trendy
Donald Tusk założył TikToka. Jego pierwszy film to esencja KODziarstwa
Merkury

Nagłe rozstanie? Zatopiony w WC telefon? Awaria Facebooka? Spokojnie, to tylko retrogradacja Merkurego

Źródło zdjęć: © Canva
Anna RusakAnna Rusak,29.09.2021 13:20

Retrogradacja Merkurego trwa, tak więc wszystkie złe rzeczy można zwalić na tę biedną, komplikującą życie planetę. Ale spokojnie, wszystko kiedyś się kończy…

bFOnAkLD

Przyszła do was wiadomość od ex? Telefon wylądował w toalecie i suszenie ryżem nie pomogło? A może właśnie pokłóciliście się z kimś bliskim o kompletną błahostkę lub podpisaliście umowę z wysokimi odsetkami, które był zapisane kruczkiem i po prostu ich nie zauważyliście? Spokojnie, to nie wasza wina. To tylko Merkury.

27 września zaczęła się retrogradacja Merkurego w Wadze. To ostatnia taka mało przyjemna impreza, którą funduję nam planeta. Czym jednak w ogóle jest ta retrogradacja i dlaczego powinniśmy na nią uważać?

Retrogradacyjny przewodnik

Najprościej rzecz ujmując - to taki pozorny ruch planety do tyłu. Planeta zamiast przemieszczać się po niebie ze wschodu na zachód wydaje się iść w przeciwnym kierunku. Przez to mamy też wrażenie, że porusza się bardzo wolno.

To zjawisko wydarza się trzy, cztery razy w roku. Tym razem retrogradacja odbędzie się w Wadze. W tym czasie szczególnie narażone są takie aspekty naszego życia jak: partnerstwo, komunikacja i współpraca. Dlatego może np. dochodzić do awarii Facebooka, Messengera czy Instagrama.

Kiedy koniec tych nieszczęść?

Spokojnie, wszystko skończy się 18 października, także do tego czasu musicie poważnie uważać na swoje relacje, związki i urządzenia elektryczne. Najlepiej jest po prostu leżeć w łóżku i czytać – no chyba że chcecie ryzykować utratą Netflixa, to proszę bardzo, można próbować oglądać serial.

Ważne, żeby zbytnio się nie wysilać i nie planować jakiś większych przedsięwzięć. Można się za to spodziewać dużej huśtawki nastrojów, a nawet wiadomości zmieniających życie. Szczególnie narażone są osoby, których znaki zodiaku należą do żywiołu powietrza, czyli Bliźnięta, Wodniki i Wagi.

Co z tym zrobić?

Zachować spokój. Ktoś nagle wraca do waszego życia właśnie w tym czasie? Znaczy, że macie z nim/nią jakieś niezałatwione sprawy. Tyle. Polecam TikToka Negatywnie Optymistycznego, który po pierwsze tłumaczy całe zjawisko w bardzo przystępny sposób, a po drugie radzi, co w tym czasie robić.

bFOnAkLF


"Merkury nie wchodzi do naszego życia, żeby wywołać jakiś chaos. Nie, on mówi skarbie zwolnij, żyejsz w czasach w których jest ciągły pęd, zwolnij. Dłużej porozmawiaj z kimś, żeby się dogadać. Dłużej przemyśl daną sprawę, zanim podejmiesz jakąś decyzję. Nie siedź tyle w telefonie cyz nie oglądaj tyle telewizji, skorzystaj z życia. Dlatego często psują nam się elektroniki i nie mamy do nich dostępu. Merkury mówi zwolnij, zatrzymaj się, daj sobie czas, daj sobie chwilę oddechu".

- Negatywnie Optymistycznego

Jaki jest w ogóle największy plus retrogradacji Merkurego? Można na niego po prostu zwalić winę za wszystko, co akurat w tym okresie nam nie wychodzi. To nie my. To pozorny ruch planety do tyłu. Bierzcie przykład z Taylor Swift:

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Naukowcy odkryli największą bakterię na świecie. Jest widoczna gołym okiem