Wywiad w "Radio Maryja" to najdziwniejsze, co dzisiaj przeczytacie

Radio Maryja: LGBT+ chce przejąć Kościół katolicki i zaorać chrześcijaństwo".

Źródło zdjęć: © AKPA, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.07.2022 13:35

Radio Maryja opublikowała wywiad z dr. Arturem Dąbrowskim, rzecznikiem Akcji Katolickiej. Społeczność LGBT+ została przedstawiona jako najgorsze zło, które atakuje biednych katolików i nie pozwala im na modlitwę na świeżym powietrzu.

Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda przekaz "Radia Maryja". Trudno mówić tu o tolerancji.  Osoby nieheteronormatywne są nierzadko przedstawione jako "złe" i "atakujące Kościół". 6 lipca radiosłuchacze mogli wysłuchać kolejnego materiału w tym tonie. Tym razem to wywiad z dr. Arturem Dąbrowskim, rzecznikiem Akcji Katolickiej. Pretekstem do rozmowy był Marsz Równości, który przez Częstochowę ma przejść 16 lipca.

"Podczas Marszu Równości można profanować katolicką symbolikę religijną!"

Tak, oto jedne z pierwszych słów w artykule ze strony "Radia Maryja", który podsumowuje radiowy wywiad. Według rozmówców "środowiska lewicowe nie odpuszczą okazji do prowokacji", więc - jak zapowiada rzecznik Akcji Katolickiej - w przygotowaniu jest odpowiedź dla środowisk LGBT+. Chodzi oczywiście o modlitwę na Jasnej Górze.

Gość "Radia Maryja" przekazał, że modlitwa jest jedyną skuteczną formą protestu:

Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie z pisemnymi protestami się nie liczą. To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz:  nie tylko zaoranie chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki. Bardzo często lewacy podają nam wzory zachodniego Kościoła, mam tutaj na myśli Kościół w Niemczech, gdzie nawet kardynałowie promują LGBT w Kościele - powiedział dr Dąbrowski.

Według niego organizatorzy Marszu Równości specjalnie wybrali miesiąc maryjny na datę swojego wydarzenia:

16 lipca to uroczystość Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. Czy to przypadkowa data? - dopytywał dziennikarz "Radia Maryja".

- Nie ja sądzę, że tu nie ma żadnego przypadku, bo skoro stara się nam powiedzieć, że dwa lata temu pojawiła się prowokacyjna nazwa Tęczowej Góry, a nie Jasnej Góry. Wybrana, w okolicach odpustu na Jasnej Górze, czyli Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz znowu kolejna odsłona jest właśnie w ten sam deseń, czyli w uroczystość odpustową Matki Bożej z Góry Karmel. Mamy do czynienia z jawną prowokacją. Jakoś szczególnie sobie te środowiska upodobały właśnie ten jak nie miesiąc maryjny - zdecydowanie potwierdził gość.

LGBT+ upodobało sobie katolików do ataków?

Według przekazu rozgłośni, biedni katolicy są codziennie atakowani przez lewicowe środowiska. Gość "Radia Maryja" przekonuje, że aktywiści wzięli sobie na cel Kościół, a  środowisko chce "dokuczać" i "sprowokować":

[...] żeby tylko dokuczyć, żeby tylko sprowokować, żeby tylko posłużyć się tym zastępczym słowem, że to jest jakaś, powiedzmy sobie, jakiś wyraz sztuki artystycznej. W rzeczywistości Forum Żydów Polskich stwierdziło bardzo wyraźnie, że tęcza ruchu LGBT pozostaje w kulturowym konflikcie z tęczą biblijną i nie można ją za nią uważać. Ale jakoś dziwnie te środowiska nie są atakowane, jakieś inne wyznania tylko upodobali sobie właśnie ci twórcy rewolucji kulturowej. Chrześcijaństwo. No i to właśnie przejmują te mniejszości, które domagają się szacunku, domagają się równego traktowania, a nie traktują równo osób wierzących - zdecydowanie stwierdził dr Dąbrowski

Radio Maryja: LGBT+ chciało przejąć dzieci z koła różańcowego (XDDD)

Gdy piszę ten tekst muszę się powstrzymywać od napadów śmiechu. Dziennikarz "Radia Maryja" przypomniał, że w 2019 roku doszło do prób przejęcia dzieci przez środowisko LGBT+. XDD

- Przypomnijmy, że w 2019 roku, podczas pielgrzymki dzieci z podwórkowych kół różańcowych na Jasną Górę, doszło do takiego starcia: próby przejęcia dzieci z podwórkowych kół różańcowych na rzecz ideologii - twierdził dziennikarz w rozmowie z rzecznikiem Akcji Katolickiej.

Tak, oczywiście takie próby trwały i TRWAJĄ. Wiemy oczywiście, że w ogóle ta rewolucja kulturowa, jej postulaty, te, najbardziej nośne to, co się najbardziej sprawdziło wszystkim lewackim siłom na zachodzie Europy i na świecie, to jest właśnie oferta skierowana do młodych, wrażliwych ludzi, którzy boją się w tych środowiskach odrzucenia, stają w obronie swoich przyjaciół i wobec tego są łatwym łupem. Dla takiej - powiedzmy sobie -zakamuflowanej IDEOLOGII, bo tak to trzeba nazwać - przekonywał gość programu.

