"Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu"

OMG, Harry Potter powraca po 20 latach! Brakuje jednej kluczowej postaci...

Źródło zdjęć: © Vibez / Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.11.2021 12:49

Spełnią się najskrytsze sny fanów uniwersum Harry'ego Pottera. Oryginalna obsada filmów o najsłynniejszym czarodzieju w popkulturze spotka się ponownie, aby zabrać fanów w nostalgiczną podróż do Hogwartu.

Trudno uwierzyć, że 4 listopada minęło 20 lat, odkąd ukazała się ekranizacja powieści J.K. Rowling "Harry Potter i Kamień Filozoficzny". Film w reżyserii Chrisa Columbusa zyskał status kultowego, tak jak kolejnych siedem produkcji, których akcja rozgrywała się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Któż z nas nie chciałby się przenieść do magicznego uniwersum niczym Harry?

Z okazji okrągłej rocznicy ukazania się pierwszego filmu z czarodziejskiej sagi gwiazdy ekranizacji Harry'ego Pottera spotkają się ponownie w wyjątkowym programie, który wyprodukuje stacja HBO Max. "Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" (ang. "Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts") to wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts | Official Teaser | HBO Max

Harry Potter powraca - co wiemy na pewno?

Oryginalna obsada filmów o Harrym Potterze spotka się ponownie, aby opowiedzieć o przygodach na planie filmowym i odpowiedzieć na pytania dotyczące czarodziejskiej sagi. Swoją obecność potwierdzili Daniel Radcliffe, Emma Watson i Rupert Grint.

Poza kluczowymi bohaterami w programie wezmą udział też inni aktorzy, którzy wystąpili w "Harrym Potterze i Kamieniu Filozoficznym". Będą to: Helena Bonham Carter, Robbie Coltrane, Ralph Fiennes, Jason Isaacs, Gary Oldman, Imelda Staunton, Tom Felton, James Phelps, Oliver Phelps, Mark Williams, Bonnie Wright, Alfred Enoch, Matthew Lewis, Evanna Lynch oraz Ian Hart.

trwa ładowanie posta...

- Ta niezwykła obsada sprawia, że w powietrzu czuć magiczną atmosferę, bo wracamy do domu, do Hogwartu, gdzie wszystko zaczęło się 20 lat temu - przekazał producent wykonawczy "Harry Potter Reunion", Casey Patterson. - Podekscytowanie jest wręcz namacalne, gdy obsada przygotowuje swoich fanów do wyruszenia w wyjątkową i intymną podróż do świata niesamowitych filmów.

Kogo brakuje?

Na liście członków "Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" zabrakło... J.K. Rowling. Nie wiadomo, dlaczego brytyjska pisarka, która wykreowała czarodziejskie uniwersum na kartach powieściowej sagi, nie znalazła się w obsadzie "Harry Potter Reunion". Być może chodzi o to, że autorka przeżywa kryzys wizerunkowy po tym, gdy na Twitterze podzieliła się transfobicznymi poglądami.

Kiedy premiera "Harry Potter Reunion"?

Premiera "Harry Potter 20. rocznica: Powrót do Hogwartu" odbędzie się w Nowy Rok - 1 stycznia 2022 roku w HBO Max. Biorąc pod uwagę, że platforma nie jest jeszcze dostępna w Polsce, a zainteresowanie wydarzeniem jest gigantyczne, możemy się spodziewać, że powrót Harry'ego Pottera wyemituje HBO GO - choć nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, a jedynie plotki.

Skoro już wszyscy wiecie, co będziecie robić w Nowy Rok, dowiedzcie się, co wiadomo o magicznym teleturnieju dla fanów Harry'ego Pottera. Premiera programu zbliża się wielkimi krokami!

Źródła: Wirtualne Media/Variety/NYPost

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 2