James Charles przeprasza, że flirtował z nieletnimi chłopcami

Gwiazdor YouTube'a przeprasza za flirtowanie z nieletnimi fanami

Źródło zdjęć: © YouTube @James Charles / YouTube @James Charles
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.04.2021 11:30

James Charles przyznał się, że wysyłał wiadomości o jednoznacznie seksualnym charakterze do dwóch 16-letnich chłopców. To nie pierwszy raz, kiedy youtuber, którego śledzi blisko 26 milionów internautów, jest (anty)bohaterem obyczajowego skandalu.

– W pełni rozumiem, że moje działania były błędem – powiedział 21-letni James Charles w filmie, który ukazał się w czwartek na jego kanale. W materiale wideo zatytułowanym "uważam się za odpowiedzialnego" (ang. "holding myself accountable") influencer branży "beauty" odnosi się do skierowanych wobec niego zarzutów o flirtowanie z nieletnimi i potwierdza, że część z nich jest prawdziwa.

Na początku tego roku kilku nieletnich internautów oskarżyło Jamesa Charlesa o nadużycia seksualne. Youtuber miał zabiegać o nagie fotografie chłopców na Snapchacie, wysyłać im swoje zdjęcia oraz pisać im wiadomości o charakterze erotycznym. Wówczas Charles zaprzeczył tym rewelacjom, ale w najnowszym wideo influencer przyznaje, że kontaktował się z chłopcami.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

James Charles przeprasza za swoje zachowanie

Youtuber wyjaśnia, że "był lekkomyślny", a "te rozmowy nigdy nie powinny się wydarzyć". Charles mówi o dwóch incydentach, z których jeden miał miejsce w zeszłym roku, a drugi w obecnym roku. Influencer twierdzi, że nieletni sprawiali wrażenie osób, które mają ukończone 18 lat. Charles mówi, że profile swoich rozmówców mógł sprawdzić na innych social mediach i upewnić się co do ich wieku.

Topowy influencer branży "beauty" bierze odpowiedzialność za to, co zrobił. – Osobom zaangażowanym w tę sytuację chcę powiedzieć "przepraszam" – mówi Charles w swoim filmiku. – Przepraszam, że dodałem was do swoich social mediów, przepraszam, że z wami flirtowałem, przepraszam, że sprawiłem, iż poczuliście się niekomfortowo. Jest to absolutnie nieakceptowalne. Byłem lekkomyślny.

holding myself accountable

James Charles i skandale obyczajowe

To nie pierwszy raz, gdy o Jamesie Charlesie mówi się w kontekście skandalu na tle seksualnym. W 2019 roku influencer został oskarżony o wykorzystywanie swojej sławy i pieniędzy do manipulowania heteroseksualnymi mężczyznami oraz zmuszania ich do spotykania się na seks. Wówczas oskarżenia wobec Charlesa wysnuwali: Tati Westbrook oraz Jeffrey Star.

Jeffrey twierdził, że ma dowody na to, iż Charles – jego największy konkurent w męskim beauty – rzeczywiście kontaktował się ze swoimi ofiarami. W 2019 Jamesowi udało się wytłumaczyć z zarzutów, choć przypłacił to stratą ponad miliona fanów na YouTube.

Teraz James Charles mówi, że robi przerwę od mediów społecznościowych. Zamierza poświęcić wolny czas na refleksję nad sobą i edukację.

trwa ładowanie posta...

Z YouTube'a przenosimy się w kosmos. Aktor wcielający się w rolę Jar Jar Binska w "Gwiezdnych Wojnach" zakomunikował smutną wieść.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 4