Neutralne płciowo toalety na trasie koncertowej Beyonce

Neutralne płciowo toalety w Polsce? To dzięki trasie Beyoncé

Źródło zdjęć: © Beyonce, RENAISSANCE Updates, Twitter, fot. Instagram
Anna RusakAnna Rusak,12.05.2023 11:52

Beyoncé ruszyła w trasę z albumem "Renaissance". Fani są zachwyceni inkluzywnością koncertów "Renaissance World Tour" i chwalą artystkę za neutralne płciowo toalety. Pojawią się też w Polsce?

Beyoncé rozpoczęła 57-trasę koncertową "Renaissance World Tour". Serię muzycznych wystąpień artystka rozpoczęła w Sztokholmie w Szwecji i jak można było się spodziewać, zachwyciła fanów.

Byli pod wrażeniem nie tylko niezwykłych choreografii, kostiumów czy ogromnych, tańczących ramion robotów. Zachwycali się również inkluzywnością na koncercie. W sieci pojawiło się zdjęcie, które pokazuje, że toalety na trasie koncertowej Beyoncé są neutralne płciowo. Czy to oznacza, że w końcu doczekamy się takich przyjaznych osobom LGBTQ+ rozwiązań w Polsce?

Toalety neutralne płciowo na trasie koncertowej Beyoncé

Jak widać po relacjach z koncertów, na trasie promującej siódmy album Beyoncé nie zabrakło odniesień do społeczności LGBTQ+. Poza tęczową flagą i nawiązaniami do queerowej kultury balowej, na scenie pojawiła się m.in. Honey Balenciaga, czyli będąca częścią społeczności LGBTQ+ artystka z tzw. Ballroomów, o których więcej dowiecie się np. z serialu "POSE" na Netfliksie.

Najwięcej mówiono jednak nie o samym koncercie Beyoncé, ale o toaletach. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające neutralne pod względem płci toalety na "Renaissance World Tour". Większość ubikacji ma być oznaczona właśnie w ten sposób.

Jeśli nie do końca wiecie, czy one są, to przypominam, że to po prostu toalety bez podziału na płeć. Są bardzo ważne np. dla osób transpłciowych czy niebinarnych, bo nie pogłębiają społecznej dysforii. W zeszłym roku takie toalety otworzyło LXXV Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Warszawie.

trwa ładowanie posta...

Toalety neutralne płciowo w Polsce dzięki Beyoncé

Post z toaletami neutralnymi płciowo spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem fanów i internautów. Zachwycali się nie tylko inkluzywnością tego pomysłu, ale zwracali też uwagę na kwestie czysto praktyczne. W końcu każdy, kto choć raz był na koncercie, wie, jak wyglądają kolejki do damskich ubikacji.

"Każdy, kto robi z tego problem, nie chodził na koncerty. Łazienki i tak są zwykle traktowane, jakby były neutralne pod względem płci. Beyoncé stara się być na bieżąco i robi coś wielkiego! Zawsze będę jej fanką" - napisała osoba na Twitterze.

Jeśli toalety neutralne płciowo będą pojawiały się na każdym koncercie w ramach trasy "Renaissance World Tour", doczekamy się ich w Polsce. Beyoncé wystąpi na PGE Narodowym 27 czerwca i wtedy przekonamy się, czy inkluzywność artystki również zawita do naszego kraju.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 8
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1