popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
JK Rowling rosyjskie żarty

Rosyjscy komicy wmówili JK Rowling, że rozmawia z Zełenskim. Opowiadała o Dumbledorze geju

Źródło zdjęć: © Instagram.com, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,28.06.2022 16:00

Rosyjscy youtuberzy zażartowali z JK Rowling. Wmówili jej, że rozmawia z Wołodymyrem Zełenskim. Opowiedziała im o Dumbledorze geju, a oni jej o zaklęciu "Avada Kedavra" na ukraińskich rakietach.

JK Rowling jest na cenzurowanym przez swoje transfobiczne wypowiedzi, których nie popierają nawet gwiazdy "Harry’ego Pottera". I choć ta część jej działalności jest naprawdę szkodliwa, to pisarka na szczęście stara się dość aktywnie zabierać głos nie tylko w tej sprawie.

Rowling miała niedawno rozmawiać z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim o pomocy charytatywnej dla Ukrainy. Niestety bardzo szybko okazało się, że to rosyjski prank.

JK Rowling i żarty rosyjskich komików

Pewnie kojarzycie duet rosyjskich youtuberów, który specjalizuje się we wkręcaniu znanych ludzi. Dwa lata temu, tuż po wyborach prezydenckich, Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stolarow zadzwonili do Andrzeja Dudy i wmówili mu, że rozmawia z sekretarzem ONZ.

Duda padł ofiarą żartu rosyjskich komików! Nagranie tej dziwnej rozmowy jest hitem internetu

Tym razem rosyjscy komicy na celownik wzięli sobie JK Rowling. Pisarka myślała, że rozmawia z Wołodymyrem Zełenskim. Dostała informacje, że rozmowa będzie dotyczyła pracy charytatywnej w Ukrainie, która miała wspierać dzieci i rodziny.

Rosyjscy komicy pytają, czy Dumbledore jest gejem?

Komicy przekonali Rowling, że nie mogą włączyć swojej kamerki, więc do końca nie wiedziała, z kim tak naprawdę rozmawia. Rosyjski "Zełenski" pytał Rowling o wiele spraw i oczywiście nie pominął tematu "Harry’ego Pottera".

Youtuberzy byli ciekawi m.in. tożsamości seksualnej Dumbledore'a. Pytali, czy jest gejem, a na sam koniec zażartowali, odnosząc się do transfobicznych komentarzy pisarki. Wyrazili nadzieję, że Dumbledore nie był z osobą transpłciową.


W 2007 roku powiedziałam, że zawsze widziałam Dumbledore'a jako geja. Taka jest prawda i gdy to ogłosiłam, wiadomość wywołała sporo kontrowersji. Ale tak, wciąż widzę to w ten sposób. Kiedy widzimy Dumbledore’a w książkach, jest już starym człowiekiem, więc jego życie miłosne nie jest już bardzo ważne.

Fantastic Beasts: The Secrets Of Dumbledore

Rosyjscy komicy o Ukrainie w rozmowie z JK Rowling

Rosyjscy komicy w rozmowie z JK Rowling postanowili odnieść się też do spraw Ukrainy. Twierdzili, że na ukraińskich rakietach zapisane jest "Avada Kedavra" i pytali, co sądzi o porównywaniu blizny na czole Harry’ego do rosyjskiego symbolu "Z".

Na końcu ostatecznie youtuberzy włączyli kamerki i przedstawili się jako "Zakon Ukraińskiego Feniksa". Żart średnio spodobał się Rowling - pisarka stwierdziła, że jest "niesmaczny". Film miał też zostać zmontowany w zmanipulowany sposób, a cała rozmowa według rzeczników pisarki miała wyglądać inaczej.

Trudno się z nią nie zgodzić. Wojna w Ukrainie to nie jest temat do żartów, ale też czego możemy wymagać od Rosjan popierających Putina? Tym razem naprawdę współczujemy JK Rowling i mamy nadzieję, że takie żarty już się nie powtórzą.

JOANNE ROWLING & VOVAN AND LEXUS (FULL VERSION)

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać