ludzie
16-latkowie poszukiwani do darmowej pracy z CD Projekt RED
Abstra

Czarek i Pasut ODESZLI ze swojej firmy. Co dalej z kanałem Abstra?

Źródło zdjęć: © YouTube.com, Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,12.01.2022 09:20

To koniec Abstra: Czarek i Pasut odeszli ze swojej firmy. Co się stało? Co teraz się stanie z niezapomnianym duo (a kiedyś trio)?

Kiedy zaczęliście oglądać Abstrachuje? Czy zaczęliście od legendarnych "Co mówią Gimbusy", czy na czymś innym? Mówcie, co chcecie, ale Abstra byli pierwszymi twórcami na polskim YouTube, którzy zdobyli tak ogromną sławę. Byli wszędzie! A potem przyszło pozorne zmęczenie, ich firma i… straty finansowe. Ot, przez ostatnie lata firma Abstra, pomimo ogromnych przychodów, wydawała więcej niż zarabiała - czyli wynik finansowy na koniec był ujemny.

Ostatnio zaszły ogromne zmiany w Abstra: Rafał Masny odszedł z Abstra, aby skupić się na własnym kanale. Pozostałe duo, tj. Czarek i Pasut wrócili do podstaw - zaczęli nagrywać sami, za pomocą telefonów. Zniknęła ekipa filmowa! A scenariusze tworzone były przez duo, chociaż nadal tworzyli pod egidą spółki Abstra. Teraz wszystko będzie wyglądało inaczej.

Abstrachuje odchodzą ze swojej firmy

Warto tutaj zaznaczyć, że spółka Abstra zmieniła nazwę w 2021 roku na "STUDI". Potem dowiecie się, dlaczego. Ostatnio opublikowany został film "ODCHODZIMY Z NASZEJ FIRMY…". Co z niego się dowiedzieliśmy?

Dlaczego odchodzicie? Czy zostaliśmy wyje*ani z własnej firmy? Nie, nie zostaliśmy wyje*ani. Doszliśmy do wniosku, że prowadzenie kanału i biznesu to za dużo i trochę nas to przytłoczyło. Nasze filmy były coraz gorsze [...] Brakowało nam energii i czasu na dopracowanie ich - może nawet zgubiliśmy po drodze pasję [...] Dopiero w 2020 wróciliśmy w 100 procentach do zajmowania się filmami, wycofując się z decyzyjności operacyjnej w firmie - opowiedział Pasut w pierwszych sekundach filmu.

I to jest najlepsze opowiedzenie o tym, co tutaj zaszło. Ot, w 2020 chłopaki wycofali się z działalności operacyjnej w swojej firmie, aby skupić się na filmach na Abstra. Teraz, w 2022, odchodzą ze swojej firmy, aby skupić się na kanale AbstrachujeTV. W filmie wspomnieli o Sylwestrze Wardędze, który "obnażył" jakiś czas temu wyniki finansowe Abstra (które były… złe, ale wspomniałem o tym wyżej).

ODCHODZIMY Z NASZEJ FIRMY…

Sam druid poziomu 69 wspomniał o chłopakach w komentarzu, wbijając małą szpileczkę:

Komentarz Sylwestra Wardęgi
Komentarz Sylwestra Wardęgi (YouTube)

We wtorek o 18:00 odbył się live pożegnalny

Najpierw stream rozpoczął się… hackiem. Pierwsze chwile na pożegnalnym streamie były… penisem. Tak w skrócie: Robert pokazał klucz do transmisji - a dzięki temu ktoś mógł przejąć dowodzenie.

Hack live Abstra zakończył się... penisem na ekranie
Hack live Abstra zakończył się... penisem na ekranie (YouTube)

Co Abstra teraz mają?

Cytując Pasuta: pieniądze. Brak większych szczegółów, ale po wyjściu z byłego Abstra, oboje "mają kasę".

Co jeszcze? Prawa do kanału "Abstra" oraz prawdopodobnie "Abstra+". To już wiedzieliśmy: ale twórcy zyskali możliwość konkurencji. Tj. mogą robić, co chcą - nawet, jeżeli twórczość nowego kanału Abstra będzie konkurować z twórczością ich byłej spółki.

Dlaczego spółka Abstra zmieniła nazwę na STUDI?

Jednym z powodów było to, aby spółka nie kojarzyła się z ich twórcami, którzy odeszli (w większości). Po to, aby "jedno się nie myliło z drugim".

Z ciekawostek:

  • Obecnie Abstra zarabiają po kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie.
  • … Czarek ma konto w mBanku.
  • Byłe trio utrzymuje nadal kontakty "spotykamy się na raz na kilka tygodni".
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Marka Burberry wycofuje z reklamy osobę po mastektomii