weekend
Piątkowe polecajki na weekend 6-8.11
Weekend z Vibez (vibez.pl, Sętorek Angelika)

Piątkowe polecajki na weekend 13-15.11

Źródło zdjęć: © Vibez.pl
Anna RusakAnna Rusak,13.11.2020 09:12

Darmowe książki, nowy serial z Nicole Kidman, ponad setka festiwalowych filmów, dziewczyńskie rozmowy i rogale świętomarcińskie, czyli zbiór najlepszych pomysłów na weekend.

Piątkowe polecajki na weekend z Vibez to subiektywny przewodnik po najlepszych rozrywkach. Ostatnio Aneta podrzuciła Wam porządną dawkę kryminalnych inspiracji i jeśli macie ochotę na weekend z dreszczykiem, to koniecznie tam zajrzyjcie.

W tym tygodniu będzie mniej kryminalnie, chociaż jedna z polecajek zdecydowanie zalicza się do tych trzymających w napięciu. Pomyśleliśmy także o Waszych brzuchach i portfelach, bo jedna z rekomendacji zapewni Wam darmową rozrywkę nie tylko w ten weekend.

Do poczytania – Czytaj PL i „Nie ma” Mariusza Szczygła

Znowu trzeba czytać, bo trwa kolejna edycja Czytaj PL, czyli największego, czytelniczego wydarzenia w listopadzie. Na czym to polega? Wchodzicie na stronę akcji, dowiadujecie się, jaką książkę chcecie przeczytać lub przesłuchać, pobieracie aplikację Woblink i za darmo rozkoszujecie się lekturą do końca tego miesiąca.

trwa ładowanie posta...

W rekordowej edycji Czytaj PL 2019 ponad 50 000 użytkowników przeczytało książki aż 130 tysięcy razy. Nic dziwnego, bo oferta jest naprawdę świetna. Znajdziecie tu książki m.in. Mariusza Szczygła, Remigiusza Mroza, Mikołaja Łozińskiego.

Ja mogę całym sercem polecić właśnie reportaż Mariusza Szczygła „Nie ma”, który w zeszłym roku otrzymał nagrodę Nike. To nie ona jest jednak najważniejsza, a to co możecie znaleźć w środku. W końcu wiele rzeczy znika, wielu rzeczy nam brakuje, a moim zdaniem ta książka pozwala się z tym jakoś, może nawet terapeutycznie, oswoić.

"Nie ma" Mariusz Szczygieł I Audiobook I Fragment

Poważnie nie ma lepszej pozycji czytelniczej na listopad. To też książka, którą mogłabym sprezentować absolutnie każdemu. Uprzedzam też, że lepiej czytać ją powoli.

Do obejrzenia – „Od nowa”

Nowy serial od HBO z Nicol Kidman i Hugh Grantem w rolach głównych. Choć wszystko zaczyna się pozornie niewinnie już gdzieś od połowy pierwszego odcinka, czujemy, że coś tu nie gra i ta historia nie może się dobrze skończyć. Cóż, nie kończy się, ale oczywiście nie mogę Wam niczego zdradzić, bo popsułabym cały seans.

Powiem tylko, że takiego Hugh Granta jeszcze nie widzieliście, a Nicole Kidman jest wprost zachwycająca (jej stylówki w serialu również!). Serial ma bardzo tajemniczy klimat, który twórcy uzyskują w dość subtelny sposób, chociażby niedopowiedzeniami, muzyką, zbliżeniami na poszczególne fragmenty ciała.

Od nowa - trailer HBO GO

To trochę takie Wielkie Kłamstewka, tylko w mroczniejszej wersji. Możecie liczyć na bardzo dobre budowanie napięcia, sprawę kryminalną i co rusz zaskakujące zakończenia odcinków. W każdym razie warto nadrobić te trzy, które już się pojawiły i na bieżąco oglądać następne. Ja nie pamiętam już, kiedy ostatni raz tak czekałam na kolejny odcinek.

Jeśli jednak tęsknicie za kinem, to wciąż zachęcamy do odwiedzenia Nowych Horyzontów online i skorzystania z oferty festiwalu. Macie czas do końca tego tygodnia, a jeśli szukacie informacji i rekomendacji, to możecie je znaleźć w naszym tekście.

Do posłuchania - Pracownia dziewczyn

Moje nowe odkrycie. To cotygodniowe rozmowy Ani z dziewczynami i kobietami o edukacji. Szkolnej, akademickiej, życiowej. Szczególnie polecam najnowszy odcinek, którego gościnią jest Stefania Kumor. Dowiecie się w nim m.in. kim i czym zajmują się położne.

Stefa zdradza też, co dla niej znaczy być „wielkim człowiekiem”, a także dzieli się tym, co dla niej najważniejsze – kobiecością i siłą, która się z nią wiąże. To porządna dawka inspiracji i tak sobie myślę, że teraz jest nam szczególnie potrzebna.

trwa ładowanie posta...

Na rozluźnienie

Każdy z nas potrzebuje trochę humoru i rozrywki. Dlatego jeśli jeszcze jakimś cudem nie widzieliście parodii reklamy Apartu, którą zrobił Klub Komediowy, to koniecznie to obejrzyjcie.

trwa ładowanie posta...

A na koniec lądujemy w kuchni

Ostatnia polecajka będzie odrobinę spóźniona, ale trzeba przyznać, że to przepis w którym czas odgrywa rolę kluczową. Jeśli jeszcze nie najedliście się rogalami świętomarcińskimi, to zachęcam, do spróbowania swoich sił. To absolutnie NAJLEPSZY przepis na świecie. Jak zrobicie, to nie pożałujecie. Poważnie.

Robię ROGALE ŚWIĘTOMARCIŃSKIE po raz pierwszy! Lepsze niż oryginalne z certyfikatem! | Sugarlady

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Piąteczek