zakupy
BellaBot, czyli rodzeństwo Kerfusia. Pracuje na stacji paliw Amic
Portfele z pleśnią od Biedronki

Portfele z pleśnią od Biedronki. To prezenty dla pracowników

Źródło zdjęć: © Vibez.pl, Wikipedia - Jacek Halicki - CC BY-SA 4.0 / Canva, Wikipedia - Jacek Halicki - CC BY-SA 4.0
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.11.2022 14:15

Sieć sklepów Biedronka podarowała pracownikom prezenty świąteczne. Paczki zawierały bardzo nieprzyjemną niespodziankę. Internet obiegły zdjęcia portfeli pokrytych pleśnią.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia wiele firm wręcza pracownikom drobne upominki. Sieć sklepów Biedronka już w połowie listopada poinformowała, że na prezenty dla załogi wydała 80 mln złotych. Jak podaje portalspozywczy.pl, firma przygotowała niemal 81 tys. paczek dla pracowników i 78 tys. paczek dla dzieci.

W paczkach dla pracowników miał się znaleźć zestaw galanterii skórzanej, obejmujący dwa portfele: damski i męski. Ponadto prezent miał zawierać etui na karty i drobne monety, parasolkę, słodycze, kawę i kolekcję herbat. Z kolei dzieci miały otrzymać trzy zabawki edukacyjne. Po czasie wyszło na jaw, że prezenty pracownicze Biedronki miały poważną wadę.

Portfele z pleśnią od Biedronki

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, część pracowników dyskontu poskarżyła się w mediach społecznościowych, że na portfelach i parasolach od Biedronki znaleźli pleśń. "Dali portfele z pleśnią, żebyśmy nie narzekali, że puste. Mało tego udowodnią, że w tych portfelach się rozmnaża" - miał napisać jeden z pracowników.

"Mój był zawilgocony i śmierdzący, ale to nie możliwe żeby Biedronka o tym nie wiedziała. Zbyt wiele tych "przypadków". Musieli wiedzieć, że kupują kota w worku po taniości i mniejsza, co pracownicy powiedzą, bo i tak przecież będą się cieszyć"; "Tak to wina producenta, że sprzedał spleśniałe portfele, ale winą Biedronki jest to, że nikt nie skontrolował jakości i wysłali nam taki bubel... Pewnie wychodzą z założenia, że jak prezent to będziemy cieszyć się ze wszystkiego... Pogarda dla pracownika świadomie bądź nie" - mieli napisać inni rozżaleni pracownicy dyskontu.

trwa ładowanie posta...

Kolejne komentarze rozzłoszczonych pracowników Biedronki przytacza serwis wiadomoscihandlowe.pl: "Może chociaż tysiaka dadzą w ramach przeprosin", "To proste, portfele szły z Chin, kontener był zamoknięty i oto efekty (…) odpowiadać za to nie powinna firma, która to produkuje i sprzedaje, tylko nasz wspaniały dział jakości, który przyjął towar i nie sprawdził, co tam jest."

Dostawca portfeli z pleśnią reaguje na problem

Właścicielem sieci Biedronka jest Jeronimo Martins. Koncern kupił wyroby skórzane od firmy Semi Line. Dostawca portfeli opublikował oświadczenie:

"Z zaskoczeniem, ale i smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w przypadku części dostawy pojawiły się problemy produktowe. Cała produkcja przeszła rygorystyczne badania jakościowe Intertek na finalnym etapie produkcji. Problem z powstającym białym nalotem na części produkcji musiał wystąpić najprawdopodobniej na etapie transportu morskiego w warunkach zwiększonej wilgotności. Mamy nadzieję, że problem wystąpił w nielicznych kartonach, narażonych w ten sposób na skrajne parametry wilgotnościowe" - czytamy w oświadczeniu cytowanym przez wirtualnemedia.pl.

Biedronka zajmie się problemem portfeli z pleśnią

Portal wiadomoscihandlowe.pl opublikował oświadczenie Biedronki. Dyskont zapewnia, że pracownicy mogą zgłaszać do reklamacji produkty z wadami. "(...) W tym roku pojawiły się jednak wyizolowane problemy z jednym z produktów składających się na paczkę. Uruchomiliśmy stosowny proces reklamacyjny i wspólnie z zewnętrznym dostawcą analizujemy przyczynę i skalę problemu. Wszystkim pracownikom, których to dotyczy, zrekompensujemy zaistniałe niedogodności" - czytamy w oświadczeniu firmy.

trwa ładowanie posta...

Skoro jesteśmy w temacie świąt, może zaciekawi was, jakie kwoty Polacy zamierzają wydać na prezenty. Według badania przeprowadzonego na zlecenie portalu wiadomosci.wp.pl, 20 proc. ankietowanych wyda na prezenty do 200 złotych, kolejne 20 proc. badanych od 201 do 350 złotych i taki sam odsetek osób wyda od 351 do 500 złotych. Tylko 12 proc. respondentów przeznaczy na prezenty kwotę w przedziale 501-750 złotych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
Yhym,zgłoś
Takie problemy rozwiązuje się w pracy a nie wysyła od razu do pismaków
Odpowiedz
3like0dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Jak można pokazywać dane tej dziewczyny.. Przez ciebie autorze pisma ta kobieta może mieć problemy w pracy...
Odpowiedz
0like1dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 4
Komentarze (4)
arrow
Chwali PiS za dobrobyt. Pełna lodówka za 89 zł?