LGBT+
Drag queen w kampanii znanej marki. Firma tłumaczy, że nie jest dla hejterów
Jolanta Oagr-Hill

Jolanta Ogar-Hill wraz z żoną doczekała się dziecka! Córka dostała neutralne płciowo imię

Źródło zdjęć: © Miłość Nie Wyklucza
Anna RusakAnna Rusak,22.12.2021 12:27

Polska olimpijka Jolanta Ogar-Hill i jej żona powitały na świecie swoje dziecko. Taki scenariusz byłby trudny do zrealizowania w Polsce.

Kampania stowarzyszenia Miłość Nie Wyklucza, którą możecie zobaczyć w polskich miastach, ma nam przypominać o tym, że nieheteronormatywne rodziny są wśród nas i też obchodzą święta. Liczne bilbordy i plakaty tęczowych rodzin pięknie o tym świadczą.

Chcecie aktualnego dowodu? Proszę bardzo! Polska olimpijka Jolanta Ogar-Hill wraz ze swoją żoną w końcu doczekała się dziecka.

trwa ładowanie posta...

Szczęśliwa rodzina LGBTQ+

Jolanta wzięła ślub z Chuchie w 2018 roku w Hiszpanii - w kraju, w którym para mieszka na co dzień. W listopadzie w Palma de Mallorca ich rodzina się powiększyła – Chuchie urodziła dziecko.

Córka dostała neutralne płciowo imię Hunter, a jej drugie imię to Nadzieja. Jak mówi Ogar-Hill w Polsce rodzina będzie zwracała się do dziewczynki Hanka, Hania. Rodzicielki chcą, by ich dziecko było szczęśliwe, niezależne i wolne. Może być kim chce, robić co chce. Najważniejsze, żeby była szczęśliwa.


"Niech gra w szachy, rysuje, zbiera znaczki. Ma być sobą i szczęśliwą kobietą. Jak Chuchie i ja".

trwa ładowanie posta...

W Polsce byłoby to trudniejsze

Niestety żeglarka nie wyobraża sobie życia ze swoją rodziną w Polsce. Wszystko przez to, jak nasz kraj traktuje całą społeczność LGBTQ+. W Hiszpanii mają jednak zdecydowanie więcej swobody, przestrzeni i akceptacji.


"Chcemy, aby Polska się zmieniła, a ludzie tacy jak my i nasza córka mogli w niej mieszkać bez obawy, że zostaną zaatakowani psychicznie lub fizycznie"

Rodziny LGBTQ+, co widać po plakatach kampanii Miłość Nie Wyklucza, są wśród nas. Co więcej, niczego im nie brakuje - mogą być szczęśliwe i pełne, tak samo jak te heteronormatywne. Warto o tym pamiętać. Może dojdziemy w końcu do takiego momentu, w którym żadna nieheteronormtywna para nie będzie bała się mieszkać w Polsce?

"Ciekawe czy nasi politycy, którzy tak chętnie ogrzewają się w blasku bijącym od olimpijskich medali wiedzą, że ponad połowa ich wyborców chce, żeby pary takie jak Jolanta i Esperanza mogły wziąć w Polsce ślub?"

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 15
  • emoji kupka - liczba głosów: 16
Komentarze (0)
arrow
Tęczowa flaga obok godła w Sejmie. Furia w komentarzach