Kawiaq miał zarabiać na pseudohodowli kotów

Jak zarabiał Kawiaq? Youtuber ujawnił okrutny proceder

Źródło zdjęć: © Facebook
Konrad SiwikKonrad Siwik,04.12.2023 10:30

Marcin F. "Kawiaq" miał kilka nieetycznych sposobów na zarabianie pieniędzy. Okazuje się, że jednym z nich, stanowiących główne źródło utrzymania miała być pseudohodowla kotów, którą patostreamer prowadził ze starszym bratem.

Patostreamer Marcin F. "Kawiaq" i jego kolega Bartłomiej K. "Tucznik" pod koniec listopada zostali zatrzymani przez policję. Wcześniej uciekli z kraju po dwóch transmisjach, podczas których znęcali się nad dziewczynami i podawali im duże ilości alkoholu.

Zarzutów wobec Kawiaqa może być jednak dużo więcej. Przypomnijmy, że patostreamer dopuścił się wcześniej atakowania przypadkowych przechodniów gazem pieprzowym. Miał on również sprzedawać w sieci uszkodzone smartfony czy kradzione części do samochodów.

Kawiaq i jego brat mieli zarabiać na nielegalnej hodowli kotów

Okazuje się jednak, że jego głównym źródłem utrzymania miała być nielegalna hodowla kotów brytyjskich. Wynika to z ustaleń youtubowego kanału Klepsydra. Jego twórca skontaktował się z jedną z osób, która zamierzała kupić kota z trefnej hodowli. Z materiału dowiadujemy się również, że za zachowania Kawiaqa w pewnym stopniu odpowiada jego starszy brat Bartosz F.

- Bartosz F. jest osobą, która lubi wplątywać się w nielegalne rzeczy. Jego źródło utrzymania jest nielegalne, pomijając fakt tego, że prowadzi on pseudohodowlę z kotami. [...] Prowadzenie pseudohodowli jest praktyką niezgodną z prawem. Od 2012 r. w Polsce, zgodnie z zapisem nowelizacji ustawy o ochronie praw zwierząt, rozmnażanie zwierząt domowych w celach handlowych jest zabronione z wyjątkiem zarejestrowanych hodowli - wyjaśnia youtuber.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Klepsydra na dowód pokazał zdjęcia z hodowli prowadzonej przez braci F. Widać na nich kilka kotów zamkniętych w niewielkim pokoju, na którego podłodze znajdują się ślady krwi oraz mocz. Youtuber wyjaśnia również, że są to koty brytyjskie, na których sprzedaży można dużo zarobić.

- Jak widać, Bartosz zdaje sobie z tego sprawę. I jednocześnie nie tylko Bartosz, gdyż jego brat Marcin również. To stąd te wszystkie pieniądze na zakłady z Konopskim, gdyż sprzedawali oni nielegalnie koty. [...] Są one sprzedawane taniej niż normalne koty z tego względu, że jest to pseudohodowla - tłumaczy Klepsydra.

Tragiczne warunki w pseudohodowli

Według youtubera warunki panujące w pseudohodowli były tragiczne. - Drapak dla kotów praktycznie cały we krwi i koty same w sobie również nie były w najlepszej kondycji. Były niedożywione, były naprawdę poniżej minimalnego limitu wagowego, jeżeli chodzi o koty brytyjskie - wskazuje Klepsydra, dodając, że osoba, którą zna, trafiła na trefną hodowlę.

- Kiedy osoba, którą znam, jednocześnie mój informator, zdecydowała się kupić właśnie takowego kota, to był on 500 g poniżej tego, ile takowy kod brytyjski powinien ważyć. Było to spowodowane między innymi faktem, że nikt tych kotów nie dokarmiał, a jeżeli dokarmiał, to w niewystarczających ilościach, co jednocześnie powodowało, że te koty nie wyglądały dobrze i były po prostu w złym stanie - wyjaśnia youtuber.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Najbardziej PATOLOGICZNE Rodzeństwo w POLSKIM INTERNECIE!

Ponadto z materiału Klepsydry wynika, że Bartosz K. miał kierować pewnymi poczynaniami młodszego brata, a także pomagać mu w realizacji niektórych streamów. Wynika to z nagrań rozmów Bartosza dostarczonych youtuberowi przez informatora.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 105
  • emoji kupka - liczba głosów: 39
mikro,zgłoś
ja już nie mam słów żeby opisać ludzi... bez obrazy do wszystkich normalnych
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ted Ris,zgłoś
Kiedy kolejny stream..3 pln
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się
Serio?,zgłoś
A teraz postarajcie się to napisać po polsku...co za bełkot, ktoś tu skończył choć podstawówkę?
Odpowiedz
27Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 31