księżyca?

A teraz z przymrużeniem oka. Oczywiście przez pełnię Księżyca w sierpniu nie można przejść tak po prostu! Zodiakarze i zodiakary przygotowali specjalne instrukcje i już dali znać, na co w tym czasie wyjątkowo trzeba zwrócić uwagę.

Crystal_reality radzi, byśmy w trakcie pełni czerwonego Księżyca przyjrzeli się sprawom, z którymi borykaliśmy się przez ostatnie dwa lata. Ten czas ma być emocjonalny, a najbardziej doświadczą go znaki takie jak Lew, Byk, Wodnik oraz Skorpion. Z kolei TikToker lifecouldbe_fun podpowiada, które znaki powinny szczególnie uważać w trakcie sierpniowej pełni Księżyca.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Jogisza na Instagramie pisze, że sierpniowa pełnia Księżyca jest momentem, w którym powinniśmy pytać samych siebie, co nas ogranicza oraz o "w jakim obszarze życia możemy się bardziej zmotywować, by działać dla siebie, a nie dla innych?". Zaznacza też, że w trakcie czerwonego Księżyca patronuje nam  Wodnik i Lew, więc: "może pojawić się w nas jeszcze większa chęć do zmian i rewolucji".

Mamy nadzieję, że spokojnie przejdziecie przez pełnię Księżyca w sierpniu i nic nie zakłóci wam obserwowania roju Perseidów. W ten weekend na niebie naprawdę warto zawiesić oko.

trwa ładowanie posta...

Źródło: TikTok, Instagram

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1