sport
Transpłciowy bokser triumfuje. Pokonał już trzech cis mężczyzn
WWE usuwa rasistowskie fragmenty

Rasistowskie momenty z WWE USUNIĘTE. Platforma streamingowa usuwa kontrowersyjne sceny

Źródło zdjęć: © WWE / Materiały prasowe
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.03.2021 12:45

Postęp czasu to także postęp w cyfryzacji i zapisu najróżniejszych archiwów. Dzięki dostępności platform streamingowych możemy cieszyć się w każdym momencie serialowymi i filmowymi hitami. Jednak zabieg archiwizacji może oznaczać także usunięcie pewnych materiałów.

Nie raz już pisaliśmy o tym, że firma usuwa niektóre swoje materiały. Już pod koniec stycznia Kuba wspomniał o tym, że Disney blokuje m.in. Piotrusia Pana i Dumbo dla młodszej widowni. Dlaczego? Ponieważ według samej korporacji, „animacje przedstawiają pewne kultury lub narodowości w sposób rasistowski i stereotypizujący”.

Dzisiaj przyszła pora na WWE, czyli World Wrestling Entertainment. Jeżeli kiedykolwiek spotkaliście się lub oglądaliście wrestling, to musieliście także zobaczyć tę markę. W ogromnym skrócie jest to gigakorporacja, która odpowiada za eventy wrestlingowe, filmy, seriale czy gry. WWE także jest znane z tego, że nie traktuje za dobrze swoich pracowników, o czym możecie się przekonać z tzw. deep dive Johna Olivera:

WWE: Last Week Tonight with John Oliver (HBO)

Jednak dzisiaj nie o tym, tylko o rasistowskich fragmentach i walkach, które zostały usunięte.

W tym momencie odbywa się wielka przeprowadzka contentu WWE na platformę streamingową Peacock. Dlatego też sprawdzane jest prawie 17 tysięcy godzin zawartości, aby… wyeliminować elementy rasistowskie.

Jak donosi The Hollywood Reporter, wiemy o kilku usuniętych scenach:

  • 1990's WrestleMania VI, walka Roddy Piper kontra Bad News Brown; użycie blackface
  • 2005's Survivor Series 19, scenka satyryczna, gdzie CEO WWE Vince McMahon użył n-word do… Johna Ceny. 

Obecnie to jedyne scenki, które oficjalnie zostały wypunktowane. Jednak WWE nie było skąpe we fragmenty, które obecnie nie są uznawane za poprawne polityczne.Jeżeli chcecie sami zobaczyć te wycięte fragmenty, to z znajdziecie je na platformie YouTube.

Jeżeli chcecie zobaczyć coś więcej... może pora na news Kuby o tym, że do Ulicy Sezamkowej dołączyły czarnoskóre postacie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Komentarze (0)
arrow
Sędzia stanął jak wryty. Dostał od piłkarza zieloną kartkę