Prezydent Andrzej Duda nie pogratulował zwyciężczynią srebrnego medalu...

Duda "zapomniał" pogratulować MEDALISTKOM z Igrzysk Olimpijskich?! Edit: Po 39 godzinach...

Źródło zdjęć: © Instagram, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,29.07.2021 11:38

Wreszcie mem przestał być aktualny! Polki zdobyły srebrny medal na Igrzyskach Olimpijskich. Szczęście wszystkich jest przeogromne! Ale ktoś… zapomniał pogratulować wioślarkom.

Do wczoraj popularnym memem był fakt (gdy mem staje się faktem lol), że polscy sportowcy nie zgarnęli żadnego krążka na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. No niestety, przez ostatni okres nie udało się zdobyć nawet brązowego medalu. Ale wszystko się zmieniło dzięki naszym wioślarkom! Medal za pierwsze miejsce zdobyły w wioślarstwie kobiet - niestety nie złoty, a srebrny. Reprezentacja Chin była tyci szybsza.

Nadal: wygranie czegokolwiek na Igrzyskach Olimpijskich jest ogromnym dokonaniem, które jest ważne dla całego kraju. Zawsze możemy spotkać gromkie brawa i gratulacje od najważniejszych osób państwie. Teraz nie było inaczej:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ale… kogoś zabrakło. A! Prezydenta Rzeczypospolitej Polski, Andrzeja Dudy. A, Mateusz Morawiecki też jakoś o tym zapomniał. Skąd taki brak zainteresowania? Przecież Prezydent był w Tokio i kibicował innym polskim olimpijczykom.

A tak, w przypadku wioślarek, jedna zagrała na nosie TVP. Inaczej: powiedziała kompletnie normalne słowa, które nie ruszają nikogo normalnego. Ale też nie pasują do propagandy, więc… kto wie? I tak, dedykacja medalu jej dziewczynie poszła kompletnie bez edycji, na antenie państwowej telewizji xD

Co się dokładnie stało?

Katarzyny Zillmann, jedna z wioślarek, zadedykowała medal swojej dziewczynie, Julii Walczak:

Wydawało mi się, że się z tym nie kryłam. Wyszło zatem, że teraz to jest już oficjalnie. Nie sądzę, żeby wymagało to dużej odwagi. To na pewno nie była przełomowa chwila w moim życiu. Już wcześniej w różnych wywiadach o tym wspominałam, ale najwyraźniej nie było to puszczane po montażu

- Katarzyna Zillmann w rozmowie z Onetem

Także wiecie… nie chcę wskazywać na nikogo palcem, ale wiemy dobrze, kto nie jest fanem LGBT+. Smutne jest to, że jedno z większych zwycięstw na obecnych IO zostało olane przez głowę państwa.

Jakoś chęci były do napisania tweeta o polskich siatkarzach, którzy się dostali na IO:

trwa ładowanie posta...

Pogratulować skoczkom też potrafił:

trwa ładowanie posta...

Ale żeby nie było, że jestem stronniczy: Donald Tusk oraz Borys Budka, przewodniczący PO, także nie pogratulowali medalistkom. Chociaż wiecie - Tusk nie jest prezydentem, który odpowiada za losy całego kraju, a Duda jest.

Edit 12:51

Premier Morawiecki oficjalnie pogratulował wioślarkom. Rychło w czas!

trwa ładowanie posta...

Edit 2: MAMY TO

Prezydent Andrzej Duda, osoba, która "nie ma urlopu" po jedynych 39 godzinach złożyła gratulacje na Twitterze:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1