społeczeństwo
Papieżowi Franciszkowi zagraża "ideologia gender". Widać, że nie wie, o czym mówi
Twitter zupa uchodźcy

Polacy żałują Ukraińcom zupy: "Nalewacie zupę tylko Ukraińcom, a Polakom zupy nie nalewacie"

Źródło zdjęć: © Gromota, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,16.05.2022 14:00

Polacy żałują Ukraińcom zupy. Nie podoba im się, że na polskiej ziemi nie mogą zjeść posiłków przeznaczonych dla uchodźców: "To jest polska ziemia i stoicie na polskiej ziemi".

Wojna na Ukrainie trwa i choć szczyt przyjazdu uchodźców z tego kraju do Polski mamy już chyba za sobą, to w wielu miejscach wciąż działają różne organizacje pomocowe. Na wielu dworcach osoby z Ukrainy wciąż mogą liczyć na pakiet najpotrzebniejszych rzeczy, oferowane są im też ciepłe posiłki. Nie wszystkim się to jednak podoba.

W zasadzie od samego początku w sieci możemy śledzić oburzone głosy osób, które sprzeciwiają się pomocy uchodźcom. Do sieci trafiło właśnie nagranie, na którym możemy zobaczyć zdenerwowanego obywatela naszego kraju. Mężczyzna postanowił wybrać się na dworzec we Wrocławiu. Od prowadzących punkt pomocowy z jedzeniem Ukrainek chciał dostać zupę.

Zupa dla Ukraińców i.. Polaków!

Na nagraniu, które na swoim Twitterze udostępnił Gromota, możemy usłyszeć, że to już czwarta próba Polaka. W nagraniu tłumaczy kobietom, że stoją na polskiej ziemi, więc głodnym, polskim obywatelom też powinny wydawać posiłek.

Będę nagrywał wszystko i to pójdzie do Internetu dzisiaj. To jest czwarty raz jak Polak przychodzi po zupę i tej zupy u was nie dostaje. Dlaczego nie nalewacie zupy Polakom? Nie tylko dla Ukraińców, bo to jest polska ziemia i stoicie na polskiej ziemi, i polskim obywatelom, którzy są głodni też się należy zupa, bo są u siebie. Rozumie pani?

trwa ładowanie posta...

"Ja jestem Polakiem, a pani stoi na mojej ziemi"

Na filmiku można też usłyszeć, że jedna z kobiet wyraźnie prosi mężczyznę, by ten na nią nie krzyczał. Tłumaczy mu też, że to punkt dla uchodźców, ale do Polaka zupełnie to nie dociera. Ostatecznie mężczyzna odchodzi, twierdząc, że cała ta sytuacja to "wstyd i hańba".

Karmicie tylko swoich, a jesteście na obcej ziemi, rozumie pani? Tak się nie robi, bo ludzie się skarżą, jak to ostatnio ktoś ostatnio powiedział: "To nie są zupy dla Polaków". Jeżeli podejdzie tu młody Polak, to proszę mu tę zupę też nalać, rozumie pani? To jest wstyd. Nalewacie zupę tylko Ukraińcom, a Polakom zupy nie nalewacie. To jest wstyd, to jest hańba, bo stoicie na polskiej ziemi. Ja jestem Polakiem, a pani stoi na mojej ziemi.

trwa ładowanie posta...

Jeśli komukolwiek powinno być w tym momencie wstyd, to osobom, które zachowują się w podobny, roszczeniowy sposób. Ciekawe, czy byłoby im miło, gdyby to ich kraj toczył aktualnie wojnę z Rosją i oni sami potrzebowaliby ciepłego posiłku w innym, bezpiecznym kraju? Wątpię.

Punkt pomocowy dla uchodźców powstał, by pomagać uchodźcom. Z tego co wiem, Polacy nimi nie są. Przecież Ukraińcy nie chodzą po te zupę, bo chcą "żerować" na dobroci Polaków. Po prostu bardzo potrzebują teraz naszego wsparcia i pomocy. Odmawianie im posiłku jest bardzo niechrześcijańskim zachowaniem jak na tak "katolicki" kraj.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 101
Wyrok za zniesławianie osób LGBTQ+. Chodzi o "homofobusy"