Kancelaria Prezydenta o romantyzmie

Putin grzmiał o Ukrainie. W tym czasie Kancelaria Prezydenta tweetowała o romantyzmie XD

Źródło zdjęć: © Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,22.02.2022 12:05

Wieczorem 21 lutego cały świat z zapartym tchem słuchał oburzającego orędzia Władimira Putina. Internet zalała fala komentarzy, ale nie wszystkie były na temat. Kancelaria Prezydenta uznała, że to dobra chwila, aby przypomnieć o dwusetnej rocznicy romantyzmu w Polsce.

Władimir Putin wygłosił w poniedziałek orędzie, które przejdzie do historii świata. Prezydent Rosji zanegował państwowość Ukrainy i uznał niepodległość tzw. Donieckiej i Ługańskiej Republik Ludowych. Kiedy Putin w ponadgodzinnym wystąpieniu przedstawiał swoją wersję historii, jego orędzie na bieżąco komentowali zszokowani internauci i politycy z całego świata.

Polscy użytkownicy Twittera czekali aż stanowisko w sprawie orędzia Putina zabierze Andrzej Duda. Ci, którzy liczyli na słowa otuchy lub na tradycyjne wyrazy zaniepokojenia, musieli się mocno rozczarować. O godzinie 20:38, czyli wtedy, gdy Putin kończył swoje orędzie, Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy opublikowała tweet, który przejdzie do historii memiarstwa w Polsce.

Kancelaria Prezydenta nie trafiła z wpisem na Twitterze

Treść postu na Twitterze Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy brzmi następująco:

2022 rok poświęcony jest dwusetnej rocznicy romantyzmu w Polsce. O przygotowaniach instytucji kultury i szkół do roku romantyzmu oraz do 11. edycji Narodowego Czytania Pierwsza Dama rozmawiała z Tomaszem Makowskim, dyrektorem Biblioteki Narodowej.

- Kancelaria Prezydenta
Tweet Kancelarii Prezydenta
Tweet Kancelarii Prezydenta (Twitter)

Zdajemy sobie sprawę, jak działają social media - niektóre posty są zaplanowane z wyprzedzeniem i prawdopodobnie tak było w przypadku niefortunnego tweeta o romantyzmie. Chyba nic nie stało na przeszkodzie, aby reagować na sytuację na bieżąco i przesunąć publikację wpisu na inny termin. A może ktoś w Kancelarii Prezydenta chciał skompromitować głowę państwa?

Oczywiście internauci w ostrych słowach skrytykowali fatalne wyczucie czasu Kancelarii Prezydenta:

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Andrzej Duda skomentował orędzie Władimira Putina, ale zrobił to dopiero o 23:00, kiedy kuriozalny wpis Kancelarii Prezydenta zdążył dotrzeć do najgłębszych zakamarków internetu. Gratulujemy szybkiej reakcji na miarę Internet Explorera.

trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0