"Project Cupid" pokaże, jak randkują OzN. To może skończyć się katastrofą
Stacja TTV wyemituje "Project Cupid". Jest to program randkowy dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Czy telewizja znana z kontrowersyjnych reality-show powinna być miejscem na tego typu formaty?
"Project Cupid" polega na tym, że eksperci pomagają osobom z niepełnosprawnością intelektualną znaleźć idealną/ego kandydatkę/a na randkę w ciemno. Bohaterami polskiej wersji "Project Cupid" będą Ola, Jakub, Maja, Krystian, Marta, Sylwester i Bartek. Premiera pierwszego odcinka odbędzie się 13 lutego o godz. 22:05 na antenie TTV i w Playerze.
Program poprowadzą Przemysław Kossakowski i Barbara Kurdej-Szatan. O ile angaż Kossakowskiego można uzasadnić (ukończył staż na warsztatach terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i chorobami psychicznymi), tak trochę niezrozumiałym jest, co w programie robi Kurdej-Szatan. Czy jest to jakiś rodzaj chajzerowania - sposób na wybielenie się po kryzysie wizerunkowym?
„Project Cupid” - walentynkowa nowość TTV!
"Project Cupid" z dużą szansą na katastrofę
Dobór prowadzących jest tylko wierzchołkiem góry lodowej problemów, które pojawiają się w związku z "Project Cupid". Trudno nie oprzeć się wrażeniu, że program bazuje na niskich instynktach publiczności, która potraktuje "Project Cupid" tak samo, jak "Rolnik szuka żony", "Chłopaki do wzięcia" czy inne "Love Island".
Czy twórcy programu wzięli pod uwagę, że mniej wrażliwi internauci mogą być bezlitośni dla rozterek miłosnych osób z niepełnosprawnościami umysłowymi?
W temacie nowego programu randkowego TTV wypowiedziała się Ola Petrus. Aktywistka wyjaśniła, że edukowaniem na temat różnorodności powinna zajmować się szkoła, a nie stacja rozrywkowa.
Dodajmy, że chodzi o stację, która już raz wykazała się brakiem wrażliwości wobec OzN. Na TTV spadła krytyka za program "To tylko kilka dni", w którym celebryci opiekowali się osobami z niepełnosprawnościami. Telewizji zarzucono, że traktuje bohaterów swojego programu przedmiotowo.
Zobacz też: Lekcje z ZUS. Co Polacy wiedzą o ubezpieczeniach społecznych?
Programy z udziałem osób z niepełnosprawnościami nie powinny funkcjonować jako rodzaj "inspiracji" dla osób, które żyją bez utrudnień. - Czy chcielibyście, aby ktoś patrzył na was i myślał "O rany, ona ma tak przesrane, a jednak daje sobie radę, to ja muszę docenić moje życie"? Nie lubię takich rzeczy słyszeć o sobie - powiedziała Ola Petrus. - Fajnie, że dowartościowujesz się moim kosztem, dzięki.
Ola Petrus chciałaby, aby zamiast programu typu "Project Cupid" ktoś zrobił produkcję, w której pojawi się osoba z niepełnosprawnością, ale jej wątek nie będzie skupiał się na ograniczeniach wynikających z niepełnosprawności. Chodzi o to, aby pokazać, że niepełnosprawność jest jedną z wielu jej cech.
Jakie są wasze przemyślenia na temat "Project Cupid"?
Źródła: Wirtualne Media/Facebook
Popularne
- Beyoncé i Jay-Z tracą obserwatorów. Ludzie wierzą w teorie spiskowe
- Jak działają policyjne "suszarki"? Influencer sprawdził ich potencjał
- Wódka w saszetkach już w polskich sklepach. Zdjęcie obiegło sieć
- Budda ma ochronę? Influencer spowiada się u Żurnalisty
- Nastoletnia Julia popełniła samobójstwo. Jej oprawczyni nagrała "przeprosiny"
- Bracia Menendez wyjdą na wolność? Córka Erika przerywa milczenie
- Oddany fandom Julii Żugaj. Na czym polega fenomen dziewczyny?
- Wege knajpa w Gdańsku serwuje "stek" z drukarki 3D. W menu mają też inne "mięsa"
- Upadek Człowieka Lodu? Wim Hof latami skrywał tajemnicę