lifestyle
Tiktokerka usunęła jajowody i zamieniła je w naszyjnik. Czemu?
TikTok trend

Chodnik zdecyduje o przyszłości waszego związku. Nowy trend TikToka to głupi test relacji

Źródło zdjęć: © TikTok, ashley_c7, girlcrushonmyself
Anna RusakAnna Rusak,05.04.2022 14:15

Nowy trend na TikToku pozwoli wam sprawdzić, czy wasz związek ma sens. Czym jest "zasada chodnika" i czemu spacer może sprawić, że spojrzycie na swojego partnera w zupełnie inny sposób?

bGygivcj

TikTok i związki - moi drodzy, to nie może skończyć się dobrze. Na platformie co jakiś czas pojawiają się nowe trendy. Jedne są bardziej szkodliwe, drugie mniej, ale ten najnowszy jest po prostu głupi.

Wyobraźcie sobie, że idziecie ze swoim partnerem na spacer. Nieistotne jest jednak to, o czym rozmawiacie, co widzicie po drodze. Liczy się tylko chodnik. To on będzie decydował o przyszłości waszego związku.

TikTok i "zasada chodnika"

Tak, tak dobrze czytacie. Na TikToku pełno jest "testów", które mają sprawdzić, czy wasz partner/partnerka/partnercze was naprawdę kocha. Zazwyczaj takie "wyzwania" są po prostu szkodliwe, bo powielają stereotypy.

bGygivcl

Tym razem jest niestety podobnie. Najnowszy trend opiera się na "zasadzie chodnika". Najprościej rzecz ujmując, podczas spaceru to mężczyzna powinien znajdować się bliżej ulicy. Oznacza to, że kobieta powinna iść po wewnętrznej stronie chodnika, czyli jak najdalej od samochodów.

trwa ładowanie posta...

Ten wybitny test ma sprawdzić, czy wasz partner zachowuje się jak prawdziwy rycerz w srebrnej zbroi i jest porządnym dżentelmenem. Tak, od teraz przyszłość waszego związku będzie zależała od chodnika. Oczywiście jeśli to wszystko potraktujecie na serio (do czego nie zachęcamy).

bGygivcn

Czy starodawne zasady etykiety mają sens?

Warto też zaznaczyć, że ten trend nie wziął się znikąd. Zasady etykiety i savoir-vivre’u mówią, że kobieta nigdy nie powinna znajdować się przy ulicy, gdy spaceruje razem z mężczyzną. W ten sposób jej wybranek chroni ją przed nadchodzącym niebezpieczeństwem.

Podobne zasady dotyczą np. wchodzenia do restauracji. Gdy idziecie z partnerem do knajpy, to właśnie on powinien wejść do niej pierwszy i nie przepuszczać was w drzwiach. W końcu kto wie, co może czyhać na was w środku?

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

"Zasada chodnika" jest najzwyczajniej w świecie zła

W każdym razie osobiście uważam, że takie trendy i "testy" są szkodliwe. Po pierwsze dlatego, że powielają heteronormatywne schematy. Odnoszą się tylko do relacji kobieta-mężczyzna i tym samym wykluczają osoby LGBTQ+.

bGygivct

Po drugie dlatego, że niektórzy mogą je potraktować naprawdę poważnie. Wiemy już, że na fali "Bridgertonów" niektórzy zatęsknili za tamtymi czasami, zasadami i etykietą, więc takie wyzwania również mogą potraktować jako jakiś realny wyznacznik ich relacji.

Nie zachęcamy was więc do kontynuowania tego trendu. Wszyscy przecież już dobrze wiemy, że istnieje coś takiego jak równouprawnienie. Poza tym o naszym związku naprawdę nie powinien decydować jakiś chodnik…

Źródło: TikTok, instytutetykiety.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Przemysław Czarnek straszy "rewolucją genderowską" i ruchem Wolna Szkoła