lifestyle
Mandzio nie zawalczy na Fame MMA 17? Internauci: "żałosne"
Wywiad w "Radio Maryja" to najdziwniejsze, co dzisiaj przeczytacie

Radio Maryja: LGBT+ chce przejąć Kościół katolicki i zaorać chrześcijaństwo".

Źródło zdjęć: © AKPA, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,08.07.2022 13:35

Radio Maryja opublikowała wywiad z dr. Arturem Dąbrowskim, rzecznikiem Akcji Katolickiej. Społeczność LGBT+ została przedstawiona jako najgorsze zło, które atakuje biednych katolików i nie pozwala im na modlitwę na świeżym powietrzu.

Wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda przekaz "Radia Maryja". Trudno mówić tu o tolerancji.  Osoby nieheteronormatywne są nierzadko przedstawione jako "złe" i "atakujące Kościół". 6 lipca radiosłuchacze mogli wysłuchać kolejnego materiału w tym tonie. Tym razem to wywiad z dr. Arturem Dąbrowskim, rzecznikiem Akcji Katolickiej. Pretekstem do rozmowy był Marsz Równości, który przez Częstochowę ma przejść 16 lipca.

"Podczas Marszu Równości można profanować katolicką symbolikę religijną!"

Tak, oto jedne z pierwszych słów w artykule ze strony "Radia Maryja", który podsumowuje radiowy wywiad. Według rozmówców "środowiska lewicowe nie odpuszczą okazji do prowokacji", więc - jak zapowiada rzecznik Akcji Katolickiej - w przygotowaniu jest odpowiedź dla środowisk LGBT+. Chodzi oczywiście o modlitwę na Jasnej Górze.

Gość "Radia Maryja" przekazał, że modlitwa jest jedyną skuteczną formą protestu:

Nie możemy pozwolić sobie tylko na to, że będziemy słać protesty, bo ci ludzie z pisemnymi protestami się nie liczą. To jest inwazja kulturowa. Ich celem jest jedna rzecz:  nie tylko zaoranie chrześcijaństwa, ale przejęcie całej symboliki. Bardzo często lewacy podają nam wzory zachodniego Kościoła, mam tutaj na myśli Kościół w Niemczech, gdzie nawet kardynałowie promują LGBT w Kościele - powiedział dr Dąbrowski.

Według niego organizatorzy Marszu Równości specjalnie wybrali miesiąc maryjny na datę swojego wydarzenia:

16 lipca to uroczystość Najświętszej Marii Panny z Góry Karmel. Czy to przypadkowa data? - dopytywał dziennikarz "Radia Maryja".

- Nie ja sądzę, że tu nie ma żadnego przypadku, bo skoro stara się nam powiedzieć, że dwa lata temu pojawiła się prowokacyjna nazwa Tęczowej Góry, a nie Jasnej Góry. Wybrana, w okolicach odpustu na Jasnej Górze, czyli Matki Bożej Częstochowskiej. Teraz znowu kolejna odsłona jest właśnie w ten sam deseń, czyli w uroczystość odpustową Matki Bożej z Góry Karmel. Mamy do czynienia z jawną prowokacją. Jakoś szczególnie sobie te środowiska upodobały właśnie ten jak nie miesiąc maryjny - zdecydowanie potwierdził gość.

LGBT+ upodobało sobie katolików do ataków?

Według przekazu rozgłośni, biedni katolicy są codziennie atakowani przez lewicowe środowiska. Gość "Radia Maryja" przekonuje, że aktywiści wzięli sobie na cel Kościół, a  środowisko chce "dokuczać" i "sprowokować":

[...] żeby tylko dokuczyć, żeby tylko sprowokować, żeby tylko posłużyć się tym zastępczym słowem, że to jest jakaś, powiedzmy sobie, jakiś wyraz sztuki artystycznej. W rzeczywistości Forum Żydów Polskich stwierdziło bardzo wyraźnie, że tęcza ruchu LGBT pozostaje w kulturowym konflikcie z tęczą biblijną i nie można ją za nią uważać. Ale jakoś dziwnie te środowiska nie są atakowane, jakieś inne wyznania tylko upodobali sobie właśnie ci twórcy rewolucji kulturowej. Chrześcijaństwo. No i to właśnie przejmują te mniejszości, które domagają się szacunku, domagają się równego traktowania, a nie traktują równo osób wierzących - zdecydowanie stwierdził dr Dąbrowski

Radio Maryja: LGBT+ chciało przejąć dzieci z koła różańcowego (XDDD)

Gdy piszę ten tekst muszę się powstrzymywać od napadów śmiechu. Dziennikarz "Radia Maryja" przypomniał, że w 2019 roku doszło do prób przejęcia dzieci przez środowisko LGBT+. XDD

- Przypomnijmy, że w 2019 roku, podczas pielgrzymki dzieci z podwórkowych kół różańcowych na Jasną Górę, doszło do takiego starcia: próby przejęcia dzieci z podwórkowych kół różańcowych na rzecz ideologii - twierdził dziennikarz w rozmowie z rzecznikiem Akcji Katolickiej.

Tak, oczywiście takie próby trwały i TRWAJĄ. Wiemy oczywiście, że w ogóle ta rewolucja kulturowa, jej postulaty, te, najbardziej nośne to, co się najbardziej sprawdziło wszystkim lewackim siłom na zachodzie Europy i na świecie, to jest właśnie oferta skierowana do młodych, wrażliwych ludzi, którzy boją się w tych środowiskach odrzucenia, stają w obronie swoich przyjaciół i wobec tego są łatwym łupem. Dla takiej - powiedzmy sobie -zakamuflowanej IDEOLOGII, bo tak to trzeba nazwać - przekonywał gość programu.

