lGBT+
Kampania "Słyszysz Przemoc. Usłysz nas". Blanka Biernat: Mówili, że tu nie ma dla nas miejsca
Transpłciowy raper

Raper 27.Fuckdemons jest osobą transpłciową. W utworze "Pod kapturem" dokonał coming outu

Źródło zdjęć: © 27.Fuckdemons, Instagram, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,29.04.2022 12:30

Młody, 16-letni raper jest osobą transpłciową. 27.Fuckdemons dokonał coming outu w swojej najnowszej piosence "Pod kapturem". Dlaczego jego wyznanie jest takie ważne?

bGxuyedf

Jeśli śledzicie polską scenę rapu, to wiecie, że nie jest to jakoś najbardziej tolerancyjne pod względem osób LGBTQ+ środowisko. Oczywiście wszystko powoli się zmienia, ale wciąż osoby z tego środowiska, które przyznają, że należą do tej społeczności, wykazują się dużą odwagą.

Tak jest właśnie w przypadku młodego rapera 27.Fuckdemons. Maks w swoim najnowszym singlu "Pod kapturem" dokonał coming outu i przyznał, że jest osobą transpłciową.

trwa ładowanie posta...

27.Fuckdemons dokonał coming outu w utworze "Pod kapturem"

27.Fuckdemons to młody raper, który w kwietniu podzielił się z nami swoją debiutancką płytą "Nic się nie stało". Niedawno obchodził swoje szesnaste urodziny i z tej okazji podzielił się z fanami bardzo wyjątkowym teledyskiem i utworem.

bGxuyedh

Raper dokonał w nim coming outu i opowiedział o swoim poszukiwaniu własnej tożsamości. Przyznał, że jest osobą transpłciową, a jego droga do samego siebie była bardzo trudna i skomplikowana – 27.Fuckdemons popełnił próbę samobójczą.

Mówią mi Maks, a urodziłem się dziewczyną. I nie zrozumiesz, jak nie byłeś w mojej skórze. Swą delikatność znów ukrywam pod kapturem. (...) Próbowałem się zabić, dziś nie zabijesz nas.

27.FUCKDEMONS - Pod kapturem (prod. PSR)

27.Fuckdemons jest osobą transpłciową i chce pomagać innym

27.Fuckdemons podkreśla, że utwór jest bardzo osobisty i ma nadzieję, że pomoże osobom, które przechodzą przez podobne rzeczy i mają podobne doświadczenia. Chciałby, żebyśmy przestali "bać się bycia sobą".

bGxuyedj


Urodzinowy numer "Pod kapturem" opowiada o mojej codzienności, o realiach, o tym, kim jestem i z czym się zmagam. Przedstawia rzeczy, z którymi musiałem się pogodzić lub takie, do których dojrzałem na tyle, by je dostrzec, choć jestem tylko nastolatkiem, który chciałby żyć bez większych problemów. Mimo że piosenka jest bardzo osobista, kieruję ją do osób, które boją się być sobą; osób, które boją się postawić "na swoje" w strachu, że ktoś to zburzy.

Fani w komentarzach pod teledyskiem dzielą się z raperem dobrymi słowami i przekazują mu swoje wsparcie. Cieszymy się, że 27.Fuckdemons tak otwarcie opowiedział o swoich niełatwych doświadczeniach.

Takie postawy są nam naprawdę bardzo potrzebne, bo pomają osobom, które czują się tak jak raper i szukają kogoś, kto ich zrozumie. Dają też przykład innym artystom i pokazują, że osoby LGBTQ+ są wśród nas! Pamiętajcie tylko, że "wychodzenie z szafy" to proces i powinniście to robić w swoim tempie!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Atetik,zgłoś
Kto pytal
Odpowiedz
0
like
1
dislike
Bass,zgłoś
Nie no świąt schodzi na psy...
Odpowiedz
1
like
1
dislike
Jayy,zgłoś
Tak to już jest. Kiedy muzyka nie potrafi obronić się sama, trzeba szokować jakimiś wymysłami o zmianie płci (co oczywiście jest fizycznie niemożliwe)
Odpowiedz
2
like
1
dislike
Komentarze (3)
arrow
Wednesday Addams jest biseksualna? Fani mają dowody