społeczeństwo
16-latek sądzi się z Rydzykiem: "Wszyscy znajomi wyczekują osiemnastki, by dokonać apostazji" [WYWIAD]
jazda rowerem po alkoholu

Poseł Franciszek Sterczewski zatrzymany. Dlaczego na rowerze nie można jeździć pod wpływem alkoholu?

Źródło zdjęć: © Franek Sterczewski, Twitter, Tygodnik NIE
Anna RusakAnna Rusak,29.06.2022 13:30

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Franciszek Sterczewski, został zatrzymany przez policję. Miał jechać na rowerze pod wpływem alkoholu. Dlaczego nawet po jednym piwie nie można wsiadać na rower?

bFYFnmBL

Franciszek Sterczewski, który jest posłem Koalicji Obywatelskiej, został zatrzymany przez policję w Poznaniu. W sieci pojawiło się nagranie z całego zajścia, a parlamentarzysta już sam odniósł się do sprawy.

Nie wszyscy chyba jednak rozumieją, czemu jazda rowerem pod wpływem alkoholu nie jest czymś "normalnym".

Franciszek Sterczewski zatrzymany przez jazdę rowerem

O zdarzeniu pierwsze poinformowało RMF FM. Franciszek Sterczewski miał zostać zatrzymany na jednej z ulic w Poznaniu do kontroli przez policję. Funkcjonariusze twierdzą, że był pod wpływem alkoholu. Zdarzenie tak opisują WP Wiadomości:

bFYFnmBN

Od pana czuć alkohol. Jechał pan całą szerokością pasa - zwraca się do mężczyzny jeden z funkcjonariuszy. Zatrzymany został następnie zapytany przez policjantów o to, czy spożywał alkohol. - Wczoraj, że tak powiem.

- Wiadomości WP

Choć początkowo Sterczewski chciał zasłonić się immunitetem, to już z oświadczenia na jego Twitterze wynika, że chce zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Poseł przeprosił za swoje zachowanie i zdecydował się przekazać darowiznę dla Fundacji Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych Amber.

bFYFnmBP


W związku ze swoją nieprzepisową jazdą na rowerze, wysłałem zgłoszenie do Komendy Policji w Poznaniu z wnioskiem o wyjaśnienie sytuacji, dobrowolne uchylenie immunitetu i pociągnięcie do odpowiedzialności. Mój pełnomocnik ustala termin złożenia wyjaśnień. Raz jeszcze, przepraszam

Czy na rowerze można jechać pod wpływem alkoholu?

Na Twitterze oczywiście rozpoczęła się dyskusja dotycząca tego, czy w ogóle można jechać rowerem w stanie nietrzeźwości. Niektórzy twierdzili, że to całkiem normalne i zdarza się "każdemu z nas".

Gdybyśmy jednak zerknęli do tego, co mówi prawo, szybko okazałoby się, że jazda pod wpływem alkoholu rowerem jest przestępstwem. Co prawda nikt wam za to nie zabierze prawa jazdy, ale to wciąż łamanie prawa.

Wiem, że kultura picia w Polsce jest niestety tragiczna i według wielu "piwo to nie alkohol", ale naprawdę nie można w żaden sposób usprawiedliwiać sytuacji, w której ktoś pod wpływem alkoholu decyduje się na jakąkolwiek jazdę, jakimikolwiek pojazdem.

Piwo to alkohol. Nawet po "jednym piwku" nie można wsiadać na rower. Dlaczego? Po prostu dlatego, że to przestępstwo i stanowicie w takiej sytuacje zagrożenie dla życia i zdrowia innych.

Źródło: Wiadomości WP

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
W sześć godzin przygotowali 13-latków do matury. Zaskakujące wyniki eksperymentu [WYWIAD]