Merkury

Czym jest retrogradacja Merkurego, czyli czemu dzwoni twój eks

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,29.09.2021 16:00

Retrogradacja Merkurego trwa, tak więc wszystkie złe rzeczy można zwalić na tę biedną, komplikującą życie planetę. Ale spokojnie, wszystko kiedyś się kończy…

Przyszła do was wiadomość od ex? Telefon wylądował w toalecie i suszenie ryżem nie pomogło? A może właśnie pokłóciliście się z kimś bliskim o kompletną błahostkę lub podpisaliście umowę z wysokimi odsetkami, które był zapisane kruczkiem i po prostu ich nie zauważyliście? Spokojnie, to nie wasza wina. To tylko Merkury.

9 września zacznie się retrogradacja Merkurego. Czym jednak w ogóle jest to zjawisko i dlaczego powinniśmy na nie uważać?

Retrogradacja Merkurego we wrześniu - z czym się wiąże?

Najprościej rzecz ujmując retrogradacja - to taki pozorny ruch planety do tyłu. Planeta zamiast przemieszczać się po niebie ze wschodu na zachód, wydaje się iść w przeciwnym kierunku. Przez to mamy też wrażenie, że porusza się bardzo wolno.

trwa ładowanie posta...

To zjawisko wydarza się trzy, cztery razy w roku. Tym razem retrogradacja Merkurego odbędzie się w Wadze i Pannie. W tym czasie szczególnie narażone są takie aspekty naszego życia jak: partnerstwo, komunikacja i współpraca. Dlatego może np. dochodzić do awarii Facebooka, Messengera czy Instagrama. Przypominamy, że w zeszłym roku właśnie tak było:

trwa ładowanie posta...

Kiedy kończy się retrogradacja Merkurego?

Spokojnie, wszystko skończy się 2 października, także do tego czasu musicie poważnie uważać na swoje relacje, związki i urządzenia elektryczne. Najlepiej jest po prostu leżeć w łóżku i czytać - no chyba że chcecie ryzykować utratą Netflixa, to proszę bardzo, można próbować oglądać serial.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ważne, żeby zbytnio się nie wysilać i nie planować jakiś większych przedsięwzięć. Można się za to spodziewać dużej huśtawki nastrojów, a nawet wiadomości zmieniających życie. Jeśli dodacie do tego jeszcze pełnię Księżyca w Rybach, to zrozumiecie, czemu w tym czasie lepiej sobie jednak po prostu odpuścić.

Co robić w retrogradację Merkurego?

Zachować spokój. Ktoś nagle wraca do waszego życia właśnie w tym czasie? Znaczy, że macie z nim/nią jakieś niezałatwione sprawy. Tyle. Polecam TikToka Negatywnie Optymistycznego, który w zeszłym roku tłumaczył całe zjawisko w bardzo przystępny sposób, a po drugie radził, co w tym czasie robić.


"Merkury nie wchodzi do naszego życia, żeby wywołać jakiś chaos. Nie, on mówi skarbie zwolnij, żyejsz w czasach w których jest ciągły pęd, zwolnij. Dłużej porozmawiaj z kimś, żeby się dogadać. Dłużej przemyśl daną sprawę, zanim podejmiesz jakąś decyzję. Nie siedź tyle w telefonie cyz nie oglądaj tyle telewizji, skorzystaj z życia. Dlatego często psują nam się elektroniki i nie mamy do nich dostępu. Merkury mówi zwolnij, zatrzymaj się, daj sobie czas, daj sobie chwilę oddechu".

- Negatywnie Optymistycznego
trwa ładowanie posta...

Jaki jest w ogóle największy plus retrogradacji Merkurego? Można na niego po prostu zwalić winę za wszystko, co akurat w tym okresie nam nie wychodzi. To nie my. To pozorny ruch planety do tyłu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0