trendy
Google będzie miało swój ChatGPT. Kiedy się pojawi?
Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki - co sądzą o nim młodzi?

Powrót Donalda Tuska. Co sądzą o tym młodzi? “Nie wiem, nie pamiętam typa”

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwier NytkoOliwier Nytko,05.07.2021 18:00

Ostatnio nadeszła historyczna chwila: Donald Tusk powrócił do Polski. Ale… jak młodzi wyborcy zapatrują się na niego?

Krótki wstęp: Donald Tusk w latach 2003-2014 pełnił funkcję przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ponadto przez siedem lat urzędował jako premier. Po prawie 7-letnim pobycie (2014-2021) w Brukseli powrócił do Polski. 3 lipca, po rezygnacji poprzedniego przewodniczącego PO, objął ponownie to stanowisko.

Trzeba to napisać szczerze: wszyscy, którzy mają dosyć PiS, witają go dosłownie, jak drugiego mesjasza, który ma zbawić nasz kraj. Nie powiem, o jego pierwszych wypowiedziach pisze już cały internet. Tusk atakuje Prawo i Sprawiedliwość bez powstrzymywania się, co nie było tak zauważalne podczas kadencji jego poprzednika, Borysa Budki.

Spójrzmy na Twittera. Ogrom starszych osób, związanych głównie z PO, jest wręcz orgazmicznie pobudzonych powrotem i pierwszymi konferencjami 64-latka.

Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska (Twitter.com)
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska (Twitter.com)
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska (Twitter.com)
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska (Twitter.com)
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska
Reakcja Twittera na powrót Donalda Tuska (Twitter.com)

Jest jedno *ale*: co z młodymi?

Donald Tusk odszedł z krajowej polityki w 2014 roku Jest to szmat czasu. Najprostszy przykład: osoby, które wtedy miały tylko 11 lat, mogą teraz głosować na prezydenta kraju. Czy młodych jara powrót Tuska? Jakie mają zdanie na ten temat? Oto kilka słów od młodej generacji Z - znajomych oraz osób z redakcji.

Myślę, że fajnie, jeśli wróci i jakoś się wykaże, bo mega mnie już wkurza ta kampania nienawiści do niego

- Zosia, 19 lat

Nic nie sądzę. Nie wiem, nie pamiętam typa

- Paulina, 22 lata

Na pytanie, czy osoba chciałaby odpowiedzieć na pytanie, otrzymaliśmy ciekawą odpowiedź:

Nieee, musiałabym sobie przypomnieć, co zrobił najgorszego, bo już wyparłam. :D

- Magda, 25 lat.

No więc stosunek mój do powrotu Tuska jest taki, że ni mnie to ziębi ni grzeje xD. Cały czas te same znane twarze w polityce się przewijają, którym większość społeczeństwa i tak w pełni nie ufa. Tusk jak dla mnie jest w podobnej sytuacji. Wraca ale wszyscy wiedzą, że raczej nie jest to dla naszego narodu żadne wielkie zbawienie ani powrót króla xD. Jak o tym usłyszałem to było mi to obojętne bo i tak ciągle taplamy się w tym samym bagnie ze starymi ropuchami. Jakiejś świeżej krwi tu potrzeba a nie powrotu Tuska

- Dawid, 19 lat

Nie mam zdania

- Marek, 24 lat

Chciałabym wiedzieć co ma nam do zaproponowania, ale prócz ciśnięcia Kaczorowi chyba nic XD z tego co kojarzę to PO w ważnych sprawach dla mnie takie jak Strajk Kobiet aktywne nie było, więc sorry xD

- Kamila, lat 17

Szczerze, jakoś mnie to nie obchodzi

- Wiktoria, 18 lat

Szczerze nie wiem co myśleć. Mam obojętne uczucia, wolałbym, by Trzaskowski objął fotel platformy, większość młodzieży go popiera i zna niż Tuska. Taka moja opinia: Trzaskowski wyglądałby lepiej niż Tusk.

- Karol, 21 lat

Gorszy niż Budka nie będzie. Ale nic to da PO, bo ich program to i tak tylko "anty pis"

- Michał, 20 lat

Popieram dwie powyższe opinie przedmówców

- Sebastian, 20 lat

Powrót Tuska do polskiej polityki ani mnie ziębi, ani grzeje. Postrzegam go jako kolejną postać w wojnie PiS vs PO, czyli nic nowego. Kiedy był premierem, ja byłem zbyt młody, żeby interesować się polityką. Dzisiaj z udziałem Tuska powstają świetne memaski - mam nadzieję, że będą powstawały nadal.

- Kuba, 25 lat

Mam wyje*ane, PO czy PiS jeden syf. Po maturze i tak planuje wypie*dolić z tego kraju.

- Mateusz, 18 lat

Trudno nie znać Tuska, w końcu to zawsze była “jego wina”. Ja nawet się trochę ucieszyłam, że wraca, ale jego ostatnie wystąpienia trochę mnie rozczarowały. Mam nadzieję, że dostał porządne korki w tej Brukseli, szczególnie w tematach dotyczących osób LGBTQ+ i kryzysu klimatycznego. Jeśli nie zajmie konkretnego stanowiska w tych sprawach, to jak dla mnie może nie istnieć na naszej scenie politycznej

- Ania, 24 lata

Super że wrócił, bo tyle PiS o nim mówi w TVP - ciekawe, czy się go boją?

- Anna, 23 lata.

To ja dodam od siebie, że jak się dowiedziałam, że Tusk wraca, to takie wow! Wreszcie pokona tego małego dziada. Ale jak posłuchałam jego przemówienia, to poczułam taki krindż, że straciłam nadzieje. PO brzytwy się chwyta

- Angelika, 25 lat.

Jakie jest więc zdanie młodych?

Trochę osób jest podjaranych powrotem Donalda Tuska, a jeszcze trochę ma gdzieś politykę i wszystkie sprawy związane z rządem. Duża część osób po prostu ledwo co pamięta, co zrobił w państwie podczas bycia premierem. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kolejną wojenkę PiS-PO, która była wyciszona przez ostatnie lata. Wydaje się, że starsi chcą zobaczyć Donalda Tuska w roli Rambo, który walczy z Predatorem/PiS-em.

A młodzi? Mają inne sprawy na głowie, aniżeli plątanie się polityczne wojny. Sorry: my mamy inne problemy. Nasze pokolenie będzie musiało tyrać na własne mieszkania do 50. roku życia. My musimy walczyć z kryzysem klimatycznym. PiS-PO to stary konflikt, który nie jest dla nas.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
W 3rd,zgłoś
Tusk nie jest przyszloscia dla Naszej ukochanej Polski tej Polski
Odpowiedz
1
like
0
dislike
młodzie nie pamiętają jego rządów ale ja pamiętam biedę chaos ściemę bo wszystkie media nadawały na jedną nutę i działania antypolskie jak próba sprzedania LOTu Lufthansie próba sprzedaży lasów państwowych i jezior grabież pieniędzy z OFE upadłość wielu państwowych wtedy jeszcze przedsiębiorstw zamykanie szpitali chęć wpuszczenia kilkanaście tysięcy muzułmanów można tego mnogo wyliczać
Odpowiedz
1
like
0
dislike
No i co ze wrócił nie ma zad Mego programu tylko napady na Kaczyńskiego i polityczna ściema
Odpowiedz
4
like
1
dislike
Komentarze (3)
arrow
Lucky Girl Syndrome opanowało TikToka. Przepis na szczęście?