Ukrainka nagrała JEDEN filmik. Polki już się cieszą, że "nie mają rozwalonego domu"

Ukrainka (?) nagrała antypolski filmik o zaniedbanych kobietach. Polki cieszą się i szydzą, że "nie mają rozwalonego domu"

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, TikTok
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.04.2022 11:00

Jak wywołać najgłupszy trend na TikToku? Niech jedna Ukrainka (załóżmy...) nagra materiał wyśmiewający Polki. Odpowiedzi są nierzadko gorsze od pierwotnego nagrania. Jeżeli chcecie zobaczyć, dlaczego ktoś wyśmiewa zniszczone domy - zapraszam do lektury.

Za naszą wschodnią granicą trwa groźna wojna przynosząca coraz więcej strat. Od ponad 40 dni Ukraina walczy i odpiera ataki agresora, Rosji. Tysiące osób straciły życie, a miliony były zmuszone uciec z Ukrainy. Niedawno opisywaliśmy sytuację, w której jedna ze śmieszkowych tiktokerek "wyśmiała" dary od Polek i Polaków, co z kolei spotkało się z nieprzychylnym nastawieniem naszych urażonych rodaków.

TikTok to cudowne miejsce, gdzie nigdy nie dochodzi do niczego złego… wróć! Ciągle dzieją się dziwne i wkurzające rzeczy, które często nie mają żadnego sensu. Dzisiaj o trendzie, który nie przyniósł nic dobrego - ale też o takim, który powstał z jednej banalnej rzeczy.

Moja samoocena, gdy zobaczyłam polskie dziewczyny

Jakaś dziewczyna na TikToku nagrała filmik, w którym chwali się, że "po zobaczeniu Polek jej samoocena poszybowała w górę":

trwa ładowanie posta...

Mówi się, że takich nagrań było więcej, tylko poznikały. Wykop potwierdził to w małym stopniu, ale nawet tam pojawiły się komentarze, że autorkami nie są dziewczyny z Ukrainy - tylko z Rosji, które pod Ukrainki się podszywają. Jaka jest prawda? Trudno dokładnie określić. Teraz mamy jednak o wiele poważniejszą sytuację, niż takie filmiki.

Trend Ukrainki vs Polki to wytwór Rosjan?
Trend Ukrainki vs Polki to wytwór Rosjan? (Wykop)

Zaznaczę, użytkowniczka _fochkina_, od której pochodzi podkład, nie jest autorką tego trendu. Nie nawiązywała w oryginalne do żadnej narodowości. Pamiętajcie o tym i nie kierujcie żadnej krytyki czy szorstkich słów w jej stronę.

I się rozpoczął festiwal…

Festiwal wiadomo czego. Oburzone tiktokiem Polki zaczęły się pieklić i cieszyć się, że... "uuu, mają cały dom" i tak dalej. Poniżej niektóre z filmików - tak, złapie was krindż po krótkiej chwili.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Polki są definicją piękna nie tylko zewnętrznego, ale i wewnętrznego, czego Tobie brakuje, i to obydwóch rzeczy

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Wkopmy się jeszcze w komentarze pod takimi tiktokami. Zachowujemy oryginalną pisownię:

Ja chociaz mam dom LOL;

Ojj tak odbija im trochę ..;

my przynajmiej miezzkamy u siebie;

dobrze ze nie wplacilam na nie ani złotówki;

my mamy kraj 💅💅💅💅;

my mamy dom;

To dopiero początek 👌🏻 jeszcze zobaczymy jak nam dadzą popalić ..;

bez kitu my im pomagamy a tam dziewczyny nagrywające tego typu ttXD.

Ała.

Dziękuję wszystkim za pozytywne wypowiedzi

Tak, na szczęście powstało też kilka odpowiedzi, które otwarcie manifestują nastawienie "nie sugerujmy się jedną osobą lub małą grupką".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Może to spisek Rosjan?

Nie chcę siać niepokoju, ani też rozsiewać niesprawdzonych plotek - ale pojawiło się w sieci trochę komentarzy, że za całą akcją może stać Rosja lub jej sojusznicy. To miałoby sens, bo wzbudzanie (i tworzenie) nowych konfliktów jest im na rękę.

Ukrainki i Ukraińcy są bardzo mile widziani w Polsce. Nasi rodacy starają się im pomagać, jak tylko potrafią. Dają im miejsce do spania, pracę. A takie nagrania z dziedziny "Ukrainka uważa się za lepszą" mogą zostać przyjęte jako akt "niewdzięczności". Jeden tiktok nie wyrządzi wiele złego. Ktoś się oburzy, ktoś nagra odpowiedź. Standard.

Kropla drąży skałę - to jest ten problem. Co jakiś czas mogą wyciekać podobne nagrania, filmiki czy wpisy. Widząc coś takiego, sami powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie: "czy ten post jest na rękę Rosji?". Jeżeli tak, to zakładałbym, że całość może być potężnym propagandowym fejkiem.

Naturalnie, to nie oznacza, że jakaś Ukrainka nie nagrała filmiku, gdzie "wywyższa się" ponad Polki. To tylko jedna osoba. Na każdego Korwina przypada tysiące normalnych dziadków. I to samo stosuje się do dzisiejszego case’a.

Z drugiej strony, ten jeden tiktok wywołał ogromny ból wiecie-czego xDD

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 111
  • emoji ogień - liczba głosów: 7
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 18
  • emoji kupka - liczba głosów: 42