Emma Watson odpowiada na transfobiczne komentarze J.K. Rowling na gali BAFTA

Emma Watson krytykuje J.K. Rowling na gali BAFTA

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Twitter, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,14.03.2022 12:15

Transfobia J.K. Rowling to nic nowego, niestety pisarka wciąż aktywnie, negatywnie wypowiada się o społeczności LGBTQ+. Emma Watson postanowiła ją trochę strollować i odnieść się do jej ostatnich postów podczas gali BAFTA.

J.K Rowling znana jest nie tylko z serii o "Harrym Potterze". Niestety już od jakiegoś czasu najczęściej mówi się o niej w kontekście jej transfobicznych poglądów. Pisarka od dawna negatywnie wypowiada się o osobach transpłciowych.

W Dzień Kobiet postanowiła zabrać głos w sprawie nowego prawa w Szkocji, które ma ułatwić prawne procedury korekcji tożsamości płciowej. Fala negatywnych komentarzy pod tym postem jednak jej nie zatrzymała i w sobotę Rowling znowu odniosła się do osób transpłciowych, powołując się na "tajemniczych znajomych ze środowiska LGBTQ+".


Wiele grup kobiecych przedstawiło rządowi Nicoli Sturgeon dobrze udokumentowane dowody na temat prawdopodobnych negatywnych konsekwencji tej ustawy dla kobiet i dziewcząt, zwłaszcza tych najbardziej narażonych. Wszystko zostało zignorowane. Jeśli ustawa zostanie uchwalona i w rezultacie nastąpią takie konsekwencje, rząd @SNP nie może udawać, że nie został ostrzeżony.

trwa ładowanie posta...

Rowling i jej "znajomy gej"

Tak, tak, nawet J.K. Rowling ma swojego "znajomego geja". Sprawa pewnie przeszłaby jednak bez większego echa, gdyby nie Emma Watson, która na tegorocznej gali BAFTA postanowiła strollować pisarkę, krótką wypowiedzią.


Niezliczone osoby nieheteronormatywne kontaktowały się ze mną, by przekazać dokładnie to. Podobnie jak kobiety - zwłaszcza lesbijki - są atakowane przez to, że nie chcą być redefiniowane w ten sposób i odmawiają używania ideologicznego języka, który uznają za obraźliwy.

trwa ładowanie posta...

Emma Watson wbija szpilkę Rowling

Gospodyni tego wieczoru - Rebel Wilson - zaprosiła Watson na scenę, by wręczyła kolejną nagrodę, słowami: "Kolejną nagrodę zaprezentuje Emma Watson. Nazywa się feministką, ale wszyscy wiemy, że jest czarownicą". Aktorka miała wyjść na scenę i znacząco podkreślić, że jest tu dla wszystkich czarownic.


Jestem tu dla wszystkich czarownic!

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Fani twierdzą, że w ten sposób na gali BAFTA Stone "niszczy J.K. Rowling" i jawnie sprzeciwia się jej transfobicznym komentarzom. Chwilę wcześniej do postawy pisarki odniosła się też Wilson.

Żartowała, że w ostatnim czasie sama "przeszła transformację" i wygląda inaczej przez swoje ostatnie przygody z odchudzaniem. Żartując wyraziła nadzieję, że "J.K. Rowling nadal to akceptuje".

W sieci po sobotnim poście pisarki pojawiło się też wiele negatywnych komentarzy na jej temat. Głos zabrała m.in. gwiazda Ru Paul Divina De Campo. Jak widać środowisko raczej nie jest zachwycone postawą pisarki i trudno się dziwić - pamiętajmy, że nie ma LGBTQ+, bez osób transpłciowych!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 29
  • emoji kupka - liczba głosów: 37