j.k.-rowling
Emma Watson krytykuje J.K. Rowling na gali BAFTA
Rowling

Rowling wygrała plebiscyt, który nie istnieje? Guardian komentuje, choć nie rozwiewa wątpliwości

Źródło zdjęć: © Instagram.com, J.K. Rowling, Twitter.com
Anna RusakAnna Rusak,31.12.2021 10:17

J.K. Rowling miała zostać człowiekiem roku 2021 w ankiecie portalu "The Guardian". Dyskryminacja za poglądy? Może i tak, tylko szkoda, że ankieta podobno nigdy nie istniała.

bFOmQvyX

J.K. Rowling nie cieszy się ostatnio zbytnią popularnością. Pisarki podobno zabraknie nawet w specjalnym odcinku HBO "Harry Potter Reunion", który z powrotem zabierze nas do uniwersum Harry’ego Pottera. Wszystko przez kryzys wizerunkowy spowodowany jej transfobicznymi poglądami.

Chociaż mimo tego, że najnowsze informacje dotyczące tej produkcji wskazują na to, że Rowling kontekstowo pojawi się w programie, to koniec roku przyniósł nam kolejną dramę związaną z pisarką.

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts | Official Teaser | HBO Max

Rowling człowiekiem roku według Guardiana?

Magazyn "Time" jakiś czas temu ogłosił, że Elon Musk został wybrany "Osobą roku 2021". Nie wszystkim się to spodobało, więc "The Guardian" podobno postanowił stworzyć swój sondaż, o którego wynikach mieli decydować użytkownicy.

bFOmQvyZ

Problem miał się pojawić w chwili, gdy okazało się, że w ankiecie na prowadzenie bardzo szybko wybiła się właśnie Rowling. "The Guardian" miał w związku z tym zamknąć ankietę. Internauci twierdzili, że powodem jest właśnie wysuwanie się pisarki na prowadzenie w plebiscycie.

Newsweek prostuje

Rzecznik Guardian News and Media odezwał się do portalu Newsweek, by sprostować całą sprawę. Podobno rzeczony sondaż w ogóle nie istniał, a komentarze w mediach społecznościowych szerzą nieprawdę.

bFOmQvzb


W przeciwieństwie do tego, co mogliście przeczytać na Twitterze, nie było żadnej ankiety, a Guardian nie prowadzi plebiscytu na osobę roku. Nic nie zostało anulowane. Regularnie zapraszamy czytelników do dzielenia się swoimi poglądami na interesujące ich tematy.

- Newsweek

Cała sprawa wygląda dość podejrzanie, ale niestety po ankiecie nie ma już żadnych śladów w sieci. Prawdopodobnie dlatego, że nigdy nie istniała… Chociaż na stronie "The Guardian" możemy znaleźć rzeczoną listę wybranych osób. Niestety żadna z nich nie jest faworyzowana, więc pewnie już nigdy nie dowiemy się, jaka była prawda.

Źródła: Newsweek, https://www.theguardian.com/world/2021/dec/30/guardian-readers-nominate-their-person-of-the-year

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Transpłciowa autorka napisała horror, w którym J.K. Rowling ginie w okrutny sposób