Fundacja Życie i Rodzina

Kaja Godek laureatką "Biologicznej Bzdury Roku". Mimo to idzie w zaparte...

Źródło zdjęć: © Fundacja Życie i Rodzina / Wikipedia
Anna RusakAnna Rusak,12.01.2021 14:26

Cebula przyciąga wirusy, pandemia nie istnieje, nie ma też czegoś takiego jak orientacja seksualna – to tylko przykładowe absurdy, które brały udział w rywalizacji na "Biologiczną Bzdurę Roku". Sprawdźcie, jak przedstawia się ranking.

Na prowadzonym przez Łukasza Sakowskiego serwisie totylkoteoria.pl co roku pojawia się plebiscyt na "Biologiczną Bzdurę Roku". To ranking, który zbiera najbardziej bezsensowne i pozbawione naukowych podstaw twierdzenia dotyczące biologii, medycyny, chemii oraz psychologii.

Celem plebiscytu jest zwrócenie uwagi na powszechne poglądy pseudonaukowe oraz na problem wygłaszania ich przez znane osoby i organizacje, a także edukacja w zakresie nauk przyrodniczych.

- Totylkoteoria.pl

W tegorocznej edycji oddano łącznie 13 169 głosów, ale - co było sporym zaskoczeniem - główna nagroda nie powędrowała do nikogo, kto wygłosił jakąś dotyczącą pandemii bzdurę. Choć trzeba przyznać, że koronawirus cieszył się sporą popularnością w fake newsowym obiegu...

Plebiscyt wygrała Kaja Godek, która zdobyła aż 3518 głosów. Aktywistka pro life zgarnęła statuetkę za stwierdzenie, że nie istnieje coś takiego jak orientacja seksualna. I choć nie jest to żaden powód do dumy, postanowiła pochwalić się wygraną na Facebooku. Ucieszyła się, że ludzie zwrócili uwagę na jej wypowiedź i podziękowała wszystkim głosującym…

trwa ładowanie posta...

Na wszelki wypadek polecimy Wam kilka seriali i filmów, które mogą Wam przybliżyć i zrozumieć osoby LGBT+. A jeśli chcecie dowiedzieć się, jak zwracać się do osób transpłciowych i niebinarnych, zajrzyjcie tutaj. Na stronie Łukasza znajdziecie też wyjaśnienia do tych bzdur:

W rzeczywistości istnieje orientacja heteroseksualna (ukierunkowanie na płeć przeciwną), homoseksualna (na osoby tej samej płci) oraz występowanie obu jednocześnie, czyli orientacja biseksualna.

- Totylkoteoria.pl

Drugie miejsce trafiło do posłanki Joanny Scheuring-Wielgus, która stwierdziła, że dopiero kiedy bije serce płodu, można mówić o życiu. Na trzecim miejscu znalazła się Edyta Górniak, która powiedziała, że nosząc maseczki, zatruwamy się "wdychając własne spaliny":

Jedni lekarze powiedzą, że maseczki chronią przede wszystkim, a drudzy, co te maseczki faktycznie robią, co to znaczy wdychać z powrotem CO2, który wydychamy. Wdychamy tlen, wydychamy CO2 i powinniśmy wdychać z powrotem tlen, a nie ten sam CO2, czyli wdychać własne spaliny.

- Edyta Górniak

Na pozostałych miejscach możecie znaleźć np. Magdę Gessler, która zajęła szóste miejsce za stwierdzenie, że cebula przyciąga wirusy oraz chroni przed nimi domowników. Zaraz za nią jest Viola Kołakowska, która doszła do wniosku, że nie ma żadnej pandemii.

Jeśli chcecie zobaczyć pełen ranking zerknijcie tutaj, a tutaj znajdziecie wszystkie wytłumaczenia. Jak już przejdziecie przez te wszystkie bzdury, to sprawdźcie, jaka teoria spiskowa jest Wam najbliższa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0