Jak ogarnąć temat zaćmienia Księżyca?

Zodiakary i zodiakarze z TikToka radzą, jak ogarnąć zaćmienie Księżyca. "Poznaj swoje CIENIE"

Źródło zdjęć: © Vibez / Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.11.2021 14:03

W piątek 19 listopada będziemy świadkami najdłuższego częściowego zaćmienia Księżyca od XV wieku. I nic podobnego nie powtórzy się przez kolejnych kilkaset lat. W jaki sposób poradzić sobie z tym wydarzeniem? Przejrzeliśmy porady z TikToka!

Zaćmienie Księżyca jest jednym z najciekawszych zjawisk, które wydarzą się nie tylko w listopadzie, ale tak w ogóle w astronomii na przestrzeni najbliższych lat. 19 listopada Ziemia, Księżyc i Słońce ustawią się w jednej linii. Precyzyjniej mówiąc - Ziemia znajdzie się pomiędzy Słońcem a Księżycem. Dzięki temu będziemy świadkami częściowego zaćmienia Księżyca.

Zjawiskiem towarzyszącym zaćmieniu będzie pełnia Księżyca w Byku i więcej na ten temat napisała Ania w swoim tekście. My natomiast przejrzymy porady z TikToka, jak ogarnąć sprawę zaćmienia tak, aby wyjść z niej bez szwanku.

Zaufaj swojej mocnej stronie

trwa ładowanie posta...

Prima Materia Alchemist wyjaśnia, że zaćmienie Księżyca "wywala na wierzch nasze najmocniejsze i najsłabsze strony. To jest czas, by swoją słabą stronę pokonywać swoją mocną stroną. Nauczyć się tańczyć w deszczu, a nie czekać, aż burza minie". Twórczyni radzi, aby zaufać sobie, uspokoić się i pozwolić się prowadzić swojej mocnej stronie.

Otwórz się na nieznane

trwa ładowanie posta...

Marta z kanału @pieknedusze dostarczyła bardzo obszernej analizy tego, co wydarzy się 19 listopada. Tiktokerka tłumaczy, że zaćmienie Księżyca ukaże prawdziwe oblicze relacji z innymi, samym sobą oraz z finansami. Zjawisko "ukaże prawdę, często niewygodną, ale ma nas przygotować na transformację". Warto odpuścić to, co nam nie służy i otworzyć się na nieznane.

To dobry czas, aby też odpuścić kontrolę i zaufać wszechświatowi. Skup się na tym, co już wcześniej rozpocząłeś/aś. To, co rozpoczniesz w zaćmieniu, może być niestabilne i tymczasowe.

- @pieknedusze

Poszukaj uziemienia

trwa ładowanie posta...

Greta wyjaśnia, że jest to pierwsze zaćmienie w Byku od 2014 roku. W związku z tym warto, abyśmy przemyśleli, co działo się w naszym życiu przez cały ten czas. Tiktokera mówi, że "przez to, że energia będzie bardzo chaotyczna i niespodziewana, unikałabym rytuałów i manifestacji. Poszukajmy uziemienia, spokoju emocjonalnego i postarajmy się zaspokoić nasze zmysły. To da nam poczucie bezpieczeństwa".

Okaż wdzięczność za to, co masz

trwa ładowanie posta...

@maja.sum sięga po książkę Demi Lovato, z której cytuje: "bądź wdzięczny za to, co masz, a będziesz miał więcej. Jeśli koncentrujesz się na tym, czego ci brak, nigdy nie będziesz miał dość".

Wyzbądź się materialistycznych żądz

trwa ładowanie posta...

@vastrology_222 ostrzega, aby podczas zaćmienia Księżyca uważać na:

  • nieprawdopodobny upór
  • zbyt materialistyczną postawę, szukanie odpowiedzi i bezpieczeństwa tylko w świecie materialnym
  • niechęć do zmian na tyle, że wolimy pozostać w niefortunnej sytuacji i znaleźć dla niej wytłumaczenie

Poznaj swoje cienie

trwa ładowanie posta...

Negatywnie Optymistyczny mówi, że w nadchodzącą pełnię Bobrzego Księżyca warto odpuścić. Zaćmienie dodatkowo pomaga w "zaufaniu i odpuszczaniu". Tiktoker wyjaśnia, że to jest dobry czas, aby "zagłębić się w swoje cienie".

Możemy pięknie przygotować glebę na nasze nasiona, czyli na naszą intencję. I w nów zasadzić w piękną, żyzną glebę świeże intencje. A czas od pełni do następnego nowiu pozwólcie sobie pielęgnować życie, odpuszczać. Przestańcie kontrolować wszelakie aspekty życia! [...] Wyrwijcie chwasty ze swojego życia.

- Negatywnie Optymistyczny

To teraz czas na Was - napiszcie swoje porady, jak ogarnąć zaćmienie Księżyca?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0