Perfumy Victoria's Secret jako spray na owady?

"Rady" z TikToka. Perfumy Victoria's Secret jako spray na owady. Działają?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.09.2022 18:00

Czym odstraszać owady? Niektórzy użytkownicy TikToka radzą, aby wyposażyć się w... perfumy Victoria's Secret o wartości ponad 280 złotych. Co ciekawe, to nie jest tak absurdalny pomysł, jak się na pozór wydaje.

TikTok jest zbiorem pomysłów, które nie zawsze warto testować w prawdziwym życiu. Pisaliśmy o wielu z nich. Warto przypomnieć m.in. o "prozdrowotnym" zaklejaniu ust na noc, trendzie na uderzanie się po twarzach plackami tortilli czy gigantycznej hodowli żab. Jeśli sądziliście, że TikTok już niczym was nie zaskoczy, wyprowadzimy was z błędu. Poznajcie "patent" na odstraszanie owadów.

Victoria's Secret Bombshell jako spray na owady?

Victoria's Secret Bombshell to woda perfumowana, której flakonik o objętości 50 ml kosztuje 290 złotych. Jak czytamy na stronie producenta, to "orzeźwiający zapach egzotycznych płatków kwiatów i kipiącego energią grejpfruta na falującej od słońca plaży". Z jakich okazji używać perfumy? Randki na plaży? Romantycznej kolacji? Niekoniecznie. Przynajmniej według części użytkowników TikToka, którzy zalecają stosować Bombshell jako środek na owady.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Odstraszanie komarów za pomocą perfum Victoria's Secret brzmi absurdalnie? Tylko z pozoru. W badaniu z 2015 roku opublikowanym na łamach "Journal of Insect Science" naukowcy sprawdzili skuteczność Victoria's Secret Bombshell przeciwko owadom. Ku zaskoczeniu naukowców, perfumy okazały się silnym środkiem odstraszającym, który działał ponad 120 minut.

Co przyciąga komary?

Użytkownicy TikToka najczęściej zalecają używanie perfum wobec komarów. Te doskonale radzą sobie ze znalezieniem ofiary nawet po zapadnięciu zmroku. Wykorzystują zmysł węchu, zwabione przez zwiększone stężenie dwutlenku węgla w wydychanym przez człowieka powietrzu oraz przez kwas mlekowy i amoniak zawarte w pocie. Komary przyciąga również naturalny zapach ciała człowieka. Perfumy działają raczej jako forma "chemicznego kamuflażu", niż jako środek odstraszający.

Podsumowując, stosowanie Victoria's Secret Bombshell przeciwko owadom może być skuteczne, ale na pewno jest nieopłacalne. Tradycyjne środki na owady są kilkukrotnie tańsze niż perfumy Victoria's Secret, a efekt jest podobny.

Ah, ci tiktokerzy...

Źródło: insider.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0