Quidditch zmienia nazwę

Quidditch zmienia nazwę! Zawodnicy wstydzą się TRANSFOBICZNEJ J.K. Rowling

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.12.2021 12:55

Dwie amerykańskie ligi quidditcha - sportowych rozgrywek inspirowanych grą ze świata Harry'ego Pottera - otrzymają nową nazwę. Zawodnicy nie chcą być kojarzeni z autorką powieści o młodym czarodzieju.

Mimo że J.K. Rowling napisała kultową sagę o Harrym Potterze, przy okazji popełniła kilka wpisów na Twitterze, którymi dała dowód swoich uprzedzeń do osób transpłciowych. Przypomnijmy sobie, jak empatyczna i tolerancyjna jest brytyjska pisarka - tak na wszelki wypadek, gdyby ktoś z Was o tym zapomniał.

W 2020 roku J.K. Rowling wyraziła swoją dezaprobatę wobec terminu "osoby z menstruacją", który odnosi się do osób transpłciowych lub tych, które nie identyfikują się jako kobiety. Autorka zapytała użytkowników Twittera, czy znają słowo określające ludzi z miesiączką. Zamiast słowa kobieta (woman), pisarka ironizowała: "Wumben? Wimpund? Woomud?".

trwa ładowanie posta...

Drama z 2020 roku niczego pisarki nie nauczyła. W grudniu tego roku Brytyjka ponownie podzieliła się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat osób transpłciowych. Rowling zalinkowała do artykułu "Timesa" o zjawisku gwałtów na kobietach dokonywanych przez osoby transpłciowe, twierdząc, że to absurd, iż policja traktuje sprawców gwałtów jak kobiety, a nie jak mężczyzn.

trwa ładowanie posta...

Z powodu wpisów J.K. Rowling quidditch zmienia nazwę

Dwie amerykańskie ligi quidditcha - US Quidditch i Major League Quidditch - ogłosiły, że zmienią swoją nazwę. Powodem są problemy z używaniem znaku towarowegochęć odcięcia się od pomysłodawczyni rozgrywek, J.K. Rowling. Znak towarowy "quidditch" należy do Warner Bros. Amerykańskie ligi uważają, że obecna sytuacja prawna uniemożliwia rozwój tej dyscypliny sportowej.

Nie wiadomo jeszcze, jaka będzie nowa nazwa quidditcha. Uczestnicy rozgrywek wypowiedzą się na ten temat w ankietach w ciągu najbliższych miesięcy.

Czym jest quidditch?

Quidditch to magiczne rozgrywki sportowe, które J.K. opisała w sadze o Harrym Potterze. Zawodnicy latają miotłami po arenie i starają się zdobyć więcej punktów niż przeciwna drużyna. Odpowiednik magicznego quidditcha powstał w rzeczywistości. Różnica polega na tym, że zawodnicy biegają po boisku trzymając miotłę między nogami. W quidditcha gra ponad 450 drużyn w ponad 30 krajach na świecie.

Czym jest mugolski quidditch? - wywiad z Kraków Dragons

Jesteście fanami Harry'ego Pottera? Dowiedzcie się, co wiadomo o obchodach 20. rocznicy powstania filmowej sagi.

Źródło: BBC

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
Maks,zgłoś
To już jest ten powrót do chogwartu
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się