lifestyle
Chcesz studiować influencing? Rekrutacja już w listopadzie
Rada rządowego forum o przyszłości internetu to w 100% faceci i jeden ksiądz. AHA?

Rada rządowego forum o przyszłości Internetu to w 100% faceci, w tym ksiądz. AHA?

Źródło zdjęć: © GOV, Kolaż: Vibez, Twitter
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.07.2022 16:28

W sieci pojawił się skład rady rządowego forum "o przyszłości internetu". Średnia wieku to ~52 lata. W obsadzie nie ma ani jednej kobiety. Lepiej być nie mogło?

Ile razy pisaliśmy o tym, że zawsze warto słuchać wszystkich stron? Nieważne, czy mówimy o tworzeniu prawa, infrastruktury, czy o najmniejszej pierdółce, która nie zmieni świata.

Dzisiaj taką "pierdółką" jest IGF Polska 2022, czyli forum poświęcone cyfrowemu rozwojowi. Patrząc na skład rady dochodzimy do wniosku, że w Polsce przyszłość ma być kreowana przez samych facetów i to w dodatku po - uśredniając -  50-tce.

Skład Rady IGF…

Sprawę wykopała na światło dzienne Sylwia Czubkowska, dziennikarka prowadząca Spider’s Web+. Oj, wykopała na tyle dużo, że trzeba się nad tym pochylić. Bo oto Rada IGF złożona jest z piętnastu facetów (w tym księdza) i żadnej kobiety.

A o to skład Rady Programowej Internet Goverment Forum 2022.
Oto przyszłość internetu i Polski.
Bez kobiet. Za to z księdzem.
Ze średnią wieku 52,4 (skoro nie ma kobiet, to możemy panom wiek powypominać).
Z 1 (słownie JEDNYM) członkiem poniżej 40 r.z.

trwa ładowanie posta...

Żeby nie było: nie chodzi tutaj o uderzenie w kompetencje wyżej wymienionych osób. Bo trudno się przyczepić do braku wykształcenia, czy renomy uczelni, czy instytucji, które reprezentują. Nawet naukowiec - ksiądz naprawdę duże doświadczenie związane z cyfryzacją. Reszta też nie jest gorsza - więc tu nie chodzi o to, że "uuu, faceci, o nieee". Zdecydowanie, NIE.

Problemem jest wąska reprezentacja, która uwzględnia tylko część społeczeństwa

Tak, będzie tu też o wieku. Ale najpierw: kurczę, w radzie powinny być co najmniej dwie-cztery kobiety. Już pal licho te dokładne 50%. Gdy chodzi o coś tak ważnego, jak "przyszłość internetu", to trzeba uwzględnić każdego. Dlaczego? Mam dla was kilka retorycznych pytań. Odpowiedzcie na nie sami. Czy kobiety:

  • Płacą podatki?
  • Korzystają z Internetu?
  • Stanowią połowę społeczeństwa (+/-)?
  • Już od dawna są obecne na uczelniach wyższych i w ośrodkach zajmujących się cyfryzacją?

No właśnie. Więc tutaj trudno o inną odpowiedź niż "hej, przydałoby wrzucić tam kilka kobiet". Dlaczego tak się nie stało? Trudno odpowiedzieć.

Wiek to inny problem. Rozumiem, że w takiej radzie powinny zasiadać osoby "zasłużone" oraz z "opasłym doświadczeniem". Tylko dlaczego średnia wieku w sprawach internetowych to 52? Pamiętajcie, że to jest średnia. Jedna osoba ma mieć mniej niż 40 lat. TYLKO JEDNA.

Przyszłość internetu dotyczy także młodszych osób. Ba! Przecież Internet przez wielu jest uznawany za "medium młodych".Dlatego dziwimy się, że IGF ma taki, a nie inny skład.

"Dostęp dla wszystkich"?

Jak zauważył Aszdziennik, na rządowej stronie IGF Polska można znaleźć sekcję poświęconą "czym się zajmuje" Rada. I co? Przeczą trochę sobie:

Umożliwiamy dostęp dla wszystkich. Każdy zainteresowany, niezależnie od tego, kogo reprezentuje, ile ma lat, czym się zajmuje i interesuje, może włączyć się w prace IGF Polska i współorganizować doroczne wydarzenia - czytamy na stronie IGF.

A jak zestawimy to z następnym podpunktem z ich opisu… czy to nie wydaje się dziwne?

Wpływamy na kształt Internetu. Chcemy mieć swój udział w kształtowaniu globalnych poglądów na funkcjonowanie Internetu i na szereg innych zjawisk z nim powiązanych - podaje IGF.

Czyli udział mają mieć tylko faceci w wieku +50? Niestety tak to brzmi.

Więcej kobiet i młodszy skład - a będzie super. IGF jest świetnym organem, który jest częścią ONZ. Tylko polskie wykonanie standardowo wyszło 6/10.

Źródło: Twitter, Aszdziennik

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Jaay,zgłoś
Przecież kobiety mają problem ze znalezieniem ikony przeglądarki, więc bezsensowne jest powoływanie ich na ekspertów.
Odpowiedz
0like0dislike
jan$$$,zgłoś
A skąd wiesz. że to faceci? Może się identyfikują jako kobiety? Pomijając sam fakt, że ta rada i tak nic nie robi, więc taki skład jest dlatego że żadna kobieta czy ktokolwiek inny po prostu nie chciał tam przyjść... Przecież piszą nawet, że zachęcają do współpracy.
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (2)
arrow
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"