Czy to według was nie brzmi jak opis Kościoła katolickiego? Ups.

Radio Maryja: LGBT + chce palić kościoły

W wywiadzie pojawiła się też informacja, że środowisko LGBT+ chce palić kościoły, a księża są przez nie cały czas szykanowani.

- Teraz przyszła kolej na podpalanie, czy tak jak w Hiszpanii: lewacy mówią o tym, że najlepszym kościołem jest ten, który płonie - powiedział dr Dąbrowski.

Mój kolejny "ulubiony" cytat?

- Z góry - przez tę tolerancję represyjną - zakłada się, że wszystkie te wartości, które my określamy antywartościami, które stoją w opozycji wobec wiary katolickiej, wobec kultury i cywilizacji, bardzo pięknie nagłaśniają te środowiska lewicowe. Ponieważ szerząc demoralizację, uczą i przyzwyczajają młode pokolenia do tego, żebyśmy się oswajali z pewną formą - jak oni to mówią - "odmienności" - przekonywał gość Radia Maryja.

Dalej mogliśmy usłyszeć, że środowiska lewicowe chcą zdeptania katolicyzmu i przejęcia Kościoła. Tak, w formie rewolucji ktoś chciałby przejąć Kościół katolicki.

Już nie chodzi im tylko i wyłącznie o to, żeby zamknąć wiernych i duchownych w kościele, ale chodzi o to, żeby przejąć ten kościół, zrewolucjonizować go na wzór i modłę tęczowej rewolucji - stwierdził gość.

Władze Częstochowy są okropne!!!

Gość "Radia Maryja" stwierdził, że dwa lata temu Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, miał popełnić błąd. Chodzi o zgodę na Marsz Równości, który odbył się w okresie, gdy w mieście występuje "największy ruch pielgrzymkowy". Problemem było też - według rzecznika Akcji Katolickiej - to, że miasto zakazało "kilka lat temu" przeprowadzenia ewangelizacji na głównym placu w Częstochowie. Dlaczego?

- Ponieważ treści, które przekazują, czyli te ewangelizacyjne mogą niepokoić ludzi i uwaga, proszę ojca, proszę radiosłuchaczy, że przekazują również pieśni, czyli tworzy się hałas modlitewny - tak odpisały władze niestety lewackie - twierdził w wywiadzie dr Dąbrowski.

Bo jeżeli nie wiecie: sam prezydent Częstochowy wywodzi się z SLD, czyli partii lewicowej. A najbardziej licznym klubem radnych jest Klub Radnych Lewicy, który zrzesza aż 12 osób. Straszne, prawda?

Reasumując: LGBT+ złe, ponieważ ma czelność pojawić się w Częstochowie

Wywiadu oczywiście możecie posłuchać na stronie Radia Maryja. Jest dostępny w całości. Oto piękne 13 minut rantowania na temat rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Dlaczego środowiska lewicowe chcą - rzekomo - przejąć Kościół Katolicki? Dlaczego wszelakie marsze i akcje powiązane z Kościołem mają mieć pierwszeństwo nad innymi wydarzeniami? Jak możemy wywnioskować z wywiadu: wszystko to w imię prawdziwej "cywilizacji".

Źródło: Radio Maryja

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Tymoteusz,zgłoś
Zacznijmy od tego, że kościół katolicki i chrześcijaństwo to dwie różne sprawy. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to odnajdźcie stronę "Jestem katolikiem. Dlaczego powinienem rozważyć to, czy zostać chrześcijaninem", albo obejrzyjcie na YouTube filmy "Kąkol wśród pszenicy" i "Lampa w ciemności". Niestety, kościół katolicki swoimi skandalami zraził wielu ludzi w Polsce i na świecie do chrześcijaństwa w ogóle. Ocenianie chrześcijaństwa przez pryzmat katolicyzmu jest bardzo mylące.
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Rozum,zgłoś
Boją się, że dzisiejsi 50 latkowie na starość nie będą rzucać na tacę! Żebractwo zwane religią!
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ampsi,zgłoś
Ale się watykańczycy boją! Ich mafijna instytucja, dojąca ten kraj od stuleci, powoli upada. A LGBT mają konstytucyjne prawo manifestować zawsze, mogą też to robić w tak zwane "miesiące maryjne". U nas kościół tak się rozwielmożnił, że co drugi miesiąc jest miesiącem "maryjnym": luty, maj, lipiec, sierpień, październik... Jak na razie to KK przy pomocy pożytecznych idiotów: posłusznych politykierów, opłacanych dziennikarzyn i agentów, podporządkował sobie dużą część życia politycznego i kulturalnego w tym kraju. Trzeba z tym skończyć. NIC mnie tak nie rozbraja jak frajerzy, którzy się łudzą, ze papieże, biskupi i kardynałowie są katolikami, wierzą w Boga i bzdury, które głoszą z ambony.
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 10