Czy to według was nie brzmi jak opis Kościoła katolickiego? Ups.

Radio Maryja: LGBT + chce palić kościoły

W wywiadzie pojawiła się też informacja, że środowisko LGBT+ chce palić kościoły, a księża są przez nie cały czas szykanowani.

- Teraz przyszła kolej na podpalanie, czy tak jak w Hiszpanii: lewacy mówią o tym, że najlepszym kościołem jest ten, który płonie - powiedział dr Dąbrowski.

Mój kolejny "ulubiony" cytat?

- Z góry - przez tę tolerancję represyjną - zakłada się, że wszystkie te wartości, które my określamy antywartościami, które stoją w opozycji wobec wiary katolickiej, wobec kultury i cywilizacji, bardzo pięknie nagłaśniają te środowiska lewicowe. Ponieważ szerząc demoralizację, uczą i przyzwyczajają młode pokolenia do tego, żebyśmy się oswajali z pewną formą - jak oni to mówią - "odmienności" - przekonywał gość Radia Maryja.

Dalej mogliśmy usłyszeć, że środowiska lewicowe chcą zdeptania katolicyzmu i przejęcia Kościoła. Tak, w formie rewolucji ktoś chciałby przejąć Kościół katolicki.

Już nie chodzi im tylko i wyłącznie o to, żeby zamknąć wiernych i duchownych w kościele, ale chodzi o to, żeby przejąć ten kościół, zrewolucjonizować go na wzór i modłę tęczowej rewolucji - stwierdził gość.

Władze Częstochowy są okropne!!!

Gość "Radia Maryja" stwierdził, że dwa lata temu Krzysztof Matyjaszczyk, prezydent Częstochowy, miał popełnić błąd. Chodzi o zgodę na Marsz Równości, który odbył się w okresie, gdy w mieście występuje "największy ruch pielgrzymkowy". Problemem było też - według rzecznika Akcji Katolickiej - to, że miasto zakazało "kilka lat temu" przeprowadzenia ewangelizacji na głównym placu w Częstochowie. Dlaczego?

- Ponieważ treści, które przekazują, czyli te ewangelizacyjne mogą niepokoić ludzi i uwaga, proszę ojca, proszę radiosłuchaczy, że przekazują również pieśni, czyli tworzy się hałas modlitewny - tak odpisały władze niestety lewackie - twierdził w wywiadzie dr Dąbrowski.

Bo jeżeli nie wiecie: sam prezydent Częstochowy wywodzi się z SLD, czyli partii lewicowej. A najbardziej licznym klubem radnych jest Klub Radnych Lewicy, który zrzesza aż 12 osób. Straszne, prawda?

Reasumując: LGBT+ złe, ponieważ ma czelność pojawić się w Częstochowie

Wywiadu oczywiście możecie posłuchać na stronie Radia Maryja. Jest dostępny w całości. Oto piękne 13 minut rantowania na temat rzeczy, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Dlaczego środowiska lewicowe chcą - rzekomo - przejąć Kościół Katolicki? Dlaczego wszelakie marsze i akcje powiązane z Kościołem mają mieć pierwszeństwo nad innymi wydarzeniami? Jak możemy wywnioskować z wywiadu: wszystko to w imię prawdziwej "cywilizacji".

Źródło: Radio Maryja

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Rozum,zgłoś
Boją się, że dzisiejsi 50 latkowie na starość nie będą rzucać na tacę! Żebractwo zwane religią!
Odpowiedz
2
like
0
dislike
Ampsi,zgłoś
Ale się watykańczycy boją! Ich mafijna instytucja, dojąca ten kraj od stuleci, powoli upada. A LGBT mają konstytucyjne prawo manifestować zawsze, mogą też to robić w tak zwane "miesiące maryjne". U nas kościół tak się rozwielmożnił, że co drugi miesiąc jest miesiącem "maryjnym": luty, maj, lipiec, sierpień, październik... Jak na razie to KK przy pomocy pożytecznych idiotów: posłusznych politykierów, opłacanych dziennikarzyn i agentów, podporządkował sobie dużą część życia politycznego i kulturalnego w tym kraju. Trzeba z tym skończyć. NIC mnie tak nie rozbraja jak frajerzy, którzy się łudzą, ze papieże, biskupi i kardynałowie są katolikami, wierzą w Boga i bzdury, które głoszą z ambony.
Odpowiedz
3
like
0
dislike
Ampsi,zgłoś
Ale się watykańczycy boją! Ich mafijna instytucja, dojąca ten kraj od stuleci, powoli upada. A LGBT mają konstytucyjne prawo manifestować zawsze, mogą też to robić w tak zwane "miesiące maryjne". U nas kościół tak się rozwielmożnił, że co drugi miesiąc jest miesiącem "maryjnym": luty, maj, lipiec, sierpień, październik... Jak na razie to KK przy pomocy pożytecznych idiotów: posłusznych politykierów, opłacanych dziennikarzyn i agentów, podporządkował sobie dużą część życia politycznego i kulturalnego w tym kraju. Trzeba z tym skończyć. NIC mnie tak nie rozbraja jak frajerzy, którzy się łudzą, ze papieże, biskupi i kardynałowie są katolikami, wierzą w Boga i bzdury, które głoszą z ambony.
Odpowiedz
4
like
0
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 9
Komentarze (9)
arrow
"Nastolatki na krawędzi", czyli transfobicznie o dorastaniu [RECENZJA]