Rafatus wrócił na TikToka

Ostrzegamy: Rafatus znów nagrywa! Były patostreamer został gwiazdą TikToka...

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.01.2022 12:10

Rafał Kowalczyk, który zyskał sławę pod pseudonimem Rafatus, był jednym z najohydniejszych patostreamerów w Polsce. Na skandalicznych transmisjach na żywo upijał się do nieprzytomności i katował swoją dziewczynę. Teraz powrócił w nowej odsłonie - jako twórca na TikToku.

Kilka lat temu patostreamerzy byli popularnymi twórcami w Karcie na Czasie na YouTube. Transmisje z melin, w których osoby z problemami alkoholowymi upokarzały się dla donejtów, generowały rekordowe wyświetlenia. Na tego typu contencie wybili się m.in. Rafonix, Gural, Daniel Magical, Medusa, Bystrzak TV. Wielu z nich, chociaż oficjalnie zakończyło "kariery" patostreamerów, dzisiaj jest znanymi influencerami.

Najgorszym ze wszystkich patostreamerów był Rafał Kowalczyk ps. Rafatus. Rafatus przekroczył wszystkie granice, na oczach widzów upadając na samo dno. Upijał się do nieprzytomności, urządzał bijatyki, obrażał ludzi i bił swoją dziewczynę Marlenkę (która nie pozostawała mu dłużna). Kiedy YouTube go zbanował, Rafatus przeniósł się na serwis dla dorosłych, gdzie nadal prowadził patostreamy, ale nago.

Upadek na oczach widzów. Historia Rafatusa (UWAGA! TVN)

Rafatus się zmienił?

W 2020 roku Rafatus udzielił wywiadu portalowi naTemat. Przekonywał, że skończył z kontrowersyjną działalnością. - Nie chcę do tego wracać. Wolę żyć w zgodzie z samym sobą i własnym sumieniem. Już nie szukam fejmu. [...] Nie potrzebuję tego. Już wystarczająco spierd*liłem sobie życie. Chciałbym, by ludzie to zrozumieli, że zmieniam się dla siebie i dla rodziny. Uśmiech mojej matki jest najważniejszy.

Człowiek musi upaść na samo dno, by to wszystko dopiero zrozumieć. Poza tym jestem osobą wierzącą i naprawdę dziękuję Bogu, że dał mi resztki rozumu i ostatnią szansę. A i tak miałem ich już całkiem sporo. Myślę, że moją największą karą jest potępienie przez społeczeństwo. W Polsce jestem skreślony.

- Rafatus

Rafatus "już nie szukam fejmu" robi karierę na TikToku

Rafał Kowalczyk znów jest aktywnym twórcą w internecie. Wybrał TikToka jako platformę, na której buduje społeczność fanów. Jego konto rośnie w imponującym tempie. Rafatusa obserwuje ponad 70 tys. osób.

Trzeba jasno powiedzieć, że "nowy" Rafatus nie promuje w swoich treściach na TikToku patologicznych zachowań. Stara się przekonać widzów, że faktycznie zaszła w nim przemiana. Nagrywa tiktoki, gdy jest na wycieczce w lesie, rapuje albo jedzie samochodem przez miasto. Rafatus zrobił nawet cykl filmów "Spowiedź patostreamera", w których krytycznie opowiada o niechlubnych transmisjach na żywo.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Na jednym klipie pojawia się jedna z najważniejszych postaci w uniwersum Rafatusa, czyli Marlenka:

trwa ładowanie posta...

Komentarze fanów są w większości pozytywne:

Ty jesteś przykładem, że można się zmienić.

No mordeczko, internet nie zapomina, ale w szoku jestem.

Miło wiedzieć, jak człowiek z samego dna pnie się w górę, cieszę się z tego, jak się zmieniłeś.

Życzę, żebyś trwał w swoim postanowieniu. Szacunek, że postanowiłeś zmienić swoje życie na lepsze. Nie każdy tak potrafi.

Czy to dobrze, że Rafatus tworzy treści w internecie? Nikt mu nie może zabraniać nagrywania filmów, skoro nie odwala patologii. Niemniej uważam, że dla niego, jak i dla innych osób z przeszłością patostreamerską (jak np. Daniel Magical), nie powinno być miejsca w branży influencerów lub na ściankach z wywiadami (patrz: Megakot). Osiągnięcie sławy poprzez patostreaming nie jest czymś, co młodzi widzowie powinni brać jako wzór, nawet jeśli za jakiś czas "gwiazda" posypie głowę popiołem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 8
takaprawda420,zgłoś
bił dziewczynę, nie poszedł na pogrzeb ojca bo w tym czasie uprawiał seks na kamerkach internetowych, narobił długów i uciekł z kraju. Ten człowiek to dno
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Koneser,zgłoś
On to nic.. Ta jego Marlenka to jest dopiero.. To co wyprawia na swoim instagramie to istna patologia. Wyzywanie wszysykich, żebranie o pieniądze na ubrania czy kosmetyki. Najlepsze jest to, że znajdują się barany co jej wpłacają. Cyrk
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się