trendy
"Chcę dotknąć twój tyłek." Youtuber napastuje nastolatki w Krakowie
Merkury

Czym jest retrogradacja Merkurego, czyli czemu dzwoni twój eks

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,29.09.2021 14:00

Retrogradacja Merkurego trwa, tak więc wszystkie złe rzeczy można zwalić na tę biedną, komplikującą życie planetę. Ale spokojnie, wszystko kiedyś się kończy…

bGxuOkQz

Przyszła do was wiadomość od ex? Telefon wylądował w toalecie i suszenie ryżem nie pomogło? A może właśnie pokłóciliście się z kimś bliskim o kompletną błahostkę lub podpisaliście umowę z wysokimi odsetkami, które był zapisane kruczkiem i po prostu ich nie zauważyliście? Spokojnie, to nie wasza wina. To tylko Merkury.

9 września zacznie się retrogradacja Merkurego. Czym jednak w ogóle jest to zjawisko i dlaczego powinniśmy na nie uważać?

Retrogradacja Merkurego we wrześniu - z czym się wiąże?

Najprościej rzecz ujmując retrogradacja - to taki pozorny ruch planety do tyłu. Planeta zamiast przemieszczać się po niebie ze wschodu na zachód, wydaje się iść w przeciwnym kierunku. Przez to mamy też wrażenie, że porusza się bardzo wolno.

trwa ładowanie posta...

To zjawisko wydarza się trzy, cztery razy w roku. Tym razem retrogradacja Merkurego odbędzie się w Wadze i Pannie. W tym czasie szczególnie narażone są takie aspekty naszego życia jak: partnerstwo, komunikacja i współpraca. Dlatego może np. dochodzić do awarii Facebooka, Messengera czy Instagrama. Przypominamy, że w zeszłym roku właśnie tak było:

trwa ładowanie posta...

Kiedy kończy się retrogradacja Merkurego?

Spokojnie, wszystko skończy się 2 października, także do tego czasu musicie poważnie uważać na swoje relacje, związki i urządzenia elektryczne. Najlepiej jest po prostu leżeć w łóżku i czytać - no chyba że chcecie ryzykować utratą Netflixa, to proszę bardzo, można próbować oglądać serial.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ważne, żeby zbytnio się nie wysilać i nie planować jakiś większych przedsięwzięć. Można się za to spodziewać dużej huśtawki nastrojów, a nawet wiadomości zmieniających życie. Jeśli dodacie do tego jeszcze pełnię Księżyca w Rybach, to zrozumiecie, czemu w tym czasie lepiej sobie jednak po prostu odpuścić.

Co robić w retrogradację Merkurego?

Zachować spokój. Ktoś nagle wraca do waszego życia właśnie w tym czasie? Znaczy, że macie z nim/nią jakieś niezałatwione sprawy. Tyle. Polecam TikToka Negatywnie Optymistycznego, który w zeszłym roku tłumaczył całe zjawisko w bardzo przystępny sposób, a po drugie radził, co w tym czasie robić.

bGxuOkQB


"Merkury nie wchodzi do naszego życia, żeby wywołać jakiś chaos. Nie, on mówi skarbie zwolnij, żyejsz w czasach w których jest ciągły pęd, zwolnij. Dłużej porozmawiaj z kimś, żeby się dogadać. Dłużej przemyśl daną sprawę, zanim podejmiesz jakąś decyzję. Nie siedź tyle w telefonie cyz nie oglądaj tyle telewizji, skorzystaj z życia. Dlatego często psują nam się elektroniki i nie mamy do nich dostępu. Merkury mówi zwolnij, zatrzymaj się, daj sobie czas, daj sobie chwilę oddechu".

- Negatywnie Optymistycznego
trwa ładowanie posta...

Jaki jest w ogóle największy plus retrogradacji Merkurego? Można na niego po prostu zwalić winę za wszystko, co akurat w tym okresie nam nie wychodzi. To nie my. To pozorny ruch planety do tyłu.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Tajemnicze morderstwo studentów w Idaho. Policja bezradna