Piątkowe polecajki na weekend

Piątkowe polecajki na weekend 26-28.03

Źródło zdjęć: © Piątkowe polecajki na weekend / Materiały własne
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.03.2021 13:40

Możecie odetchnąć z ulgą. Oficjalnie ogłaszam, że tydzień wzlotów i upadków dobiegł końca. A jak spędzić weekend? Oczywiście z moimi polecajkami!

Przyznajcie się, że już dawno przestaliście mieć erotyczne sny, a zamiast tego fantazjujecie o tym, jak miło byłoby wybrać się z paczką przyjaciół do zatłoczonej restauracji lub baru. Niestety, w najbliższej przyszłości nie pobalujecie, ale na ogrzanie Waszych serc rozczarowanych najnowszymi obostrzeniami przygotowałem listę rzeczy, które można czytać, oglądać i słuchać w ten weekend!

Skorzystaliście z propozycji, które przygotowaliśmy dla Was tydzień temu? W poprzedni weekend odbyliśmy wycieczkę od podcastu Igi Chmielewskiej, przez ciekawostkowe audycje Moniki, netflixowy serial "Telefonistki", po przepis na Lion White (dostaję ślinotoku, jak widzę tę pyszność przed oczami). Obiecuję, że moje polecajki też będą różnorodne i każdy znajdzie coś dla siebie!

Do oglądania – "Ślub od pierwszego wejrzenia"

Ostatnio Player ze swoimi produkcjami wszedł na tak wysoki poziom, że Netflix i HBO mogą brać z niego przykład (xD). Serio, kto nie widział chociaż odcinka "Hotelu Paradise", "Down the road" albo "Kuchennych rewolucji", ten jest po prostu trąba. Czasami zdarza mi się w piątkowy wieczór tak od niechcenia odpalić coś na Playerze i nagle orientuję się, że jest już sobota...

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to moje najnowsze odkrycie na Playerze i – jakby to powiedziała Lexy Chaplin – OH GOSH. Nigdy nie podejrzewałem, że tak bardzo wkręci mnie oglądanie perypetii ludzi, którzy wchodzą w związek małżeński, ale po raz pierwszy spotykają się dopiero na ślubnym kobiercu. Mega czekam na najbliższy odcinek, bo wreszcie okaże się, kto z kim został sparowany!

Pan Młody dotarł na ślub i zupełnie się nie stresował! [Ślub od pierwszego wejrzenia]

Do posłuchania – album Kaśki Sochackiej "Ciche dni"

26 marca (czyli w dniu pisania niniejszego artykułu) jest premiera albumu "Ciche dni" autorstwa Kaśki Sochackiej. Ciekawostka – artystka jest finalistką trzeciej edycji "Mam talent!" z 2010 roku. Niemniej ja po raz pierwszy z twórczością Sochackiej zetknąłem się rok temu, kiedy światło dzienne ujrzał jej singiel pt. "Wiśnia"... i to była miłość od pierwszego odsłuchania.

Nie zapoznałem się jeszcze z albumem "Ciche dni" – w ten weekend zrobię to na pewno – ale jeśli choć w ułamku utrzyma poziom ostatnich singli Sochackiej, to moim zdaniem krążek będzie murowanym kandydatem do płyty roku 2021. Niedawno ukazał się utwór "Boję się o Ciebie", na którym Sochacka śpiewa z Vito Bambino i to jest absolutny miód na uszy. Sprawdźcie zresztą sami, piosenkę linkuję poniżej.

Kaśka Sochacka + Vito Bambino - Boję się o Ciebie

Do czytania – dziwne komiksy

Ostatnio doświadczam czytelniczej blokady i odbijam się od każdej książki, po jaką sięgam. Dlatego – aby nie mieć wyrzutów sumienia, że nie czytam – zainwestowałem w parę komiksów. A ponieważ uwielbiam wszelkie dziwactwa, wybrałem pozycje z gatunku grozy/weird fiction – "Neonomicon" autorstwa Alana Moore'a i Jacena Burrowsa oraz "Koszmary" Michele Penco.

"Neonomicon" i "Koszmary" rekomenduję jedynie osobom, które lubią horror w tekstach kultury. Są to komiksy pełne niepokojących obrazów, przerażających scen i dziwnych postaci, które robią dziwne rzeczy. "Neonomicon" i "Koszmary" wywołują u czytelnika podobny dyskomfort, jaki powoduje siedzenie na niewygodnym krześle. Ja takie klimaty uwielbiam, ale rozumiem, że niektórzy z Was mogą mieć inne gusta.

Alan Moore "Neonomicon"
Alan Moore "Neonomicon" (Vibez.pl , Materiały własne)
Alan Moore "Neonomicon"
Alan Moore "Neonomicon" (Vibez.pl , Materiały własne)
Michelle Penco "Koszmary"
Michelle Penco "Koszmary" (Vibez.pl , Materiały własne)
Michele Penco "Koszmary"
Michele Penco "Koszmary" (Vibez.pl , Materiały własne)

Do jedzenia – KuchniaKwasiora

Tej polecajki nie rekomenduję obczajać osobom, które się odchudzają. Kwasior – kulinarna Gwiazda Polarna polskiego YouTube’a – jest bowiem zmorą wszystkich dietetyków. Facet gotuje swojsko, dużo i tłusto! Kwasior przyrządza swoje pyszności w otoczeniu bajkowej, kaszubskiej natury. Jeśli chcecie zobaczyć przepis na Bekonowo Serowy Burger Zimowy (na pewno chcecie), wbijajcie na kanał Kwasiora.

Bekonowo Serowy Burger Zimowy -KuchniaKwasiora

Może Wy chcecie nam coś polecić do zobaczenia/przeczytania/posłuchania w ten weekend? Piszcie w komentarzach swoje propozycje!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0