Pochwalił się butami. Skala hejtu go przerosła

Pochwalił się butami za 160 zł. Skala hejtu go przerosła

Źródło zdjęć: © TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.02.2023 17:00

Młody tiktoker pokazał nowe buty, które dostał od mamy. W odpowiedzi spotkał się z falą poniżających i obraźliwych komentarzy. Słowa krytyki padły nawet ze strony influencera Szalonego Reportera, który zasłynął wieloma wpadkami wizerunkowymi.

Młody tiktoker o imieniu Kacper opublikował film, w którym pochwalił się nowymi butami. Były to tenisówki marki Puma o wartości 160 zł. Chłopak zrobił unboxing produktu, prezentując obuwie z każdej strony. Do nagrania dołączył paragon jako dowód zakupu.

Niespodziewanie ośmiosekundowy klip zyskał viralową popularność. W miesiąc po publikacji ma ponad 1,4 mln wyświetleń. Niestety nie jest to rodzaj sławy, o której Kacper mógł marzyć. Pod filmem znajdziemy wiele hejterskich komentarzy pod adresem nastolatka. Internauci piszą, że buty są zbyt tanie albo że ich zakup był fatalną decyzją.

Pochwalił się butami. W odpowiedzi dostał hejt
Pochwalił się butami. W odpowiedzi dostał hejt (TikTok)

Internauci wyśmiewają buty za 160 zł

Tiktoker w odpowiedzi na hejt napisał w komentarzu: "Moja mama ciężko pracowała, aby kupić mi te buty, nie każdego stać na buty za 200 czy 300 zł". Chłopak nagrał kolejny film, w którym zaapelował do internautów, aby przestali go wyzywać w wiadomościach.

Pochwalił się butami. W odpowiedzi dostał hejt
Pochwalił się butami. W odpowiedzi dostał hejt (TikTok)

Szalony Reporter popisuje się brakiem empatii

Sprawę butów skomentował influencer Tomasz Matysiak, znany jako Szalony Reporter. "Udostępniasz coś publicznie, licz się z oceną tego. Głupotą jest dawać wpis i być zdziwionym, że jest oceniany" - napisał mężczyzna na Twitterze, chociaż nikt go o to nie prosił. Nie wiadomo, co komentarz wnosi do tematu poza tym, że demotywuje autora nagrania do kolejnych publikacji.

Szalony Reporter
Szalony Reporter (Twitter)

Warto przypomnieć, że Szalony Reporter zasłynął kilkoma wpadkami wizerunkowymi. Matysiak pewnego razu pojechał do Ukrainy z pomocą humanitarną. Podczas wyjazdu sfotografował się w szerokim uśmiechu na tle spalonego budynku, po czym posypały się wobec niego zarzuty, że lansuje się na wojnie.

Kiedy w listopadzie 2022 r. na terenie wsi Przewodów spadł pocisk, Matysiak poczuł się kompetentną osobą, by skomentować sprawę. Influencer ogłosił wówczas, że Polska jest w stanie wojny z Rosją, co było bezmyślnym sianiem paniki. Innym razem pojechał na pogrzeb przyjaciela, wcześniej apelując do żałobników, by nie robili zdjęć. Tymczasem sam Matysiak obfotografował trumnę i pochwalił się tym w internecie.

Szalony Reporter usunął tweeta po tym, gdy internauci uświadomili go, że wpis jest niestosowny. Niektórzy influencerzy wzięli w obronę młodego tiktokera. "Stary, on ma z 12 lat obstawiam i wywodzi się ze skromnej rodziny najprawdopodobniej. Daj dziecku być szczęśliwym z butów od mamy. To nie FF gdzie się napi***alamy, kto ma słabszą psyche, tylko dzieciak" - napisał NitroZyniak na Twitterze.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 15
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 43
  • emoji kupka - liczba głosów: 74