lifestyle
Hiszpania wprowadza trzydniowy urlop menstruacyjny. To pierwszy zachodni kraj z taką inicjatywą
DiscoverEU

Unia Europejska rozdaje tysiące biletów na podróż życia koleją. Jak je zdobyć?

Źródło zdjęć: © Instagram / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.10.2021 10:24

Chcielibyście wyrwać się z Polski i zobaczyć trochę świata, ale nie macie kasy na podróże? DiscoverEU to okazja dla Was! Jest to program dla młodych Europejczyków, w ramach którego można wygrać darmowy miesięczny bilet na wszystkie pociągi w UE.

bFFakQNv

Podróże koleją przeżywają swój renesans. Ludzie odkryli, że wyprawa pociągiem na wakacje jest świetną przygodą, którą coraz częściej można odbyć w komfortowych warunkach. Siatka połączeń kolejowych obejmuje najbardziej malownicze zakątki Polski i Europy. Kolej staje się coraz chętniej wybieranym środkiem transportu także dlatego, że jest bardziej przyjazna środowisku niż lot samolotem.

Jeśli marzycie o odbyciu podróży koleją za granicę lub szukacie ciekawego pomysłu na spędzenie wakacji, program DiscoverEU jest tym, czym powinniście się zainteresować. To inicjatywa Unii Europejskiej, dzięki której można wygrać bilet na praktycznie nieograniczone podróże koleją przez kraje członkowskie UE. Zastanawiacie się, gdzie jest haczyk? Zaraz się zdziwicie.

DiscoverEU - dla kogo? Jakie wymogi trzeba spełnić?

Aplikować do programu mogą osoby, które:

  • urodziły się między 1 lipca 2001 roku a 31 grudnia 2003 roku
  • w chwili wydania decyzji o przyznaniu biletów są obywatelami jednego z państw członkowskich UE
  • podadzą w internetowym formularzu zgłoszeniowym prawidłowy numer dowodu tożsamości lub paszportu
  • wypełnią test wielokrotnego wyboru. Weryfikuje on wiedzę o Unii Europejskiej oraz o inicjatywach skierowanych do młodych ludzi
bFFakQNx

Spośród kandydatów, którzy prawidłowo rozwiążą quiz i udzielą najtrafniejszych odpowiedzi na pytanie dodatkowe, wybranych zostanie co najmniej 60 tys. osób. Jak czytamy na stronie projektu, młode osoby o szczególnych potrzebach (np. o ograniczonej sprawności ruchowej lub niedowidzące) będą miały prawo do dodatkowego wsparcia.

Kiedy jest ostateczny termin przyjmowania wniosków?

Aplikacje przyjmowane są w terminie od 12 do 26 października, a więc czasu jest mało - jeśli interesuje Was ta inicjatywa, nie odkładajcie składania wniosków jej do ostatniej chwili!

Zgłoszenia do programu przyjmowane są na dedykowanej stronie.

DiscoverEU - jak można wykorzystać bilet?

Szczęśliwcy, którzy zostaną nagrodzeni w konkursie, mogą wykorzystać otrzymane bilety na dowolne połączenia kolejowe przez 30 dni w okresie od marca 2022 roku do lutego 2021 roku. Bilety są elastyczne, co oznacza, że datę wyjazdu można zmieniać niemal do ostatniej chwili. To rozwiązanie na wypadek, gdyby sytuacja pandemiczna się zmieniła i w jakimś kraju pojawiły się obostrzenia.

bFFakQNz

Jeśli nie chcecie podróżować samotnie, możecie wyjechać paczką przyjaciół. Wasza grupa może składać się maksymalnie z pięciu osób, ale wszyscy muszą spełniać warunki udziału w konkursie, które wyszczególniliśmy powyżej. Możecie również skontaktować się z innymi uczestnikami DiscoverEU i zaplanować podróż razem z nimi. Aby to zrobić, dołączcie do grupy DiscoverEU na Facebooku.

Jeśli chcecie wziąć udział w programie i starać się wygrać bilet na podróż życia koleją, przeczytajcie sekcję pytań i odpowiedzi dotyczącą DiscoverEU. Znajdziecie tam szczegółowe informacje na temat procedury selekcji i samej podróży.

bFFakQNF

Zastanawiacie się, czy podróż koleją za granicę jest dla Was? Polecam Wam przeczytać relację @thetravellingonion, która we współpracy z UE przejechała pociągiem przez połowę Europy. Celem kampanii było podkreślenie, jak dobrze Unia jest skomunikowana kolejami oraz zachęcenie obywateli UE do wybierania pociągów w trakcie podróży pasażerskich i biznesowych, bo to ekologiczna forma transportu.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Pracujesz dla Netflixa? Musisz porzucić swoje wartości i przygotować się na szkodliwe treści