trendy
Zegar zagłady znów ruszył. Ile zostało czasu do końca świata?
Jakub i Dawid

Para gejów wyraziła strach przed "Stop LGBT". Kaja Godek ich wyśmiała

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.12.2021 16:09

Jakub i Dawid są popularnymi aktywistami LGBTQ+, youtuberami i małżonkami. Para wystartowała z kampanią "Tolerancja START", która jest przeciwieństwem projektu "Stop LGBT". Kaja Godek odniosła się do ich pomysłu na Facebooku.

Jakub KwiecińskiDawid Mycek dali się poznać jako przesympatyczni twórcy internetowi, zaangażowani aktywiści i szczęśliwi małżonkowie. O łączącym ich uczuciu wielokrotnie opowiadali w formie teledysków, które robią furorę na YouTube. Jakub i Dawid widzą jednak zagrożenie dla relacji swojej i im podobnych. Chodzi o projekt Kai Godek pt. "Stop LGBT".

"Stop LGBT" to projekt ustawy, którą w sierpniu tego roku złożyła w Sejmie Kaja Godek - aktywistka antyaborcyjna i szefowa Fundacji Życie i Rodzina. Projekt ustawy "Stop LGBT" zakłada zakaz m.in. organizacji parad równości, domagania się adopcji dzieci przez pary homoseksualne, propagowania związków partnerskich oraz innej niż heteroseksualna orientacji płciowej.

Pod koniec października w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu obywatelskiej ustawy "Stop LGBT". Posłowie PiS i Konfederacji przegłosowali skierowanie projektu ustawy do dalszych prac w komisji.

trwa ładowanie posta...

TolerancjaSTART, czyli zdemaskować prawicowe kłamstwa

Jakub i Dawid wystartowali ze zbiórką na portalu Zrzutka.pl w celu wsparcia kampanii przeciwko projektowi Kai Godek "Stop LGBT". Kampania autorstwa pary gejów nazywa się "TolerancjaSTART".

Dzięki niej chcemy postawić tamę propagandzie prawicowych fundamentalistów i zdemaskować powtarzane w ich przekazach kłamstwa. W ramach tej kampanii chcemy stworzyć serię filmów, w których pokażemy jak będzie wyglądało nasze życie po wprowadzeniu proponowanych w projekcie „StopLGBT” zmian.

- Jakub i Dawid
trwa ładowanie posta...

Jakub i Dawid w ramach kampanii "TolerancjaSTART" chcą prawniczy język ustawy przełożyć na sugestywny obraz filmowy, aby pokazać, co kryje się za poszczególnymi artykułami i paragrafami. Jak sami tłumaczą: - W każdym odcinku pokażemy na konkretnym przykładzie kolejne utrudnienie, ograniczenie, czy kolejny zakaz, który niczym głaz zawiśnie na naszej szyi jeśli nowe prawo wejdzie w życie.

Aresztowani za tęczową flagę

Para gejów opublikowała pierwszy film, który daje nam wyobrażenie, jak będą wyglądały kolejne produkcje z serii "TolerancjaSTART". W materiale widzimy, jak do mieszkania Jakuba i Dawida wpadają funkcjonariusze policji, rzucają mężczyzn na ziemię, skuwają kajdankami i aresztują za wywieszenie w oknie tęczowej flagi. Film kończy się słowami: "Wyłącz uprzedzenia, włącz tolerancję".

trwa ładowanie posta...

Kaja Godek skomentowała kampanię "TolerancjaSTART"

Szefowa Fundacji Życie i Rodzina udostępniła link z filmem Jakuba i Dawida na swoim profilu na Facebooku. Kaja Godek napisała, że rzadko linkuje do "takich" rzeczy, ale przy tym "uśmiała się do łez. To jest takie świetne, że nic lepszego dziś nie zobaczycie!!! Jedna z najlepszych komedii ever!!!"

Wpis Kai Godek
Wpis Kai Godek (Kaja Godek , Facebook)

Wpis Kai Godek sprowokował jej zwolenników do skomentowania filmu Jakuba i Dawida w homofobiczny, nienawistny sposób. Tylko dlatego nie linkuję do oryginalnego postu aktywistki, bo zrobiłoby Wam się niedobrze od czytania tych obrzydliwości.

Spoko, Jezus byłby dumny.

Źródła: tvn24.pl/oko.press/Wyborcza.pl/Wirtualne Media/Facebook

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Marka Burberry wycofuje z reklamy osobę po mastektomii