ludzie
Wardęga nie pojawi się na Fame MMA 17. Mówi o dużych zmianach w federacji
ChudeByki.tv - Rafonix i Gola powracają

Rafonix i Gola powracają! ChudeByki.tv, czyli filmy co drugi dzień... ZA 19,99 zł/MIESIĄC?! Musiałem to sprawdzić

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,28.10.2021 15:00

Chude Byki powróciły do internetów… tak jakby. Przez problemy związane z banem Rafonixa na platformie YouTube influencerzy musieli znaleźć sobie nowe miejsce do wrzucania filmów. Sami stworzyli sobie portal! Sprawdzamy ChudeByki.tv

Na wstępie: czym jest projekt Chude Byki? Najprościej mówiąc: colabo dwóch popularnych twórców, czyli Wojtka Goli oraz Rafała Krasuckiego, znanego szerzej jako Rafonix. O, jeżeli śledziliście internetowe walki podczas plagi patostreamów, to ten nick może wam zaświecić żarówkę w głowie.

Tak, Rafonix był uważany za jednego z patostreamerów. Czy słusznie? Cóż, odwalał swoje, kiedyś zaatakował widza, groził dziecku… bezapelacyjnie wtedy jego zachowanie zasługiwało na potępienie i dożywotnią banicję. Tak właśnie się stało: Rafonix otrzymał permanentnego bana na platformie YouTube. Nie mógł wstawiać żadnych filmów, a każda jego twórczość kończyła się szybkim banem.

trwa ładowanie posta...

Tutaj wchodzą "Chude Byki"

Wraz z Wojtkiem Golą, jednym z włodarzy Fame MMA, Rafonix zaczął tworzyć vlogowy content. Kompletnie casualowy i bezproblemowy. Wszystkie reguły YouTube były akceptowane. Przykładowo: przekleństwa były cenzurowane, czego czasem nawet Friz nie robi. Starano się o zachowanie maksimum bezpieczeństwa. Jednak wyszło na to, że… YouTube nadal nie lubi Rafonixa.

trwa ładowanie posta...

Rafał przekazał, że YouTube zgodził się początkowo na jego pojawienie się na platformie. Korporacja podczas "unbana" myślała, że twórczość nie zdobędzie tak dużego rozgłosu. "Chude Byki" szybko zdobyły niesamowitą popularność i były najszybciej rozwijającym się kanałem w Polsce. Przed banem liczył on około 300 tys. subskrypcji.

TAJNY AGENT KRASULA O CHUDYCH BYKACH

Chłopaki zebrali popularność, zdawało się, że content sprawia im przyjemność, więc… przyszła pora na coś nowego!

Chudebyki.tv, czyli alternatywa dla YouTube od Rafonixa i Goli

trwa ładowanie posta...

Tak, twórcy postanowili stworzyć dla siebie nowy portal. Jak wyszło?

Zacznijmy od tego, że start portalu był zaplanowany na 15:00 28 października. Przed 15 nie było strony. Po godzinie 15:00 nic nie wystartowało. Niestety, ChudeByki.tv miały problem z… czymś na pewno.

Dopiero przed godziną 16:00 strona ruszyła. Oto ChudeByki.tv:

ChudeByki.tv
ChudeByki.tv (Internet)

Co najważniejszego?

To NIE jest darmowa usługa. Z tego, co rozumiem, jest to coś à la Fame MMA czy High League. Wykupujemy usługę na X dni i dostajemy wtedy dostęp do filmów z określonego miesiąca.

Filmy na listopad 2021 kosztują 19,99 złotych. Obecnie fani otrzymują dostęp do poprzednich filmów z YouTube oraz wszystkich nadchodzących na listopad.

Filmy są bez cenzury. Mogą pojawić się treści, które nie przeszłyby normalnie na YouTube lub nikt normalny by na to nie pozwolił przez demonetyzację. Na ludzki język: mogą pozwolić sobie na wszystko, co będzie w zgodzie z prawem.

Jak brzmi opis programu?

Chude Byki wracają bez cenzury! To totalny hit internetu! Potężna dawka humoru i niesamowite zwroty akcji. Zostań Chudym Bykiem! MUUU! Kupując pakiet startowy otrzymasz 16 starych odcinków, 2 premierowe, a następnie co drugi dzień o godzinie 18:00 nowy odcinek.

Jeżeli uważasz, że w internecie widziałeś już wszystko, to dobrze trafiłeś. Zwariowane przygody Wojtka i Rafona z pewnością sprawią, że nie raz przetrzesz oczy ze zdumienia, rozśmieszysz się do łez i zaskoczysz w najmniej spodziewanym momencie!

Chude Byki to nie tylko Rafon i WG! To masa zaprzyjaźnionych Twórców i przede wszystkim najlepsza Społeczność na Świecie!

Dołącz do nas, zostań Chudym Bykiem! MUUUUU!

Kupując pakiet startowy otrzymasz 16 starych odcinków, 2 premierowe, a następnie co drugi dzień o godzinie 18:00 nowy odcinek.

Zobaczyłem odcinki na platformie i… cóż

To nie jest kontent dla dzieci. Są rzeczy, które są okej dla dorosłych i nie mam z nimi problemu. Hej, jeżeli ktoś coś takiego, to why not. Nie jest to YouTube, tylko bardziej zamknięta społeczność.

Czy podoba mi się łamanie przepisów na drodze? Wiadomo, że nie. Niestety coś takiego dalej tam będzie z nami, ale tutaj przynajmniej jest mniejsza szansa, że młodzież będzie próbowała powtórzyć szybką jazdę na drodze. Oficjalnie na premierowym filmie nie powiedzieli, ani nie pokazali, ile jechali maksymalnie supersamochodem. Więc przynajmniej nie popełnili błędu The Mike’a i Nitro.

Trzeba poczekać na następne filmy. Jeżeli byki będą tworzyć zawartość pod zamknięty ekosystem, to wydaje mi się, że będą mogli sobie pozwolić na więcej. Moim zdaniem jest to dobra rzecz. Niech tylko jeszcze Byki zrobią oficjalny dostęp od 18 roku życia* i będzie wspaniale.

*Regulamin strony zaznacza, że aby zawrzeć umowę "8.3.1. Użytkownik był pełnoletni w rozumieniu polskiego Kodeksu cywilnego", ale realnie każdy z kontem bankowym może sobie kupić dostęp i wio.

Chude Byki mają przed sobą niezłą przyszłość. Jeżeli tylko nie będą robić rzeczy szkodliwych społecznie, to ich nowy sposób na filmy może przynieść im sporo kasy i popularności. Życzę im powodzenia, ponieważ Rafonix wydaje się zmienionym, trochę doroślejszym człowiekiem.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Rafon,zgłoś
Rafał Krasucki? On miał chyba Marcin na imię
Odpowiedz
3
like
0
dislike
Rafon,zgłoś
Jakiego Rafała Krasuckiego xd Chyba Marcina Krasuckiego
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Mirus,zgłoś
Szkoda że trzeba będzie płacić za ich rozrywkę co miesiąc. 20zl niby nie dużo ale wielu ludzi nie będzie na to stać przy tych cenach wszystkiego🤭
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Komentarze (3)
arrow
NitroZyniak zgrillowany, czyli "Analiza działalności Nitrozyniaka"