popkultura
Aresztowania w związku z zabójstwem Tupaca. Przełom po 27 latach
Dumbledore

Dumbledore jest gejem? "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" rozwieją wątpliwości

Źródło zdjęć: © Harry Potter, canva, twitter
Anna RusakAnna Rusak,21.03.2022 14:00

Zwiastun "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" rozwieje wasze wątpliwości. Jeśli do tej pory nie wierzyliście, że Dumbledore jest gejem, to tutaj w końcu to zobaczycie. Fakt potwierdziła nawet Rowling.

J.K. Rowling znana jest ze swoich transfobicznych wypowiedzi, do których odnoszą się już nawet aktorzy z "Harry’ego Pottera". Przypomnijmy, że głos w sprawie zabrała ostatnio Emma Watson.

Można więc śmiało powiedzieć, że Rowling nie jest już zbyt popularna w środowisku LGBTQ+, chociaż w serii o czarodziejach podobno ukryła wątek osób nieheteronormatywnych. Może tego nie wiecie, ale Dumbledore jest gejem.

Dumbledore jawnym gejem

Fani serii pewnie nie są tym zbytnio zaskoczeni, ale dla tych, którzy nie śledzą wszystkich informacji o "Harrym Potterze", wiadomość o Dumbledorze może być dość szokująca. W końcu ten wątek nie jest wyraźnie zarysowany w książce.

trwa ładowanie posta...

Między wierszami można jednak przeczytać, że Dumbledore i Grindelwald byli kiedyś zakochani. Ten fakt potwierdziła nawet sama J.K. Rowling. Teraz jawne dowody znajdziemy też w najnowszym filmie "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a".

W zwiastunie możemy zobaczyć, jak grany przez Jude’a Law Dumbledore odpowiada Grindelwaldowi, w którego wciela się Mads Mikkelsen, że "był w nim zakochany" i dlatego będzie stał u jego boku.

trwa ładowanie posta...

To właściwie pierwsze oficjalne i nieukryte potwierdzenie, że Dumbledore był gejem. Nie wiemy jednak, czy w filmie zobaczymy więcej dowodów jego nieheteronormatywności, bo reżyser jakiś czas temu twierdził, że nie będzie bardzo wyraźnie zaznaczał tego wątku.

"Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" - kiedy premiera?

Fani są oczywiście zachwyceni, choć nie łudzą się, że w samym filmie dostaną więcej takich smaczków. Niemniej, ewidentnie jest na co czekać. 7 kwietnia - wtedy premierę mają "Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a" - przekonamy się, czy mają rację. Pytanie tylko, jak na te rewelacje zareagują polscy fani…

trwa ładowanie posta...

FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA: TAJEMNICE DUMBLEDORE'A - Oficjalny zwiastun #2

Źródło:Pinknews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 372
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 210
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 32
  • emoji kupka - liczba głosów: 168
Mario,zgłoś
Chyba nastąpił koniec produkcji filmów bez zabarwienia LGBT+-
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać